BudKocka.cz logo

Tradiční vánoční trhy Ostrava

Vánoce Zima Novinky Trhy Veronika 20. listopadu 2014
vánoční trhy Ostrava

Asi nikdo z nás by si nedokázal představil tu pravou vánoční atmosféru bez konání vánočních trhů, které se pořádají každý rok v mnoha městech. A Ostrava není výjimkou. Také se těšíte na advent, který bude opět plný tradic, skvělé atmosféry, nákupů a pečení cukroví?

Zpříjemněte si ji i vánočními trhy, které se konají již za chvíli na náměstí, výstavišti a v dalších částech města. V centru bude letos nová výzdoba a motivy, mezi které patří andělé, ledový strom, betlém a mnoho dalšího.


Vánoční trhy patří mezi oblíbenou součást svátků, protože se na nich můžete podívat na zajímavý program, nakoupit plno dárků a skvělých pochutin. Hlavně se nesmí také zapomenout na atmosféru, která je k nezaplacení. Kromě trhů najdete v Ostravě i mnoho dalších akcí, které jsou spojené se svátky. Stačí připomenout adventní koncerty, výstavy betlémů, strojení stromečků nebo čekání na Ježíška v zoo.

Ostravské vánoční trhy

V Ostravě se konají největší vánoční trhy na Masarykově a Jiráskově náměstí a na Solné ulici. Trhy začínají již 29.11.2018 a končí až 23.12.2018. Na trzích můžete navštívit desítky stánků, ve kterých budou drobní prodejci nabízet nejen zajímavé zboží, mezi které patří ozdoby z různých materiálů, hračky pro děti, oblečení nebo různé potraviny, ale také občerstvení jako punč, medovinu, bramboráky, trdelníky nebo cukroví.

Trhy můžete zaskočit nejen kvůli stánkům, ale také kvůli kulturnímu programu, který vás bude doprovázet po celou dobu konání vánočních trhů. Přesný program bude zveřejněn chvíli před začátkem trhů, takže sledujte vývěsku ve městě. Na pódiu vystoupí pěvecké sbory, kapely, zpěváci, školky, známé osobnosti (Jaroslav Uhlíř, David Stypka, Tomáš Kočko, Ondřej Ruml, Petr Helan, Voxel) a nebude chybět ani program pro děti, mikulášský ohňostroj (5.12.) či zpívání koled.

Můžete zajít i na kluziště, které bude přímo na náměstí od konce listopadu do začátku ledna, navštívit ruské kolo, povozit se vláčkem, podívat se na betlém, projet se na velbloudovi i vyzkoušet si řemeslné umění.

Rozsvícení stromu na náměstí

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu patří mezi velmi oblíbené akce, protože značí počátek trhů a tradiční vánoční atmosféry v Ostravě. Letos bude strom ve stříbrné a smetanové barvě rozsvícen první adventní neděli od 17:00 hod., která letos vychází na 2. prosince. Tato skvělá vánoční akce je tak naplánována až o týden později než samotné zahájení trhů.

Již v pozdním odpoledni zazpívá Ostravský dětský sbor, následuje rozsvícení a poté se můžete těšit na Markétu Konvičkovou a Spirituál Kvintet.Co se koná v dalších částech města?

Menší trhy najdete také v dalších městských částech, jako je Poruba, Zábřeh (Ostrava-Jih) a jiných. Také se můžete navštívit Černou louku, kde budou probíhat vánoční esoterické trhy od 30. listopadu do 1. prosince 2018. Nejméně 80 vystavovatelů nabídne zajímavé předměty nejen z oblasti esoteriky, dále tam rovnou bude probíhat výstava minerálů a drahých kamenů od 9:00 do 18:00 hod.

Na hradě je připraven program

Slezskoostravský hrad nabídne výstavu betlémů od 7. prosince do 6. ledna, vánoční dílničky od 10.12. do 13.12., dále předvánoční jarmark na hradě a to ve dnech 15. a 16.12.2018. Uvidíte tam ukázku lidových řemesel, předvádění zvyků, živý betlém i představení pro děti. A na zlatou sobotu se těšte na mši s živým betlémem.

Vánoce v Ostravar Aréně

V minulých letech se konaly vánoční trhy také v Ostravar Aréně. Zatím ale netušíme, zda se budou konat i letos. Proto sledujte akce, které se budou konat v této aréně v prosinci, zda se tam na poslední chvíli neobjeví.

Těšíte se i vy na letošní vánoční trhy? Navštívíte je?Názory k článku


Už se moc těšíme s Miláčkem
Simonka, 23. listopadu 2015

Můžu se zeptat jaká je otvírací doba stánků??:)
Klára, 2. října 2016

uz se tesim
adam, 25. listopadu 2017

Němé trhy, v Havířově i v Karviné hrají kolem stánků koledy. V Ostravě je to smutné
Ivan, 17. prosince 2017

Každý rok stejné žádná změna,každý se přejídá nezdravým jídlem,nikdo nedodržuje vánoční zvyky.Konzumní svět.
stehlíkova, 27. listopadu 2018

Napište, co si o tom myslíte