BudKocka.cz logo

Jak si vybrat šaty do tanečních?

Móda Šaty Oblečení Volný čas Šárka 18. srpna 2012
šaty do tanečních

Už jsou tady letní prázdniny a ať chceme nebo ne, utečou jako voda a budeme muset zase do školy. K jedné z nejdůležitějších akcí, které by měl každý student střední školy absolvovat, patří bezpochyby taneční kurzy. Pro někoho znamenají muka, pro někoho je to možnost naučit se něčemu novému a začít mnoho zábavy.

Jelikož taneční patří mezi společenské akce, je jasné, že tam nemůžete přijít v otrhaných džínách a vypasovaném tílku. Kluci to mají jednoduché. Koupí si oblek, 2-3 košile a mají vystaráno. Jako vždy, to mají dívky komplikovanější. Existuje nekonečně mnoho střihů, ze kterých si můžou vybírat. Ale i když jsou všechny šaty nádherné, ne všechny se hodí do tanečních. Proč? Musíte si v nich zatancovat.

b

Jak na výběr šatů?

První věc, na kterou byste si měla dát pozor, je délka šatů. Nevybírejte šaty, které jsou příliš krátké. Je to jak s minisukní. Při každém kroku se posunou lehce nahoru a například při takové polce, byste si musela dávat neustále pozor, aby nebylo vidět něco, co nemá. Nejlepší šaty jsou takové, které končí těsně nad koleny.

b

Druhá věc, které byste měla věnovat pozornost, je střih šatů. Ten je velmi důležitý. Záleží na tom, co v nich hodláte tancovat. Lektoři bohužel většinou tance dopředu nesdělují a vy byste tedy měla zvolit takové, ve kterých si zatančíte vše. Nekupujte tedy příliš upnuté šaty. Působí sice nádherně, ale zatančíte si v nich bez problému jen poklidné tance jako je blues. Při rychlejších tancích jsou nepohodlné a i u poklidnější verze tanga, kdy se s partnerem pohybujete těsně u sebe, vám šaty překáží. Proto je lepší volit volnější šaty. Zatancujete si v nich pohodlně wals i cha-chu. Dobře se také tančí v šatech balónového střihu. Ty ale nesedí každému.

A kde šaty vůbec koupit?

Naštěstí se obchody jako je H&M nebo New Yorker přizpůsobily a tak není takový problém si jedny či dvoje šaty sehnat. Počítejte ale s tím, že jedny vás přijdou minimálně na 800 Kč. Hlavně šaty do tanečních neshánějte na poslední chvíli!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte