BudKocka.cz logo

Vánoční trhy v Brně stojí za navštívení

Vánoce Zima Trhy Veronika 11. listopadu 2014
vánoční trhy v Brně

V našem druhém největším městě Brně se můžete opět těšit na velké vánoční trhy, můžete se podívat nejen výborný kulturní program a na stánky s originálním zbožím, ale také na vánoční strom. Taktéž se nesmí zapomenout na skvělou náladu, která je díky svátkům výborná, i když ta bývá v Brně vždy. Takže se na vánoční trhy letos zajděte podívat.


Brno připravilo ty největší vánoční trhy na náměstí Svobody, další z větších jsou na Zelném trhu a na Moravském náměstí. Menší trhy najdete i v dalších městských částech a když ne trhy, tak alespoň rozsvícení stromu. Významné jsou trhy též na brněnském výstavišti, které rovněž stojí za návštěvu.

Trhy na náměstí Svobody - Brněnské Vánoce

Největší trhy v Brně se nacházejí na náměstí Svobody, nazývají se Brněnské Vánoce. Tyto tradiční vánoční trhy se stánky pokryjí celé náměstí a najdete zde rozprostřené stánky na západní a východní části náměstí. Převážně se bude prodávat vánoční zboží, občerstvení a nebudou chybět ani tradiční řemeslníci.

Atmosféru doplňuje kulturní program, na který se můžete podívat již v odpoledních hodinách na velkém pódiu, dále jsou připraveny dětské atrakce a blízko hodinového stroje slavného pana ex-primátora se tyčí nádherně nazdobený vánoční strom.

trhy na náměstí svobody

Vánoční trhy začínají 23.11. a končí 23.12.2018 (28.12.).
Východní část náměstí končí 23.12 a stánky mají otevřeno od 10:00 do 20:00 hodin.
Západní část náměstí končí až 28.12. s otevírací dobou od 9:00 do 21:45 hodin. 24.12. je otevřeno od 9:00 do 12:00 hodin.
Otevírací doba může být delší, může se začít o trošku dřív, stejně jako skončit později.

V západní části najdete gastro stánky s nápoji a občerstvením a prodej potravin, ve východní zas prodejní stánky s tradičním zbožím a řemeslné stánky.

Dominikánské náměstí

Na Dominikánském náměstí se letos můžete těšit na ručně vyřezávaný betlém, zvoničku, ZOO koutek a Ježíškovu poštu. Nebudou zde chybět gastro stánky a ukázky tradičních řemesel. Konají se od 23. listopadu do 28. prosince, vždy bude otevřeno od 9:00 do 21:45 a na Štědrý den pouze do 12. hodiny.

trhy na náměstí svobody v brně

Vánoční trhy na Zelném trhu

Hned kousek od náměstí Svobody přes Radnickou ulici se dostanete na Zelný trh, kde mají také probíhat vánoční trhy, které se nazývají Vánoce na Zelňáku. Letos se budou konat již od 23. listopadu do 23. prosince 2018 s provozní dobou od 10:00 do 20:00 hodin.

Kolem kašny Parnas v horní části budou postavené stánky, ve kterých najdete drobné řemeslníky a výrobce, kteří převedou svá umění a nabídnou ke koupi plno výrobků z různých materiálů (skla, keramiky, kovu, kůže, dřeva, látky, atd.) a pokrmů. Také se nezapomíná na oblíbené občerstvení, jako jsou pečené kaštany, punč, cukrovinky, cukroví, klobásy či topinky. Nahoře trhy ozdobí strom a pódium, kde na vás čeká kulturní program a soutěže pro děti.Trhy na Moravském náměstí

Na Moravském náměstí můžete očekávat opět zajímavé akce v rámci Vánoc na Moraváku. Budou tam postaveny velké vyhřívané stany, do kterých si můžete jít koupit nejen něco dobrého, ale také se podívat na zajímavý kulturní program. Dále v parku najdete živý betlém a adventní stezku, velké ruské kolo, ukázku tradičních řemesel, bar, zvonici, dětský vláček a mnoho dalšího. Letos začínají 23.11. a končí 23.12.2018.

vánoční strom v brně

Zatím jen s hvězdou při instalaci světýlek.

Trhy na výstavišti

Letos se budou konat vánoční trhy na výstavišti od 7.12. do 16.12.2018 v pavilonu F a G1. V pavilonech najdete téměř 400 prodejních stánků s velmi zajímavým zbožím, dále bude připraven řemeslnický jarmark, kulturní program (přijedou i známé osobnosti), zábava pro děti, tradiční občerstvení, kulinářské speciality a výrobky z chráněných dílen. Můžete tam nakoupit dárky snad pro všechny a platí se tam drobné vstupné.

Rozsvícení vánoční stromu v Brně

Jaké by to byly vánoční trhy, kdyby byly bez velkého stromu? Samozřejmě by jim něco chybělo, ale nemusíte mít strach. Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen biskupem a hostem v den, kdy začnou trhy. Letos bude rozsvícen v 17 hodin na náměstí Svobody hned v první den trhů 23. listopadu, o hodinu později na Zelném trhu. Čeká na vás krásná podívaná při této slavnostní akci a také překvapení, tak se určitě zajděte podívat.

Přivezení stromu na náměstí

Přesně 17. listopadu bude z Bílovic převezen strom na náměstí a jeho předání bude letos velkolepé. Přiveze ho koňské spřežení za doprovodu orchestru a sboru NdB od 16:00.

Trhy budou zpestřeny vždy zajímavým kulturním programem na všech náměstích. Na pódiu vystoupí dětské sbory, školy a školky, kapely, známé osobnosti a bude připraven další zajímavý program, který bude zveřejněn až před trhy.Názory k článku


Já se moc těším, ale slyšela jsem, že na Zelňáku asi nebudou, ale třeba je přesunou na Moravák jako teď.
Květinka, 18. listopadu 2014

Přesně, je to už potvrzené, že budou přesunuty na Moravské náměstí.
Tom, 20. listopadu 2014

nemužu se dočkat na ty trhy už tam davali vanočni strom
tobas, 25. listopadu 2014

ja nemam strom
dominik, 7. prosince 2015

Proč není možno hlasovat pro vánoční stromv Brně 2016, děkuji za odpověď
Věra, 2. listopadu 2016

Protože strom už je vybraný, psali někde.
Ivana, 3. listopadu 2016

Jak se dostanu z nádraží na trhy? Dík za odpověď
Hanka, 18. listopadu 2018

Hanko, vyjít z nádraží, přejít přes přechod a jít rovně. Za pár minut je uvidíš.
Reese, 20. listopadu 2018

Napište, co si o tom myslíte