BudKocka.cz logo

Plesové šaty na novou sezónu

Móda Šaty Ples Martina 25. listopadu 2012
šaty

Už teď se nemůžete dočkat, až budete moci nazout střevíčky a vyrazit s partnerem na ples? Nebo vás dokonce čeká maturitní ples? Začněte s přípravami. Pořiďte si nové plesové šaty na nadcházející sezónu 2020 podle aktuálních trendů a zazáříte.

Letos budou nadšeny milovnice antického stylu. Antické střihy i křehké barvy jsou v módě po celý rok, nejen v létě, setkáte se s nimi i na společenských šatech. Pastelové odstíny jako lososová, fialková, žlutá hrají letos opravdu prim. Nezkazíte nic také s klasickou bílou, která se k antickému stylu opravdu hodí. Pozor však, abyste nebyla za nevěstu.

Plesové šaty na jedno rameno

Prodejci se předhánějí, kdo nabídne více krásných šatů na jedno rameno. Ty si v tomto roce oblíbily i hollywoodské hvězdy při příležitosti premiér svých filmů, na filmových festivalech i v rámci předávání cen. K vidění byly také na přehlídkových molech. Nechte se inspirovat a pořiďte si jedny takové i vy. Doporučujeme v tmavě modré, která vypadá luxusně a bude slušet jak bledulkám, tak tmavším ženám.

U těchto šatů se vám bude hodit samodržící neviditelná podprsenka, která nepůjde vůbec vidět.

Šaty na jedno rameno jsou často zdobeny kamínky, například v oblasti pod prsy nebo přímo na ramínku. Hodí se k nim tedy jen velice jednoduché šperky, na krk už nic věšet nemusíte. Stačí pouze jednoduchý náramek a výraznější náušnice ladící ke zvolenému účesu.

Nebojte se výrazných barev

Ani šaty duhové barvy nám tento rok nemohly uniknout. Není zvykem, že bychom pro slavnostní události a plesy volily vícebarevné plesové šaty, letos se však toto „pravidlo“ poruší. Zejména mladým děvčatům sluší šaty, které jsou zdobeny více výraznými barvami, které se postupně ztrácí a přelívají se do další barvy. Zejména u šatů bez ramínek je pak výsledný efekt dokonalý. A plus pro vás? Máte více možností, v jaké barvě zvolíte boty, psaníčko, šperky a ostatní doplňky.

Nezapomeňte na stylové šperky. Podívejte se na stříbrné šperky Praqia, které vypadají nadčasově.

A co třeba oblíbená asymetrie?

Asymetrie vládne světem již celý rok a přenesla se i do společenských a plesových šatů. Dominantou letošních kolekcí jsou již zmíněné šaty na jedno rameno, ale také asymetrická sukně, která zepředu odhaluje nohy až třeba po kolena a vzadu je opatřena dlouhou vlečkou. Ukažte své krásné nohy (a plesovou buv) v tomto modelu a můžete se těšit na žárlivé pohledy ostatních dam.

Výstřih na zádech není k zahození

Přeneste výstřih na záda. V tomto roce to je opravdu IN. Šaty s výstřihem na zádech v různých velikostech se objevily i na nejvýznamnějších společenských akcích, tak proč byste je nemohla mít vy při vašem maturitním debutu nebo jakémkoli jiném plese? Ať už zvolíte volný výstřih až nad zadek nebo chcete šaty s šikovně řešenými zády, které je pouze decentně odhalí, je úspěch opravdu zaručen.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte