BudKocka.cz logo

Vánoční trhy v Brně stojí za navštívení

Vánoce Zima Trhy Veronika 1. dubna 2022
vánoční trhy v Brně

V našem druhém největším městě se můžete opět těšit na velké vánoční trhy. Podívejte se nejen na výborný kulturní program a stánky s originálním zbožím, ale také na nádherně nazdobený vánoční strom. Taktéž se v Brně nesmí zapomenout na skvělou náladu, která je díky svátkům výborná, i když ta bývá v Brně vždy. Zajděte se letos na vánoční trhy podívat a vychutnejte si tu pravou atmosféru.

Brno připravilo ty největší vánoční trhy na náměstí Svobody, další z větších jsou na Zelném trhu, Dominikánském a Moravském náměstí. Menší trhy najdete i v dalších městských částech a když ne trhy, tak alespoň rozsvícení stromů. Významné jsou též trhy na brněnském výstavišti, které rovněž stojí za návštěvu.

Podívejte se na krásné rozsvěcení stromku, prozkoumejte široký sortiment ve stáncích a vychutnejte si dobré jídlo a pití. Rovněž vás zaujme skvělý program, který bude doprovázet celou akci.

Trhy na náměstí Svobody - Brněnské Vánoce

✅ Největší trhy v Brně se nacházejí na náměstí Svobody, nazývají se Brněnské Vánoce. Tyto tradiční vánoční trhy stánky pokryjí celé náměstí a najdete zde rozprostřené stánky na západní a východní části náměstí. Převážně se zde bude prodávat vánoční zboží, občerstvení a nebudou chybět ani tradiční řemeslníci.

Atmosféru doplňuje kulturní program, na který se můžete podívat již v odpoledních hodinách na velkém pódiu, dále jsou připraveny dětské atrakce a blízko slavného hodinového stroje se tyčí nádherně nazdobený vánoční strom.

trhy na náměstí svobody

Vánoční trhy začínají 25. 11. a končí 23. 12. 2022 (resp. 3. 1.).
Východní část náměstí končí 23. 12. a stánky mají otevřeno od 11:00 do 21:45 hodin.
Západní část náměstí končí až 3. 1. s otevírací dobou od 11:00 do 21:45 hodin. 24. 12. je otevřeno podle prodejců, jak budou chtít. Od 25. 12. do 30. 12. je otevřeno od 13:00 do 18:00 hodin, 31. prosince od 13:00 do 21:45, prvního ledna, jak budou prodejci chtít a potom je zase tradiční otevírací doba.
Otevírací doba může být delší, může se začít o trošku dřív, stejně jako skončit později.

V západní části najdete gastro stánky s nápoji a občerstvením a prodej potravin, ve východní zas prodejní stánky s tradičním zbožím a řemeslné stánky.

Dominikánské náměstí

Na Dominikánském náměstí se letos můžete těšit na ručně vyřezávaný betlém, zvoničku, ZOO koutek a Ježíškovu poštu. Nebudou zde chybět gastro stánky a ukázky tradičních řemesel. Konají se od 25. listopadu, vždy bude otevřeno od 11:00 do 21:45.

trhy na náměstí svobody v brně

Vánoční trhy na Zelném trhu

✅ Hned kousek od náměstí Svobody se dostanete přes Radnickou ulici na Zelný trh, kde budou probíhat vánoční trhy, které se nazývají Vánoce na Zelňáku. Letos se budou konat od 25. listopadu do 23. prosince 2022 s provozní dobou od 10:00 do 21:00 hodin.

Kolem kašny Parnas v horní části budou postavené stánky, ve kterých najdete drobné řemeslníky a výrobce, kteří převedou svá umění a nabídnou ke koupi plno výrobků z různých materiálů (skla, keramiky, kovu, kůže, dřeva, látky, atd.) a pokrmů. Také se nezapomíná na oblíbené občerstvení, jako jsou pečené kaštany, punč, cukrovinky, cukroví, klobásy či topinky. Nahoře trhy ozdobí strom a pódium, kde na vás čeká kulturní program a soutěže pro děti.

Trhy na Moravském náměstí

Na Moravském náměstí byly v posledních letech zajímavé akce a dekorace v rámci Vánoc na Moraváku. Letos tam proběhla rekonstrukce. Dříve tam byly postaveny velké vyhřívané stany, ve kterých jste koupili nejen něco dobrého, ale také jste se podívali na zajímavý kulturní program. Dále v parku byl živý betlém a adventní stezku, velké ruské kolo, ukázku tradičních řemesel, bar, zvonice, dětský vláček a mnoho dalšího.

vánoční strom v brně

Zatím jen s hvězdou při instalaci světýlek.

Trhy na výstavišti

Letos se budou konat vánoční trhy na výstavišti od 9. 12. do 18. 12. 2022 v pavilonu F a G1. V pavilonech najdete téměř 400 prodejních stánků s velmi zajímavým zbožím, dále bude připraven řemeslnický jarmark, kulturní program (přijedou i známé osobnosti), zábava pro děti, tradiční občerstvení, kulinářské speciality a výrobky z chráněných dílen. Můžete zde nakoupit dárky snad pro všechny a platí se zde drobné vstupné.

Rozsvícení vánoční stromu v Brně

✅ Jaké by to byly vánoční trhy, kdyby byly bez velkého stromu? Samozřejmě by jim něco chybělo, ale nemusíte mít strach. Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen biskupem a hostem v den, kdy začnou trhy. Letos bude rozsvícen asi v 17 hodin na náměstí Svobody hned v první den trhů (25. listopadu), na Zelňáku asi až v 18:00. Při této slavnostní akci na vás čeká krásná podívaná a také překvapení, na nějž byste se měli přijít podívat.

Přivezení stromu na náměstí

Strom bude nejspíše přivezen z Bílovic na náměstí s velkolepým předáním, jak tomu bylo v minulých letech. Přivezlo ho koňské spřežení za doprovodu orchestru a sboru NdB.

Trhy budou zpestřeny vždy zajímavým kulturním programem na všech náměstích. Na pódiu vystoupí dětské sbory, školy a školky, kapely, známé osobnosti a bude připraven další zajímavý program, který bude zveřejněn až pár týdnů před samotnými trhy.Názory k článku


Já se moc těším, ale slyšela jsem, že na Zelňáku asi nebudou, ale třeba je přesunou na Moravák jako teď.
Květinka, 18. listopadu 2014

Přesně, je to už potvrzené, že budou přesunuty na Moravské náměstí.
Tom, 20. listopadu 2014

nemužu se dočkat na ty trhy už tam davali vanočni strom
tobas, 25. listopadu 2014

ja nemam strom
dominik, 7. prosince 2015

Proč není možno hlasovat pro vánoční stromv Brně 2016, děkuji za odpověď
Věra, 2. listopadu 2016

Protože strom už je vybraný, psali někde.
Ivana, 3. listopadu 2016

Jak se dostanu z nádraží na trhy? Dík za odpověď
Hanka, 18. listopadu 2018

Hanko, vyjít z nádraží, přejít přes přechod a jít rovně. Za pár minut je uvidíš.
Reese, 20. listopadu 2018

Napište, co si o tom myslíte