BudKocka.cz logo

Jak si vybrat šaty do tanečních?

Móda Šaty Oblečení Volný čas Šárka 18. srpna 2012
šaty do tanečních

Už jsou tady letní prázdniny a ať chceme nebo ne, utečou jako voda a budeme muset zase do školy. K jedné z nejdůležitějších akcí, které by měl každý student střední školy absolvovat, patří bezpochyby taneční kurzy. Pro někoho znamenají muka, pro někoho je to možnost naučit se něčemu novému a začít mnoho zábavy.

Jelikož taneční patří mezi společenské akce, je jasné, že tam nemůžete přijít v otrhaných džínách a vypasovaném tílku. Kluci to mají jednoduché. Koupí si oblek, 2-3 košile a mají vystaráno. Jako vždy, to mají dívky komplikovanější. Existuje nekonečně mnoho střihů, ze kterých si můžou vybírat. Ale i když jsou všechny šaty nádherné, ne všechny se hodí do tanečních. Proč? Musíte si v nich zatancovat.

Jak na výběr šatů?

První věc, na kterou byste si měla dát pozor, je délka šatů. Nevybírejte šaty, které jsou příliš krátké. Je to jak s minisukní. Při každém kroku se posunou lehce nahoru a například při takové polce, byste si musela dávat neustále pozor, aby nebylo vidět něco, co nemá. Nejlepší šaty jsou takové, které končí těsně nad koleny.

Druhá věc, které byste měla věnovat pozornost, je střih šatů. Ten je velmi důležitý. Záleží na tom, co v nich hodláte tancovat. Lektoři bohužel většinou tance dopředu nesdělují a vy byste tedy měla zvolit takové, ve kterých si zatančíte vše. Nekupujte tedy příliš upnuté šaty. Působí sice nádherně, ale zatančíte si v nich bez problému jen poklidné tance jako je blues. Při rychlejších tancích jsou nepohodlné a i u poklidnější verze tanga, kdy se s partnerem pohybujete těsně u sebe, vám šaty překáží. Proto je lepší volit volnější šaty. Zatancujete si v nich pohodlně wals i cha-chu. Dobře se také tančí v šatech balónového střihu. Ty ale nesedí každému.

A kde šaty vůbec koupit?

Naštěstí se obchody jako je H&M nebo New Yorker přizpůsobily a tak není takový problém si jedny či dvoje šaty sehnat. Počítejte ale s tím, že jedny vás přijdou minimálně na 800 Kč. Hlavně šaty do tanečních neshánějte na poslední chvíli!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte