BudKocka.cz logo

Kouzelné vánoční trhy v Praze v roce 2018

Vánoce Volný čas Trhy Monika 17. listopadu 2018
trhy v Praze

Největší vánoční trhy můžeme opět očekávat v našem hlavním městě, jak je tomu každý rok. Krásně nazdobená vánoční Praha opět nabídne hezké trhy, skvělou atmosféru, vysoký strom a vůni, která se bude linout ze stánků s tradičními pochoutkami. Podívejte se na přesné informace, ať přesně víte co a kdy se koná.

-

Každoročně se v Praze na Staroměstském náměstí konají největší české vánoční trhy, kterým dominuje vždy pečlivě vybraný vánoční strom a kolem něj jsou hezky uspořádány stánky. Také se můžeme těšit i na trhy na Václavském náměstí nebo v různých částech města. Vždy na nich najdete něco zajímavého ke koupení pod stromeček, na stromeček, k občerstvení nebo jen tak. Taktéž je důležitá skvělá atmosféra, která dodává Vánocům své kouzlo. Vydejte se na ně také.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Jak již bylo řečeno, na Staroměstském náměstí se konají největší trhy v Česku. Vánoční trhy začnou první sobotu v prosinci - 1.12.2018 a skončí 6.1.2019. Na náměstí najdete na sto stánků, ve kterých prodejci nabídnou zajímavé ozdoby, keramické a skleněné výrobky, tradiční vánoční zboží, oblečení, cukroví, ryby, sýry, speciality, dekoraci, suvenýry, nebo něco k občerstvení (např. trdelník, bramboráky, svařené víno, pečené kaštany atd.). Z tak velkého množství si zajisté každý něco vybere.

K tomu je připraven i velký vánoční program, můžete se těšit na pěvecké sbory, divadlo, mažoretky, taneční soubory, koledy, dětská vystoupení, vystoupení se zvířaty, přijde Mikuláš a mnoho dalšího.

Na Štědrý den si můžete zajít pro rybí polévku. Tradiční rozlévání štědrodenní polévky začne v 11:00. Polévku nalévá primátor a je zdarma.

Otevírací doba je u stánků s produkty od 10:00 do 22:00, u stánků s občerstvením od 10:00 do 24:00.Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Jaké by to byly vánoční trhy, kdyby nebyly slavnostně zahájeny rozsvícením stromu? Asi nijaké. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne hned v den, kdy začínají samotné trhy. Letos to vychází na 1.12.2018, tedy den před začátkem adventu.

Letos se bude strom rozsvěcovat 1.12. v 16:30. První oficiální rozsvícení proběhne za účasti hostů a asi i nového primátora. Běžte se podívat na toto slavnostní rozsvěcení, protože to bude opět nádherná show.

Každý den po celou dobu konání trhů se bude strom rozsvěcovat s hudebním motivem v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30.

Hledání stromu

Letos byla firmou Taiko zase vyhlášena soutěž Strom pro Prahu. Hledá se ideální strom, který ozdobí náměstí, za odměnu deset tisíc korun. Strom, který je snadno dostupný, zdravý a hezký, by měl být přihlášen do 23. září. Letos asi ze tří desítek tipů byl vybrán strom z Libereckého kraje. 25. listopadu bude strom pokácen, 27. listopadu nainstalován na náměstí a za pár dnů slavnostně rozsvícen.

Minulý rok byl vybrán smrk z Roztok u Křivoklátu na Rakovnicku. Měřil 24 metrů a rostl v okolí řeky Berounky. Vzhledem k jeho výšce ho chtěl jeho majitel stejně odstranit, protože už se dotýkal drátů vysokého napětí. Po dendrologickém vyšetření se zjistilo, že je smrk zdravý, proto krásně ozdobil náměstí.

Předminulý rok byl vybrán smrk, který měřil dokonce 31 metrů a pocházel z městečka Pecka, které se nachází v okrese Jičín. Jeho stáří bylo odhadováno na sedmdesát let a rostl na soukromém pozemku. Dendrologové jej vyšetřili, zjistili, že je zdravý a vhodný na ozdobu náměstí.Trhy na Václavském náměstí

Také můžete navštívit trhy, které se konají na Václavském náměstí. Začínají ve stejný den jako ty na Staromáku a končí ještě později. Naleznete tam velké množství stánků se zajímavým zbožím, občerstvením, skvělou atmosférou a vánočním stromem. Trhy začínají také 1.12.2018 a končí 6.1.2019. Otevírací doba je stejná jako na Staromáku.

Vánoční trhy na výstavišti

Na výstavišti v Holešovicích se začátkem prosince taktéž konají trhy od 30.11. do 2.12.2018, budou doprovázeny doprovodným programem a akcemi pro děti. Trhy se konají každý den od 10:00 do 18:00, vstupné je 25 Kč, pro děti je zdarma.

Trhy v různých částech města

I v různých městských částech se můžete těšit na vánoční trhy nebo na menší trhy. Můžete navštívit ty na náměstí Republiky v Praze 1, na náměstí Míru, na Tylově a Palackého náměstí v Praze 2, na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3, u Anděla v Praze 5, na Pražském hradě a další.

Prodávání na trzích

Chcete-li prodávat na trzích, tak je důležité si co nejdříve zjistit bližší informace. Letos bude trhy na Staromáku a Václaváku provozovat opět firma Taiko, která byla ve výběrovém řízení minulý rok znovu vybrána.
V případě zájmu o zúčastnění akce na výstavišti informujte se přímo tam nebo sledujte jejich stránky. U menších trhů se zeptejte na radnici dané městské části nebo se obecně můžete zeptat v informačním centru.

Chystáte se navštívit vánoční trhy v Praze?Názory k článku


Už se moc těším!!!!
Míla, 15. listopadu 2015

Taky se moc těším, co jsem slyšela, letos mají být lepší než minulý rok.
Drymm, 19. července 2016

Já sem tam byi a bylo to tam super§§§§
SpartanTV HD, 22. prosince 2016

Loni jsem přijela z Havířova a letos se chystám opět.Bylo to krásné.
Brona, 4. listopadu 2017

určitě se pojedeme do Prahy na trhy z moravy podívat. už se těšíme.
Miluška, 7. listopadu 2017

Já a kamarádka jezdíme už několik let,jen tak se podívat a každý rok je tam něco nového a letos opět už se těším
Stáňa, 10. prosince 2017

A protože bydlím v Praze, tak o Vánocích do centra ani radši nechodím :-).
Vajkiki, 20. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte