BudKocka.cz logo

Krásné vánoční trhy v Plzni

Vánoce Zima Trhy Monika 25. listopadu 2014
Plzeň


Kdo by si jen představil, že sotva uběhly minulé Vánoce, blíží se zase ty další. Ano, přesně tak to je. Za chvíli jsou už zase tady. Co říkáte na to, že bychom se podívali na to, jak to bude s nimi vypadat a jaké budou letos v Plzni vánoční trhy? Opět se bude jednat o skvělou akci, na které bude přítomná tradiční atmosféra, již snad všichni mají rádi.

Vánoční trhy patří mezi tradiční události, které rozhodně patří k vánočním svátkům a najdeme je ve všech větších městech. Plzeň taktéž není výjimkou a letos si pro vás připravila opravdu krásné trhy. Víte, kdy vůbec začínají a kdy se rozsvítí vánoční strom? Vše se stane již v listopadu.Adventní trhy v Plzni

Pro letošní rok je začátek plzeňských vánočních trhů naplánován na pátek 24. listopadu 2017 a končit budou za necelý měsíc v sobotu 23. prosince. Můžete se podívat na desítky stánků, které budou rozprostřeny na náměstí Republiky. Na stáncích si budete moci pořídit mnoho zajímavých věcí od dekorace a ozdob až po kožené a keramické výrobky. Z občerstvení se můžete těšit na trdelníky, bramboráky, pečené kaštany, klobásy, svařák nebo punč.Také se můžete podívat na zajímavý vánoční program. Vystoupí tam kapely, zpěváci a zpěvačky, dětské pěvecké sbory, předvedou tam svůj program základní školy a nechybí ani vánoční zpívání koled. Taktéž můžete snad i letos zhlédnout tradiční českou zabíjačku a zakoupit si z ní výrobky. Určitě se nebudete nudit, protože na každý den je připraveno něco zajímavého. Přesný program najdete na vývěsce a v informačním centru.

Vánoční trhy vám pravděpodobně zpříjemní (tak jako minulý rok) ze známých osobností Martin Maxa, Kamil Střihavka nebo Miloš Novotný.
5. prosince je na programu Mikulášská nadílka s rádiem Kiss Proton.

Rozsvícení stromu na náměstí

Rovněž se můžete těšit na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který bude zdobit trhy již od jejich počátku. Kdy se vánoční strom rozsvítí, zatím nemáme žádné informace, ale pravděpodobně to bude první adventní neděli 3.12.2017. Když se dozvíme přesné datum a čas, hned ho sem doplníme.

Po krásné douglasce v minulých dvou letech přichází změna. V letošním roce náměstí Republiky ozdobí smrk ztepilý upraven na výšku 13 metrů, který před touto čestnou funkcí rostl v předních Skvrňanech mezi paneláky.

Těšíte se na plzeňské vánoční trhy? Navštívíte je jen jednou nebo rovnou několikrát?

Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte