BudKocka.cz logo

Plesové šaty na novou sezónu 2024

Móda Šaty Ples Martina 1. ledna 2024
šaty

Už teď se nemůžete dočkat, až budete moci nazout střevíčky a vyrazit s partnerem na ples? Nebo vás dokonce čeká maturitní ples? Začněte s přípravami. Pořiďte si nové plesové šaty na nadcházející sezónu 2024 podle aktuálních trendů a zazáříte.

Letos budou nadšeny milovnice antického stylu. Antické střihy i křehké barvy jsou v módě po celý rok, nejen v létě, setkáte se s nimi i na společenských šatech. Pastelové odstíny jako lososová, fialková, žlutá hrají letos opravdu prim. Nezkazíte nic také s klasickou bílou, která se k antickému stylu opravdu hodí. Pozor však, abyste nebyla za nevěstu.

Tipy na nejlepší šaty do společnosti

šaty

šaty na ples

šaty

večerní šaty

večerní šaty

plesové šaty

šaty

plesové šaty

Plesové šaty na jedno rameno

Prodejci se předhánějí, kdo nabídne více krásných šatů na jedno rameno. Ty si v tomto roce oblíbily i hollywoodské hvězdy při příležitosti premiér svých filmů, na filmových festivalech i v rámci předávání cen. K vidění byly také na přehlídkových molech. Nechte se inspirovat a pořiďte si jedny takové i vy. Doporučujeme v tmavě modré, která vypadá luxusně a bude slušet jak bledulkám, tak tmavším ženám.

U těchto šatů se vám bude hodit samodržící neviditelná podprsenka, která nepůjde vůbec vidět.

Šaty na jedno rameno jsou často zdobeny kamínky, například v oblasti pod prsy nebo přímo na ramínku. Hodí se k nim tedy jen velice jednoduché šperky, na krk už nic věšet nemusíte. Stačí pouze jednoduchý náramek a výraznější náušnice ladící ke zvolenému účesu.

Nebojte se výrazných barev

Ani šaty duhové barvy nám tento rok nemohly uniknout. Není zvykem, že bychom pro slavnostní události a plesy volily vícebarevné plesové šaty, letos se však toto „pravidlo“ poruší. Zejména mladým děvčatům sluší šaty, které jsou zdobeny více výraznými barvami, které se postupně ztrácí a přelívají se do další barvy. Zejména u šatů bez ramínek je pak výsledný efekt dokonalý. A plus pro vás? Máte více možností, v jaké barvě zvolíte boty, psaníčko, šperky a ostatní doplňky.

Nezapomeňte na stylové šperky. Podívejte se na stříbrné šperky, které vypadají nadčasově.

šaty na ples

šaty

A co třeba oblíbená asymetrie?

Asymetrie vládne světem již celý rok a přenesla se i do společenských a plesových šatů. Dominantou letošních kolekcí jsou již zmíněné šaty na jedno rameno, ale také asymetrická sukně, která zepředu odhaluje nohy až třeba po kolena a vzadu je opatřena dlouhou vlečkou. Ukažte své krásné nohy (a plesovou buv) v tomto modelu a můžete se těšit na žárlivé pohledy ostatních dam.

Víte, jak správně vybrat boty na ples?

Výstřih na zádech není k zahození

Přeneste výstřih na záda. V tomto roce to je opravdu IN. Šaty s výstřihem na zádech v různých velikostech se objevily i na nejvýznamnějších společenských akcích, tak proč byste je nemohla mít vy při vašem maturitním debutu nebo jakémkoli jiném plese? Ať už zvolíte volný výstřih až nad zadek nebo chcete šaty s šikovně řešenými zády, které je pouze decentně odhalí, je úspěch opravdu zaručen.Foto: zoot.cz, bibloo.czNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte