BudKocka.cz logo

Vánoční trhy v Brně stojí za navštívení

Vánoce Zima Trhy Veronika 11. listopad 2014
vánoční trhy v Brně


V našem druhém největším městě Brně se můžete opět těšit na velké vánoční trhy, můžete se podívat nejen výborný kulturní program a na stánky s originálním zbožím, ale také na vánoční strom. Taktéž se nesmí zapomenout na skvělou náladu, která je díky svátkům výborná, i když ta bývá v Brně vždy. Takže se na vánoční trhy letos zajděte podívat.

Brno připravilo ty největší vánoční trhy na náměstí Svobody, další z větších jsou na Zelném trhu a na Moravském náměstí. Menší trhy najdete i v dalších městských částech a když ne trhy, tak alespoň rozsvícení stromu. Významné jsou trhy též na brněnském výstavišti, které také stojí za návštěvu nebo u Vaňkovky.

Trhy na náměstí Svobody - Brněnské Vánoce

Největší trhy v Brně se nacházejí na náměstí Svobody, nazývají se Brněnské Vánoce. Tyto tradiční vánoční trhy jsou také na Radnické ulici a na Dominikánském náměstí. Na celém náměstí najdete rozprostřené stánky převážně s vánočním zbožím, občerstvením a tradičními řemeslníky.

Atmosféru doplňuje kulturní program, na který se můžete podívat již v odpoledních hodinách na velkém pódiu, dále jsou připraveny dětské atrakce a blízko hodinového stroje slavného pana ex-primátora se tyčí nádherně nazdobený vánoční strom.

trhy na náměstí svobody

Vánoční trhy začínají 24.11. a končí 23.12.2017.
Gastro stánky budou otevřeny od 9:00 do 21:45 hodin.
Prodejní stánky budou otevřeny od 10:00 do 20:00 hodin.

Dominikánské náměstí

Na Dominikánském náměstí se letos můžete těšit na ručně vyřezávaný betlém, zvoničku, ZOO koutek a Ježíškovu poštu. Nebudou zde chybět gastro stánky a ukázky tradičních řemesel.Vánoční trhy na Zelném trhu

Hned kousek od náměstí Svobody přes Radnickou ulici se dostanete na Zelný trh, kde mají také probíhat vánoční trhy, které se nazývají Vánoce na Zelňáku. Letos budou i v nové tržnici a to již od 24. listopadu do 23. prosince 2017. První den se můžete podívat na večerní pochod čertů z Rakouska.

Kolem kašny Parnas v horní části budou postavené stánky, ve kterých najdete drobné řemeslníky a výrobce, kteří převedou svá umění a nabídnou ke koupi plno výrobků z různých materiálů (skla, keramiky, kovu, kůže, dřeva, látky, atd.) a pokrmů. Také se nezapomíná na oblíbené občerstvení, jako jsou pečené kaštany, punč, cukrovinky, cukroví, klobásy či topinky. Nahoře trhy ozdobí strom a pódium, kde na vás čeká kulturní program a soutěže pro děti.

Trhy na Moravském náměstí

Na Moravském náměstí se můžete těšit na mnoho změna novinek v rámci Vánoc na Moraváku. Jednou z nich jsou i velké vyhřívané stany, do kterých si můžete jít koupit nejen něco dobrého, ale také se podívat na zajímavý kulturní program. Dále v parku najdete živý betlém a adventní stezku, ukázku tradičních řemesel, bar, zvonice, dětský vláček a mnoho dalšího. Letos začínají 24.11. a končí 23.12.2017.

Trhy u Vaňkovky

Na začátku prosince také začne třetí ročník trhů u Galerie Vaňkovka, které se konají v prosinci. Můžete se těšit na desítky stánků, workshopy, bohatý kulturní program a nebude chybět ani nadílka na Mikuláše. Na pódiu se představí nejen děti z celého kraje, ale i známí umělci a skupiny. Večer se můžete podívat i večerní show (např. barmanská, kuchařská atd.). Tyto adventní trhy rozhodně stojí za navštívení.

vánoční strom v brně

Zatím jen s hvězdou při instalaci světýlek.Trhy na výstavišti

Letos se budou konat vánoční trhy na výstavišti od 8.12. do 17.12.2017 v pavilonu F a G1. V pavilonech najdete 485 prodejních stánků s velmi zajímavým zbožím, dále bude připraven řemeslnický jarmark, kulturní program (přijedou i známé osobnosti), zábava pro děti, tradiční občerstvení a výrobky z chráněných dílen. Můžete tam nakoupit dárky snad pro všechny a platí se tam drobné vstupné.

trhy na náměstí svobody v brně

Chcete prodávat na trzích?

Chcete-li prodávat na trzích v centru města, informujte se v informačním centru na Radnické 8, kde vám sdělí více podrobností.
Na jednotlivé trhy v městských částech a prodej se zeptejte buď v informačním centru, nebo na radnici dané městské části.
Pro vystavovatele na výstavišti je uveřejněna na stránkách výstaviště elektronická přihláška, kterou je nutné do určitého data vyplnit.

Rozsvícení vánoční stromu v Brně

Jaké by to byly vánoční trhy, kdyby byly bez velkého stromu? Samozřejmě by jim něco chybělo, ale nemusíte mít strach. Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen novým primátorem hned ten den, kdy začnou trhy. Letos se bude rozsvícen v 17 hodin na náměstí Svobody hned v první den trhů, tak jako tomu bylo v minulém roce a o hodinu později na Zelném trhu. Čeká na vás krásná podívaná při této slavnostní akci a také překvapení, tak se určitě zajděte podívat.

Názory k článku


Já se moc těším, ale slyšela jsem, že na Zelňáku asi nebudou, ale třeba je přesunou na Moravák jako teď.
Květinka, 18. listopad 2014

Přesně, je to už potvrzené, že budou přesunuty na Moravské náměstí.
Tom, 20. listopad 2014

nemužu se dočkat na ty trhy už tam davali vanočni strom
tobas, 25. listopad 2014

ja nemam strom
dominik, 7. prosinec 2015

Proč není možno hlasovat pro vánoční stromv Brně 2016, děkuji za odpověď
Věra Nečasová, 2. listopad 2016

Protože strom už je vybraný, psali někde.
Ivana, 3. listopad 2016

Napište, co si o tom myslíte