BudKocka.cz logo

Chcete držet dietu? Zvolte raději zdravé hubnutí

Zdraví Hubnutí Dieta Rady Veronika 11. srpna 2012
dieta

Ženy i mladé dívky drží různé diety, aby shodily nadbytečné kilogramy. Vybírají si diety podle časopisů nebo internetu a čekají, že po držení přísné diety trvající několik dní či týdnů zhubnou všechny přebytečné kilogramy. Ale nemůžete přece zhubnout např. 15 kg, které jste nabírala dva roky za dva týdny. Tak to přece nefunguje. Vykašlete se na diety, protože se vám akorát zpomalí metabolismus.

Diety sice fungují, ale jen krátkodobě. Následně po návratu k běžné stravě budete pomalu přibírat, až budete zase na původní váze i s kilem navíc. Možná si říkáte: „budu držet dietu a po skončení budu jíst málo, zdravě a pravidelně”. Pak ale před vás někdo dá lahodný medovník, tiramisu, smažák a vy se na něj vrhnete. V dalších dnech si dopřejete vše, co jste si nemohla vzít při dietě. Až už se tu rýsuje jo-jo efekt.

Zdravý způsob hubnutí

Nebylo by lepší místo držení nesmyslných diet raději rovnou zdravě hubnout? Jezte pravidelně, připravujte si menší porce a vyhněte se různým nevhodným jídlům. Nevhodná jídla jsou sladkosti, slané pochutiny, smažená, sladká a tučná jídla. Na druhou stranu jezte hodně libového masa, ryb, mléčných výrobků, kvalitních sacharidů, zeleniny a ovoce. Každý den si dejte pět, šest porcí jídla v pravidelných časech. Nevěříte, zkuste to!

Již po několika týdnech poznáte na sobě rozdíl. Budete hubnout, zlepší se vám nálada a nebudete unavená. Možná na váze uvidíte malý rozdíl max. 1 kg za týden, zato vám vydrží a budete i hubnout na objemu. Stravujte se tak i nadále a taková váha vám zůstane navždy. Samozřejmě si můžete dát jednou za čas pizzu, medovník nebo pivo. Důležité je poznat tu správnou míru.

I cvičení je důležité

Dále je nutné podotknout, že ani na sportování nesmíte zapomenout. Nemusíte chodit do fitness centra, stačí chodit rychlou chůzi na procházky obden, běhat a cvičit doma. Nedělejte cvičení, které nemáte ráda. Možná si říkáte, že zumba ani aerobic není pro vás a vy raději jezdíte na eliptickém trenažéru nebo běháte. To vůbec nevadí, vyberte si to, co máte ráda.Názory k článku


Určitě vyzkouším...:)
rory, 2. prosince 2012

Napište, co si o tom myslíte