BudKocka.cz logo

Bez podprsenky se neobejde žádná žena

Móda Prádlo Podprsenky Markéta 17. ledna 2013
podprsenka

Spodní prádlo je významným doplňkem každé ženy. Sice není vidět jako oblečení, které nosíte na něm, ale i u kalhotek a zvlášť podprsenek je důležité, aby byly pohodlné, měly správnou velikost a vypadaly hezky. Právě nákupu podprsenky je nutné věnovat dostatek pozornosti.

Před koupí podprsenky je nutné určit správnou velikost podprsenky. Tu zjistíte tak, že se změříte krejčovským metrem obvod pod prsy a přes prsa. Ten se měří bez podprsenky, u větších nebo povislých ňader se může použít měkká (nevyztužená) podprsenka. Tabulky s číslováním a radami, jak změřit obvod, naleznete třeba na spravnapodprsenka.com.

Po zjištění správné velikosti je potřeba vybrat si mezi různými druhy podprsenek. Dívejte se vždy na tvar a hlavně, jak vám sedí. Bude-li podprsenka volná, potřebujete menší obvod. Právě příliš velký obvod je nejčastější chybou žen při nákupu podprsenky.

Push-up podprsenky

Pro menší ňadra jsou oblíbené tzv. push-up podprsenky. Jedná se o podprsenky s vycpávkami. Některé ženy a mnoho mužů je považují za podvod, ale pro spoustu je tento typ skvělým pomocníkem, který jim zvýší sebevědomí. Na výběr je mnoho různých barev a typů právě s vycpávkami, které vám mohou zvětšit prsa až o dvě čísla.

Zmenšující podprsenky

Naopak silnější ženy s velkým poprsím rády volí zmenšující podprsenky nebo bez vycpávek. Naštěstí existuje velmi bohatý výběr. Mnohé módní značky zaměřené na spodní prádlo vyrábějí krásné podprsenky různých typů až do košíčků o velikosti K. Ženy s většími ňadry také ocení domácí nebo spací podprsenku, která musí být pohodlná a bez kostic.

Domů si pořiďte několik kousků

Ve vašem šatníku by nemělo chybět několik základních druhů podprsenek a to pohodlná pro každodenní nošení, jejíž střih byste měla vybírat podle vašeho nejčastějšího stylu oblékání, kvalitní sportovní podprsenka (u té je důležité, aby v ní „neposkakovaly“ ňadra), podprsenku bez ramínek, ideální když nosíte šaty nebo trika s odhalenými zády či rameny a pokud máte partnera tak i nějaké krásné prádélko, které je zdobnější a barevnější než denní klasika.

Stále mějte na paměti, že nejdůležitější je správně zjistit svou velikost a pak už s výběrem nebudete mít problém!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte