BudKocka.cz logo

Jaké plesové boty se hodí na bál 2024?

Boty Móda Ples Veronika 1. ledna 2024
plesová obuv

Plesová sezóna se blíží a vy určitě už přemýšlíte, co si máte pořídit za boty na ples. Taneční střevíce jsou jedny z nejdůležitějších věcí, které si musíte pořídit. Víte, jak vybrat plesové lodičky a na co nezapomenout, ať můžete protančit celou noc?

V první řadě je nutné mít na paměti, že boty byste si měla vybírat až poté, co si koupíte plesové šaty. Měly by totiž s nimi ladit. Nic ale nepokazíte, pokud si koupíte černé lodičky, které se považují za univerzální.

Obuv na ples a její nákup byste rozhodně neměla podcenit, protože to bude zrovna obuv, která vás celý večer bude doprovázet při tanci. Pokud podceníte výběr, může se stát, že se mohou vytvořit puchýře nebo se jednoduše při tanci zničí.

Vyberte si krásné boty na ples


lodičky na ples


lodičky na ples


obuv na ples


černé lodičky dkny


modré lodičky na ples

boty na plesJaké boty vybrat na ples?

Společenská etiketa by neměla být porušována, i když se tak často děje. Podle dress code není výběr obuvi na ples zrovna nejjednodušší. Někdy bývá napsáno již na samotné pozvánce, jaké oblečení a doplňky máte mít. Podle toho byste se měla řídit, ať se pak nestanete předmětem, na který si bude každý ukazovat nebo vás dokonce na bál vůbec nepustí.

Pozvánka bez dress codu

Pokud na pozvánce nic nemáte, volte jako obuv na ples lodičky na vysokém podpatku, které se hodí k barvě vašich šatů nebo zvolte decentní černé.

Na pozvánce je předepsán dress code

White Tie (ultra formal) - jedná se o nejvýznamnější akce, které si žádají striktní dress code. Například se jedná o ples ve Státní opeře v Praze, Vídeňské státní opeře a jiné VIP bály. Tam jsou předepsány střevíčky s plnou špičkou a plnou patou na vysokém podpatku s pompézním vzhledem, které by měly být překryty dlouhými šaty.

Black Tie (formal) - zde etiketa není tolik přísná, jak u předchozího bodu. Můžete mít jak stejné boty u White Tie, tak i otevřenou špičku nebo otevřenou patu, samozřejmě s vysokým podpatkem. To přesně záleží na tom, jestli se jedná o lepší ples, nebo o ples ve městě, škole atd.

Creative Black Tie - vhodné jsou plesové boty na podpatku s otevřenou špičkou nebo patou.
Semi-formal, Dressy Casual, Coctail - vhodná je společenská obuv na podpatku (vysoký i nízký) nebo i bez podpatku.

Materiál a barvy na ples

Na ples se hodí boty z lakované kůže nebo saténu s barvou, která se hodí k šatům. Mezi oblíbené barvy se řadí černá, bílá, stříbrná a zlatá, pak také modrá, fialová nebo červená. Barva obuvi měla ladit s barvou šatů nebo alespoň s psaníčkem.

Zatančete si předem s novými botami

Není moc dobrý nápad vzít si na ples boty, které jste ani pořádně nezkoušela. Předem si vždy boty na ples vyzkoušejte doma, nejenže zjistíte, jak vám padnou, ale také je více přizpůsobíte své nožce. Pro jistotu si vždy schovejte do psaníčka několik náplastí, nikdy nevíte, kdy se vám nebo partnerovi budou hodit.

Kde je koupíte?

Dámské boty na ples koupíte nejen v klasických obchodech (Baťa, CCC, Humanic, Stroll, Stival atd.), ale i v různých luxusních obchodech (Louis Vuitton, Dolce & Gabbana, Armani atd.). Na běžné bály ale stačí běžné obchody, kde je pořídíte celkem levně. Výhodou je, že boty můžete obout i na plesy za rok.

Nezapomeňte na punčocháče

Chystáte-li se na ples, nezapomeňte na punčocháče (silonky) v tělové barvě, které se nelesknou. Pokud máte obuv s otevřenou špičkou, kupte si punčochy bez špičky a pokud bez paty, tak zvolte ty bez zesílené paty.

Už víte, jaké plesové boty na podpatku si pořídíte?

Foto: bibloo.cz, zoot.cz

Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte