BudKocka.cz logo

Kouzelné vánoční trhy v Praze v roce 2017

Vánoce Volný čas Trhy Monika 16. září 2014
trhy v Praze


Největší vánoční trhy můžeme opět očekávat v našem hlavním městě, jak je tomu každý rok. Krásně nazdobená vánoční Praha zase nabídne hezké trhy, skvělou atmosféru, vysoký strom a vůni, která se bude linout ze stánků s tradičními pochoutkami. Podívejte se na přesné informace, ať přesně víte co a kdy se koná.

Každoročně se v Praze na Staroměstském náměstí konají největší české vánoční trhy, kterým dominuje vždy pečlivě vybraný vánoční strom a kolem něj jsou hezky uspořádány stánky. Také se můžeme těšit i na trhy na Václavském náměstí nebo v různých částech města. Vždy na nich najdete něco zajímavého ke koupení pod stromeček, na stromeček, k občerstvení nebo jen tak. Taktéž je důležitá skvělá atmosféra, která dodává Vánocům své kouzlo. Vydejte se na ně také.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Jak již bylo řečeno, na Staroměstském náměstí se konají největší trhy v Česku. Vánoční trhy začnou první sobotu v prosinci - 2.12.2017 a skončí 6.1.2018. Na náměstí najdete na sto stánků, ve kterých prodejci nabídnou zajímavé ozdoby, keramické a skleněné výrobky, tradiční vánoční zboží, oblečení, cukroví, ryby, sýry, speciality, dekoraci, suvenýry, nebo něco k občerstvení (trdelník, bramboráky, svařené víno, pečené kaštany atd.). Z tak velkého množství si zajisté každý něco vybere.

K tomu je připraven i velký vánoční program, můžete se těšit na pěvecké sbory, divadlo, mažoretky, taneční soubory, koledy, dětská vystoupení, vystoupení se zvířaty, přijde Mikuláš a mnoho dalšího.

Na Štědrý den si můžete zajít pro rybí polévku. Tradiční rozlévání štědrodenní polévky začne v 11:00. Polévku nalévá primátorka a je zdarma.

Otevírací doba je u stánků s produkty od 10:00 do 22:00, u stánků s občerstvením od 10:00 do 24:00.Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Jaké by to byly vánoční trhy, kdyby nebyly slavnostně zahájeny rozsvícení stromu? Asi nijaké. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne hned v den, kdy začínají samotné trhy. Letos to vychází na 2.12.2017, tedy den před začátkem adventu.

Letos se bude strom rozsvěcovat v 16:30, v 17:00 začne akce Rozsviťte nám Prahu, ačkoliv slavnostní rozsvícení je před ní. Rovněž se strom bude rozsvěcovat denně každou hodinu v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30.

Hledání stromu

Letos byla firmou Taiko opět vyhlášena soutěž Strom pro Prahu. Hledá se ideální strom, který ozdobí náměstí, za odměnu deset tisíc korun. Strom, který je snadno dostupný, zdravý a hezký, by měl být přihlášen do konce prázdnin. Minulý rok kvůli vybírání nového provozovatele, byla tato soutěž vynechána. Uvidíme, co se letos vybere.

Pro letošní rok byl strom už vybrán a je jím smrk z Roztok u Křivoklátu na Rakovnicku. Měří 24 metrů a roste v okolí řeky Berounky. Vzhledem k jeho výšce ho chtěl jeho majitel odstranit, protože už se dotýkal drátů vysokého napětí. Strom ještě podstoupí dendrologické vyšetření, aby se zjistilo, zda je smrk zdravý.

Letos strom do soutěže nepřihlásil jeho majitel, ale pán, který pravidelně dává tipy na vánoční strom.
Zatím je naplánováno pokácení tohoto stromu na 26. listopadu, následně se převeze a jeho postavení proběhne v noci u 27. na 28. listopadu.

Minulý rok byl vybrán smrk ztepilý, který měřil 31 metrů a pocházel z městečka Pecka, které se nachází v okrese Jičín. Jeho stáří bylo odhadováno na sedmdesát let a rostl na soukromém pozemku. Dendrologové jej vyšetřili, zjistili, že je zdravý a vhodný na ozdobu náměstí. 20. listopadu byl pokácen, poté převezen a následně v noci nainstalován.Trhy na Václavském náměstí

Také můžete navštívit trhy, které se konají na Václavském náměstí. Začínají ve stejný den jako ty na Staromáku a končí ještě později. Naleznete tam velké množství stánků se zajímavým zbožím, občerstvením, skvělou atmosférou a vánočním stromem. Trhy začínají také 2.12.2017 a končí 6.1.2018. Otevírací doba je stejná jako na Staromáku.

Vánoční trhy na výstavišti

Na výstavišti v Holešovicích se začátkem prosince taktéž konají trhy od 1. do 3.12.2017, budou doprovázeny doprovodným programem a akcemi pro děti. Trhy se konají každý den od 10:00 do 18:00, vstupné je 25 Kč, pro děti je zdarma.

Trhy v různých částech města

I v různých městských částech se můžete těšit na vánoční trhy nebo na menší trhy. Můžete navštívit ty na náměstí Republiky v Praze 1, na náměstí Míru, na Tylově a Palackého náměstí v Praze 2, na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3, u Anděla v Praze 5, na Pražském hradě a další.

Prodávání na trzích

Chcete-li prodávat na trzích, tak je důležité si co nejdříve zjistit bližší informace. Letos bude trhy na Staromáku a Václaváku provozovat opět firma Taiko, která byla ve výběrovém řízení minulý rok znovu vybrána.
V případě zájmu o zúčastnění akce na výstavišti, se informujte přímo tam nebo sledujte jejich stránky. U menších trhů se zeptejte na radnici dané městské části nebo se obecně můžete zeptat v informačním centru.

Chystáte se navštívit vánoční trhy v Praze?

Názory k článku


Už se moc těším!!!!
Míla, 15. listopadu 2015

Taky se moc těším, co jsem slyšela, letos mají být lepší než minulý rok.
Drymm, 19. července 2016

Já sem tam byi a bylo to tam super§§§§
SpartanTV HD, 22. prosince 2016

Loni jsem přijela z Havířova a letos se chystám opět.Bylo to krásné.
Brona, 4. listopadu 2017

určitě se pojedeme do Prahy na trhy z moravy podívat. už se těšíme.
Miluška, 7. listopadu 2017

Já a kamarádka jezdíme už několik let,jen tak se podívat a každý rok je tam něco nového a letos opět už se těším
Stáňa, 10. prosince 2017

A protože bydlím v Praze, tak o Vánocích do centra ani radši nechodím :-).
Vajkiki, 20. prosince 2017

Napište, co si o tom myslíte