BudKocka.cz logo

Krásné vánoční trhy v Plzni

Vánoce Zima Trhy Monika 25. listopadu 2014
Plzeň

Kdo by si jen představil, že sotva uběhly minulé Vánoce, blíží se zase ty další. Ano, přesně tak to je. Za chvíli jsou už zase tady. Co říkáte na to, že bychom se podívali na to, jak to bude s nimi vypadat a jaké budou letos v Plzni vánoční trhy? Opět se bude jednat o skvělou akci, na které bude přítomná tradiční atmosféra, již snad všichni mají rádi.


Vánoční trhy patří mezi tradiční události, které rozhodně patří k vánočním svátkům a najdeme je ve všech větších městech. Plzeň taktéž není výjimkou a letos si pro vás připravila opravdu krásné trhy. Víte, kdy vůbec začínají a kdy se rozsvítí vánoční strom?

Vše se stane již v listopadu na plzeňském hlavním náměstí. Kolem nádherného stromu najdete systematicky postavené stánky s velice zajímavým tradičním sortimentem. A to, že se jedná o nádherný strom, potvrzuje téměř každoroční vítězství v anketách na iDnesu o nejhezčí vánoční strom v Česku.

Adventní trhy v Plzni

Pro letošní rok je začátek plzeňských vánočních trhů naplánován na sobotu 23. listopadu 2019 a končit budou za měsíc v pondělí 23. prosince. Můžete se podívat na desítky stánků, které budou rozprostřeny na náměstí Republiky. Na stáncích si budete moci pořídit mnoho zajímavých věcí od dekorace a ozdob až po kožené a keramické výrobky. Z občerstvení se můžete těšit na trdelníky, bramboráky, pečené kaštany, klobásy, svařák nebo punč.Také se můžete podívat na zajímavý vánoční program. Vystoupí zde kapely, zpěváci a zpěvačky, dětské pěvecké sbory, předvedou svůj program základní školy a nechybí ani vánoční zpívání koled. Taktéž můžete snad i letos zhlédnout tradiční českou zabíjačku a zakoupit si z ní výrobky, mrknout se na živý betlém nebo na lidová řemesla. Určitě se nebudete nudit, protože na každý den je připraveno něco zajímavého. Přesný program najdete na vývěsce a v informačním centru.

Vánoční trhy vám zpříjemní rovněž někdo ze známých osobností, v minulých letech to byl Martin Maxa, Kamil Střihavka nebo Miloš Novotný.
5. prosince je na programu Mikulášská nadílka, tak na ni nezapomeňte.

Rozsvícení stromu na náměstí

Rovněž se můžete těšit na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který bude zdobit trhy již od jejich počátku. Vánoční strom se rozsvítí první adventní neděli 1.12.2019. Přesně ve čtyři hodiny odpolední začne kulturní program a pravděpodobně o dvě hodiny později bude rozsvícen strom.

Naposledy byla vybrána dvacetimetrová douglaska tisolistá, kterou daroval městu soukromý majitel. Strom byl 12. listopadu poražen, zkrácen na 14 metrů, převezen, nainstalován na náměstí a pak také nazdoben.

Předminulý rok byl vybrán smrk ztepilý, který před touto čestnou funkcí rostl v předních Skvrňanech mezi paneláky. Dva roky před tím vždy náměstí zdobila krásná douglaska.

Těšíte se na plzeňské vánoční trhy? Navštívíte je jen jednou nebo rovnou několikrát?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte