BudKocka.cz logo

Vánoční trhy v Olomouci budou opět super

Vánoce Novinky Zima Trhy Veronika 18. listopadu 2014
Olomouc

Už se k nám celkem rychle přibližují vánoční svátky, se kterými jsou vždy spojené vánoční trhy, nakupování, pečení a zdobení perníčků. Během tohoto adventní času si zajisté vybere každý to, co má rád. A pokud si nic nevybere, určitě se ponoříte do skvělé tradiční nálady, kterou bude vše okolo vás obklopeno. Zajisté se také těšíte na celý tento vánoční shon, který je pro svátky charakteristický. A Olomouc si letos opravdu připravila velmi zajímavé Vánoce.


Vánoční trhy patří mezi oblíbenou součást adventu a těsně před začátkem adventu se na ně můžete těšit v Olomouci. Tam totiž začínají celkem brzo, možná začínají úplně nejdřív ze všech adventních trhů v Česku. Vydáte se na ně také? Opět se bude jednat o velmi zajímavou akci, kterou byste měli nepochybně navštívit.

Vánoční trhy v Olomouci

Již v pondělí 25. listopadu 2019 se můžete těšit na začátek vánočních trhů, které se budou konat na olomouckém Horním náměstí. Jejich konec je stanoven až na 23. prosince, můžete si tak užívat nádherných a tradičních trhů a skvělé atmosféry celý měsíc, což se milovníkům svátků bude velmi zamlouvat.

Horní náměstí bude ozdobeno stánky s klasickým vánočním sortimentem. Nebude tam chybět ani občerstvení, mezi které patří punč, svařák, klobásy, uzeniny, cukroví nebo palačinky. Snad si i vy něco dobrého k snědku vyberete. K tomu můžete koupit dárky, ozdoby a rukodělné výrobky nejen pod stromeček, ale i jen tak.

K trhům tradičně patří i doprovodný program, na který se také můžete podívat. Minulý rok na pódiu vystoupil Roman Vojtek, Petr Bende, Laura a její tygři, Petr Spálený, Pavel Dobeš, Yvetta Blanarovičová, Maxíci, Ready Kirken a další, dále se můžete těšit dětské pěvecké sbory, divadlo atd. Uvidíme, kdo to bude letos

Rozsvícení vánočního stromu

Krásné vánoční trhy by se neobešly bez nazdobeného stromu, který bude postaven hned vedle radnice a orloje na Horním náměstí v Olomouci. Kdy přesně tento strom bude slavnostně rozsvícen, ještě nebylo zveřejněno.

Navíc tento strom bude primátorem rozsvícen mezi prvními v celé ČR, takže si tuto akci nenechte ujít. Rozsvícení proběhne večer, ale již od 14:00 se můžete podívat na program (otevírá se Ježíškův poštovní úřad, vyhlásí se vítěz jména pro strom atd.). Dále nebude chybět ani sváteční nazdobení města, které vás bude po celé Vánoce doprovázet nejen v centru města.V dalších dnech najdete na pódiu vystoupí hudební skupiny, zpěvací, pěvecké sbory, balet v Divadle, zazpíváte si koledy nebo přijede Mikuláš, čert a anděl. Program je bohatý a plné znění najdete na vývěsce. Také je připraveno kluziště na Dolním náměstí od listopadu.

Trhy na výstavišti Flora

Pokud by vám nestačily trhy, které se konají na náměstí nebo se chcete podívat i na další, navštivte výstaviště Flora a jejich vánoční trhy. Zde se trhy konají od 13. prosince do 15. prosince od 9 do 18 hodin (v poslední den jen do 16 hodin) v pavilonu A. Vstupné je zdarma. Opět se můžete těšit na prodejce, kteří nabídnou zajímavé zboží pro vás a vaše blízké. Najdete tam jak tématické, tak i netématické zboží, nazdobený strom a zajímavý program.

Prodej na trzích v Olomouci

Pokud byste rádi prodávali na trzích, informujte se dostatečně dopředu v informačním centru na radnici nebo na magistrátu v oddělení pro cestovní ruch. Měli by vám tam sdělit více informací o možnostech prodeje. Nezapomeňte, že je nutné si informace k prodeji zjišťovat včas, protože zájemců je hodně.

Plánujete navštívit vánoční trhy, které pořádá město Olomouc?Názory k článku


Dobry den chci se zeptat jake budou letosni Vanocni hrnicky a jaky bude hudebni program na vanocnich trzich kdo vse tam vystoupi diky za odpoved.
Monika, 19. října 2015

Dobrý den, chci se zeptat, od kdy bude fungovat kluziště na Dolním náměstí? Díky za odpověď.
Staňa, 3. listopadu 2015

Kluziště bude v provozu od 11.11.
Eve, 7. listopadu 2015

17.12 co tam bude za skupiny?
Andula, 20. listopadu 2016

Jsem rada, ze v Olomouci budou dodržovat 4 adventni nedele, před stedrym dnem, tesim se...
bb, 13. listopadu 2017

Dobrý den, všude je psaný program do kdy, ale v kolik trhy začínají není nikdy napsáno.
Můžete napsat, od kolika hodin začínají?
Děkuji
Ivo, 21. listopadu 2018

DNES JSME BYLI POPRVÉ V OLOMOUCI NA VÁNOČKÁCH TAK KRÁSNÉ VÁNOČNÍ TRHY JSME SNAD JEŠTĚ NEVIDĚLI A TO JSME BYLI VE VÍDNI I V DRÁŽDANECH ALE OLOMOUC NÁS VELMI MILE PŘEKVAPIL NAPROSTO VŠE DOKONALÉ VÝBORNÝ PUNČ SKVĚLÁ UZENÁ KLOBÁSA A DĚTÍ SI DALI JAHODY A MALINY V BELGICKÉ ČOKOLÁDĚ SKVĚLÁ VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA DOPORUČUJEME EVA S RODINOU
EVA BRNO, 1. prosince 2018

Napište, co si o tom myslíte