BudKocka.cz logo

Vánoční trhy v Brně stojí za navštívení

Vánoce Zima Trhy Veronika 1. dubna 2023
vánoční trhy v Brně

V našem druhém největším městě se můžete opět těšit na velké vánoční trhy. Podívejte se nejen na výborný kulturní program a stánky s originálním zbožím, ale také na nádherně nazdobený vánoční strom. Taktéž se v Brně nesmí zapomenout na skvělou náladu, která je díky svátkům výborná, i když ta bývá v Brně vždy. Zajděte se letos na vánoční trhy podívat a vychutnejte si tu pravou atmosféru.

Brno připravilo ty největší vánoční trhy na náměstí Svobody, další z větších jsou na Zelném trhu, Dominikánském a Moravském náměstí a na nadvoří Staré radnice. Menší trhy najdete i v dalších městských částech, a když ne trhy, tak alespoň rozsvícení stromů. Významné jsou též trhy na brněnském výstavišti, které rovněž stojí za návštěvu.

Podívejte se na krásné rozsvěcení stromku, prozkoumejte široký sortiment ve stáncích a vychutnejte si dobré jídlo a pití. Rovněž vás zaujme skvělý program, který bude doprovázet celou akci.

Trhy na náměstí Svobody - Brněnské Vánoce

✅ Největší trhy v Brně se nacházejí na náměstí Svobody, nazývají se Brněnské Vánoce. Tyto tradiční vánoční trhy stánky pokryjí celé náměstí a najdete zde rozprostřené stánky na západní a východní části náměstí. Převážně se zde bude prodávat vánoční zboží, občerstvení a nebudou chybět ani tradiční řemeslníci.

Atmosféru doplňuje kulturní program, na který se můžete podívat již v odpoledních hodinách na velkém pódiu, dále jsou připraveny dětské atrakce a blízko slavného hodinového stroje se tyčí nádherně nazdobený vánoční strom.

trhy na náměstí svobody

Vánoční trhy začínají 24. 11. a končí 23. 12. 2023.
Každý den bude otevřeno od 11:00 do 21:45 hodin.

Tak jako v minulých letech, tak i letos se nápoje budou podávat do vratných kelímků, které si můžete ponechat, nebo vrátit. Záloha na kelímek nebo hrnek je 50 korun.

V západní části najdete gastro stánky s nápoji a občerstvením a prodej potravin, ve východní zas prodejní stánky s tradičním zbožím a řemeslné stánky.

Dominikánské náměstí

Na Dominikánském náměstí se letos můžete těšit na ručně vyřezávaný betlém, zvoničku, ZOO koutek a Ježíškovu poštu. Nebudou zde chybět gastro stánky a ukázky tradičních řemesel. Konají se od 24. listopadu, vždy bude otevřeno od 11:00 do 21:45 hodin.

trhy na náměstí svobody v brně

Vánoční trhy na Zelném trhu

✅ Hned kousek od náměstí Svobody se dostanete přes Radnickou ulici na Zelný trh, kde budou probíhat vánoční trhy, které se nazývají Vánoce na Zelňáku. Letos se budou konat již od 18. listopadu do 23. prosince 2023 s provozní dobou od 10:00 do 20:00 hodin.

Kolem kašny Parnas v horní části budou postavené stánky, ve kterých najdete drobné řemeslníky a výrobce, kteří převedou svá umění a nabídnou ke koupi plno výrobků z různých materiálů (skla, keramiky, kovu, kůže, dřeva, látky, atd.) a pokrmů. Také se nezapomíná na oblíbené občerstvení, jako jsou pečené kaštany, punč, cukrovinky, cukroví, klobásy či topinky. Nahoře trhy ozdobí strom a pódium, kde na vás čeká kulturní program a soutěže pro děti.

Trhy na Moravském náměstí

Na Moravském náměstí byly v posledních letech zajímavé akce a dekorace v rámci Vánoc na Moraváku. Byly tam postaveny velké vyhřívané stany, ve kterých jste koupili nejen něco dobrého, ale také jste se podívali na zajímavý kulturní program. Pak tam proběhla rekonstrukce. Nyní tam bude asi betlém a adventní stezka, velké ruské kolo, ukázka tradičních řemesel, zvonice, dětský vláček, 17 stánků a mnoho dalšího od 24. listopadu.

vánoční strom v brně

Zatím jen s hvězdou při instalaci světýlek.

Trhy na výstavišti

Letos se budou konat vánoční trhy na výstavišti od 8. 12. do 17. 12. 2023 v pavilonu F a G1. V pavilonech najdete téměř 400 prodejních stánků s velmi zajímavým zbožím, dále bude připraven řemeslnický jarmark, kulturní program (přijedou i známé osobnosti), zábava pro děti, tradiční občerstvení, kulinářské speciality a výrobky z chráněných dílen. Můžete zde nakoupit dárky snad pro všechny a platí se zde drobné vstupné.

Rozsvícení vánoční stromu v Brně

✅ Jaké by to byly vánoční trhy, kdyby byly bez velkého stromu? Samozřejmě by jim něco chybělo, ale nemusíte mít strach. Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen na hlavním náměstí biskupem a hostem v den, kdy začnou trhy. Letos bude rozsvícen 24. listopadu. Při této slavnostní akci na vás čeká krásná podívaná a také překvapení, na nějž byste se měli přijít podívat

Na náměstí Svobody to bude v 17:00 hodin.
Na Zelném trhu v 18:00 hodin.
Na Moravském náměstí (u sochy Jošta) v 19:00 hodin.

Přivezení stromu na náměstí

Strom bude 16. listopadu přivezen z Bílovic nad Svitavou na náměstí Svobody s velkolepým předáním. Nejprve se s ním obyvatelé Bílovic rozloučí a pak se vydá na velkou cestu. Přiveze ho koňské spřežení za doprovodu orchestru a sboru NdB.

Trhy budou zpestřeny vždy zajímavým kulturním programem na všech náměstích. Na pódiu vystoupí dětské sbory, školy a školky, kapely, známé osobnosti a bude připraven další zajímavý program, který bude zveřejněn chvíli před samotnými trhy.

Pošlete svým blízkým krásná sváteční přání.Názory k článku


Já se moc těším, ale slyšela jsem, že na Zelňáku asi nebudou, ale třeba je přesunou na Moravák jako teď.
Květinka, 18. listopadu 2014

Přesně, je to už potvrzené, že budou přesunuty na Moravské náměstí.
Tom, 20. listopadu 2014

nemužu se dočkat na ty trhy už tam davali vanočni strom
tobas, 25. listopadu 2014

ja nemam strom
dominik, 7. prosince 2015

Proč není možno hlasovat pro vánoční stromv Brně 2016, děkuji za odpověď
Věra, 2. listopadu 2016

Protože strom už je vybraný, psali někde.
Ivana, 3. listopadu 2016

Jak se dostanu z nádraží na trhy? Dík za odpověď
Hanka, 18. listopadu 2018

Hanko, vyjít z nádraží, přejít přes přechod a jít rovně. Za pár minut je uvidíš.
Reese, 20. listopadu 2018

Napište, co si o tom myslíte