BudKocka.cz logo

Kouzelné vánoční trhy v Praze v roce 2019

Vánoce Volný čas Trhy Monika 17. listopadu 2018
trhy v Praze

Největší vánoční trhy můžeme opět očekávat v našem hlavním městě, jak je tomu každý rok. Krásně nazdobená vánoční Praha opět nabídne hezké trhy, skvělou atmosféru, vysoký strom a vůni, která se bude linout ze stánků s tradičními pochoutkami. Podívejte se na přesné informace, ať přesně víte co a kdy se koná.


Každoročně se v Praze na Staroměstském náměstí konají největší české vánoční trhy, kterým dominuje vždy pečlivě vybraný vánoční strom a kolem něj jsou hezky uspořádány stánky. Také se můžeme těšit i na trhy na Václavském náměstí nebo v různých částech města. Vždy na nich najdete něco zajímavého ke koupení pod stromeček, na stromeček, k občerstvení nebo jen tak. Taktéž je důležitá skvělá atmosféra, která dodává Vánocům své kouzlo. Vydejte se na ně také.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Jak již bylo řečeno, na Staroměstském náměstí se konají největší trhy v Česku. Vánoční trhy začnou poslední sobotu v listopadu - 30. 11. 2019 a skončí 6. 1. 2020. Na náměstí najdete na sto stánků, ve kterých prodejci nabídnou zajímavé ozdoby, keramické a skleněné výrobky, tradiční vánoční zboží, oblečení, cukroví, ryby, sýry, speciality, dekoraci, suvenýry, nebo něco k občerstvení (např. trdelník, bramboráky, svařené víno, pečené kaštany atd.). Z tak velkého množství si zajisté každý něco vybere.

K tomu je připraven i velký vánoční program, můžete se těšit na pěvecké sbory, divadlo, mažoretky, taneční soubory, koledy, dětská vystoupení, vystoupení se zvířaty, přijde Mikuláš a mnoho dalšího.

Na Štědrý den můžete zajít pro rybí polévku. Tradiční rozlévání štědrodenní polévky začne v 11:00. Polévku nalévá primátor a je zdarma.

Otevírací doba je u stánků s produkty od 10:00 do 22:00, u stánků s občerstvením od 10:00 do 24:00.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Jaké by to byly vánoční trhy, kdyby nebyly slavnostně zahájeny rozsvícením stromu? Asi nijaké. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne hned v den, kdy začínají samotné trhy. Letos to vychází na 30. 11. 2019, tedy den před začátkem adventu.

Letos se bude strom rozsvěcovat asi 30. listopadu. První oficiální rozsvícení proběhne za účasti hostů a asi i primátora. Běžte se podívat na toto slavnostní rozsvěcení, protože to bude opět nádherná show.

Letos ještě nebylo zveřejněno, jak se bude stromek rozsvěcovat. Minulý rok to bylo každý den po celou dobu konání trhů, přičemž se strom měl rozsvěcovat s hudebním motivem v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30.

Hledání stromu

Letos byla firmou Taiko zase vyhlášena soutěž Strom pro Prahu. Hledá se ideální strom, který ozdobí náměstí, za odměnu deset tisíc korun. Strom, který je snadno dostupný, zdravý a hezký, by měl být přihlášen zhruba do poloviny září. Minulý rok byl asi ze tří desítek tipů vybrán strom z Libereckého kraje. 25. listopadu byl strom pokácen, 27. listopadu nainstalován na náměstí a za pár dnů slavnostně rozsvícen.

Předminulý rok byl vybrán smrk z Roztok u Křivoklátu na Rakovnicku. Měřil 24 metrů a rostl v okolí řeky Berounky. Vzhledem k jeho výšce ho chtěl jeho majitel stejně odstranit, protože už se dotýkal drátů vysokého napětí. Po dendrologickém vyšetření se zjistilo, že je smrk zdravý, proto krásně ozdobil náměstí.

Předpředminulý rok byl vybrán smrk, který měřil dokonce 31 metrů a pocházel z městečka Pecka, které se nachází v okrese Jičín. Jeho stáří bylo odhadováno na sedmdesát let a rostl na soukromém pozemku. Dendrologové jej vyšetřili, zjistili, že je zdravý a vhodný na ozdobu náměstí.Trhy na Václavském náměstí

Také můžete navštívit trhy, které se konají na Václavském náměstí. Začínají ve stejný den jako ty na Staromáku a končí ještě později. Naleznete tam velké množství stánků se zajímavým zbožím, občerstvením, skvělou atmosférou a vánočním stromem. Trhy začínají také 30. 11. 2019 a končí 6. 1. 2020. Otevírací doba je stejná jako na Staromáku.

Vánoční trhy na výstavišti

Na výstavišti v Holešovicích se začátkem prosince taktéž uskuteční trhy. Čeká na vás doprovodný program, krásná výzdoba a akce pro děti. Trhy se konají každý den od 10:00 do 18:00, vstupné je 25 Kč, pro děti je zdarma.

Trhy na náměstí Republiky

Tyto tradiční trhy, které pořádá firma Taiko, najdete před OC Palladium od 30. 11.  do 30. 12. 2019. Koupíte zde ozdoby na stromeček, domů i na zahradu, dekoraci, dárečky, něco dobrého k snědku i osvěžení a mnoho dalšího. Otevřeno bude od 10:00 do 22:00, některé stánky s občerstvením budou mít otevřeno až do půlnoci.

Trhy v různých částech města

I v různých městských částech se můžete těšit na vánoční trhy nebo na menší trhy. Můžete navštívit ty na náměstí Míru, na Tylově a Palackého náměstí v Praze 2, na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3, u Anděla v Praze 5, na Pražském hradě a další.

Chystáte se navštívit vánoční trhy v Praze?Názory k článku


Už se moc těším!!!!
Míla, 15. listopadu 2015

Taky se moc těším, co jsem slyšela, letos mají být lepší než minulý rok.
Drymm, 18. července 2016

Já sem tam byi a bylo to tam super§§§§
SpartanTV HD, 22. prosince 2016

Loni jsem přijela z Havířova a letos se chystám opět.Bylo to krásné.
Brona, 4. listopadu 2017

určitě se pojedeme do Prahy na trhy z moravy podívat. už se těšíme.
Miluška, 7. listopadu 2017

Já a kamarádka jezdíme už několik let,jen tak se podívat a každý rok je tam něco nového a letos opět už se těším
Stáňa, 10. prosince 2017

A protože bydlím v Praze, tak o Vánocích do centra ani radši nechodím :-).
Vajkiki, 20. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte