BudKocka.cz logo

Padělky? Dejte ruce pryč!

Móda Trendy Oblečení Kabelky Martina 14. listopadu 2012
móda

Každá z nás touží po luxusní kabelce Louis Vuitton, nezaměnitelných lodičkách s červenou podrážkou od obuvnického mága Christiana Louboutina nebo unikátních modelech z dílny Chanel. Co nás ale k těmto výrobkům táhne? Je to touha po vkusu, eleganci, prvotřídní kvalitě a tradici, anebo se snažíme okolí dát najevo, že na to máme? Třeba i vám se povaluje doma kousek se známým luxusním logem. Dejte si ale ruku na srdce a řekněte si, kde jste ho pořídili.

Ne všechno je originál

Stačí se jen projít po nákupním centru a můžete počítat, kolik žen se pyšní rádoby luxusními doplňky. Ať už méně či více povedené napodobeniny jsou ke zhlédnutí opravdu na každém rohu. A jaký je důvod? Falzifikáty už dávno nejsou dominantami jen asijských tržnic, e-shopů a stánků v exotických destinacích. Prodejci vám můžou napovídat opravdu cokoli, ale u nich pravé značkové oblečení a doplňky v žádném případě koupit nemůžete.

Originalitou si však nemůžete být jisti ani na dobré adrese. Na nebezpečný trend upozornila před několika měsíci Česká obchodní inspekce. V centru města za zfalšované hodinky a kabelky můžete zaplatit i desetitisíce korun v domnění, že se jedná o originální zboží. Zatímco na příměstských tržištích se s padělky počítá, v certifikovaných buticích je jejich přítomnost více než znepokojivá.

Když na to nemáte, nekupujte padělky

Zajisté se shodneme, že produkty značek Louis Vuitton, Dior, Chanel, Prada, Guess jsou snad těmi nejkrásnějšími. Především o jejich kabelky stojí opravdu každá. Proč se ale pyšnit něčím, co tento nádherný vkus pouze napodobuje? Na trhu je spousta krásných kousků, které vám kabelky od luxusních značek plně nahradí. Pokud se nechcete stát obětí nevkusného trendu, řiďte se jednoduchým mottem: Raději hezká a levná kabelka z butiku než nevkusný padělek za spoustu peněz.

Za originál si připlaťte

Toužíte si pořídit originální luxusní zboží? Připravte si dostatek peněz, pečlivě si vyberte, za co je chcete utratit a pak se zaměřte na detaily. Nejčastěji falšované jsou kabelky Louis Vuitton, takže jsou jejich padělky mnohdy téměř k nerozeznání od pravých kousků.

Poznejte padělek

Následující body by vám však měly při výběru pomoci:

Přestože nakupujete ve značkovém kamenném obchodě, chtějte po prodavačkách certifikát pravosti.
Pokud si chcete pojistit nákup skutečně pravé luxusní značky, nakupujte na jejich oficiálním e-shopu. Ten od Louis Vuitton naleznete na www.louisvuitton.com.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte