BudKocka.cz logo

Tradiční vánoční trhy Ostrava

Vánoce Zima Novinky Trhy Veronika 2. dubna 2023
vánoční trhy Ostrava

Asi nikdo z nás by si nedokázal představil tu pravou vánoční atmosféru bez konání vánočních trhů, které se pořádají každý rok v mnoha městech. A Ostrava není výjimkou. Také se těšíte na advent, který bude opět plný tradic, skvělé atmosféry, nákupů a pečení cukroví?

Zpříjemněte si ji i vánočními trhy, které se konají již za chvíli na náměstí, výstavišti a v dalších částech města. V centru bude letos nádherná výzdoba a motivy, mezi které patří andělé, kolo, ledový strom, betlém a mnoho dalšího.

Vánoční trhy patří mezi oblíbenou součást svátků, jelikož se můžete se podívat na zajímavý program, nakoupit plno dárků, dekorací a skvělých pochutin. Hlavně nesmíte také zapomenout na atmosféru, která je zde k nezaplacení. Kromě trhů najdete v Ostravě i mnoho dalších akcí, které jsou spojené se svátky. Stačí připomenout adventní koncerty, výstavy betlémů, strojení stromečků nebo čekání na Ježíška v zoo.

Ostravské vánoční trhy

✅ V Ostravě se konají největší vánoční trhy na Masarykově a Jiráskově náměstí, na Prokešově náměstí a na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Trhy začnou 25. 11. 2023 a skončí až 1. 1. 2024. Na trzích můžete navštívit desítky stánků, ve kterých budou drobní prodejci nabízet nejen zajímavé zboží, mezi které patří ozdoby z různých materiálů, hračky pro děti, oblečení nebo různé potraviny, ale také občerstvení jako punč, medovinu, bramboráky, trdelníky nebo cukroví.

Hned první den vystoupí Art Prometheus a zahraje kapela Buty.

Trhy můžete navštívit nejen kvůli stánkům, ale také kvůli zajímavému kulturnímu programu, který vás bude doprovázet po celou dobu konání vánočních trhů. Přesný program bude zveřejněn chvíli před začátkem trhů, takže sledujte vývěsku ve městě.

Na pódiu vystoupí pěvecké sbory, kapely, zpěváci, školky a známé osobnosti. V minulých letech to byl Jaroslav Uhlíř, David Stypka, Tomáš Kočko, Ondřej Ruml, Petr Helan, Voxel a uvidíme, kdo to bude letos. A nebude chybět ani program pro děti, mikulášský ohňostroj (5. 12.) či hromadné zpívání koled.

Rovněž si zabruslete na kluzišti, které bude v provozu na náměstí Dr. Edvarda Beneše až do začátku ledna, dále můžete navštívit ruské kolo, povozit se vláčkem, podívat se na nový betlém, projet se na velbloudovi i vyzkoušet si řemeslná umění.

Rozsvícení stromu na náměstí

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu patří mezi velmi oblíbené akce, protože značí počátek trhů a tradiční vánoční atmosféry v Ostravě. Letos bude živý strom ozdobený v originální barvě rozsvícen hodně dní před první adventní nedělí, která letos vychází na 3. prosince, a to v sobotu 25. listopadu. Tato skvělá vánoční akce je tak naplánována o pár dní dříve než samotné zahájení adventu.

Již v pozdním odpoledni zazpívá Ostravský dětský sbor, následuje rozsvícení, a poté se můžete těšit na známou osobnost (kapelu Buty).

Co se koná v dalších částech města?

Menší trhy najdete také v dalších městských částech, jako je Poruba, Zábřeh (Ostrava-Jih) a jiných. Také se můžete navštívit Černou louku, kde (možná) budou probíhat vánoční esoterické trhy. Nejméně 80 vystavovatelů nabídne zajímavé předměty nejen z oblasti esoteriky, dále tam rovnou bude probíhat výstava minerálů a drahých kamenů.

Na hradě je připraven program

Slezskoostravský hrad nabídne výstavu betlémů, vánoční dílničky, dále předvánoční jarmark na hradě. Uvidíte zde ukázku lidových řemesel, předvádění zvyků, živý betlém i představení pro děti. A na zlatou sobotu se těšte na mši s živým betlémem.

Letošní vánoční trhy budou opravdu velkolepé, jelikož se nebudete v žádném případě nudit. Vychutnejte si skvělou atmosféru s lahodným punčem a kupováním tradičních ozdob.

Pošlete svým blízkým vánoční přání a básničky v SMS.

Těšíte se i vy na letošní vánoční trhy? Navštívíte je?Názory k článku


Už se moc těšíme s Miláčkem
Simonka, 23. listopadu 2015

Můžu se zeptat jaká je otvírací doba stánků??:)
Klára, 2. října 2016

uz se tesim
adam, 25. listopadu 2017

Němé trhy, v Havířově i v Karviné hrají kolem stánků koledy. V Ostravě je to smutné
Ivan, 17. prosince 2017

Každý rok stejné žádná změna,každý se přejídá nezdravým jídlem,nikdo nedodržuje vánoční zvyky.Konzumní svět.
stehlíkova, 27. listopadu 2018

Je to pořád dokola,nic nověho,,každý se cpe nezdravým jídlem a pitím,nemluvě o umělém stromku,rok od roku horší.Není se čím chlubit.
Rudolf, 27. listopadu 2019

Napište, co si o tom myslíte