BudKocka.cz logo

Co dělat, když nemůžete usnout?

Zdraví Spánek Lucie 18. dubna 2017
co dělat

Ulehli jste už před půl hodinou nebo dokonce delší dobou do postele a stále nemůžete usnout? Přitom byste tak rádi spali, protože ráno někam spěcháte nebo vás už nebaví se pořád převalovat v posteli. Tak to se podívejte na tipy, které vám pomohou za chvíli usnout.

Počítejte ovečky

Jedná se o starý tip, který funguje. Nejprve si řekněte, do kolika budete počítat (např. 500, 1 000) a pak pomalu v duchu počítejte. Počítání musí být pečlivé a pomalé, nehrajte si na to, že spočítáte všechny ovečky za dvě minuty, právě v pomalém počítání je to kouzlo.

Dělá vám problémy usnout? Usínejte lépe s Dreamly.

Zavřete oči

Pokud koukáte do stropu nebo po místnosti, máte tendenci pořád něco hledat a nesoustředíte se na to, že byste měli spát. Zavřete oči, otočte se na bok a chvíli vyčkejte. Tímto způsobem usnete snadněji než při otevřených očích.

Nezaměřujte se na spánek

Štve vás, že nemůžete usnout a pořád na to myslíte? To je právě chyba, protože jste na to až moc soustředění. Zvolněte, myslete na něco hezkého, co nesouvisí se spánkem a co vás ani nestresuje, bude se vám lépe usínat.

Ponožky vám pomohou

Možná nemůžete usnout, protože je vám zima a zima je nejvíce právě na nohy. Oblékněte si ponožky a vyzkoušejte to, zda vám to pomůže. Nohy v teple mají pozitivní vliv na usínání.

Nemyslete na to, musíte udělat

Nemyslete na to, co musíte udělat zítra nebo v rámci několika dnů či týdnů nebo co jste nezvládli udělat. Nestresujte se tím, usínání budete mít mnohem těžší, raději myslete na něco příjemnějšího.

Napijte se mléka s medem

Dejte si teplé mléko s medem. Mléko obsahuje tryptofan, který má sedativní účinek, a pomocí vápníku se lépe vstřebá. Med zase pomáhá odklidit kyseliny, které by negativně působily na tryptofan. Stačí jedna sklenice mléka a lžička medu.

Vyzkoušejte drink pro lepší spánek.

Máte nějaký tip, jak usnout, když to prostě nejde?Názory k článku


Je dobre zkusit lehnou si do klidu, zavřít oči a soustredit se na svůj dech, vydech, nádech a tim se zbavite hloupých myšlenek a usnete a je ještě dobré i nějaký ten zdroj tepla, elektrická poduška, nebo zahřívací láhev a pak už dobrou noc.
Libuška, 24. dubna 2017

Napište, co si o tom myslíte