BudKocka.cz logo

Jak na povislá prsa? Vyzkoušejte tyto tipy!

Krása Rady Lucie 13. srpna 2021
krásná prsa

Byť gravitace je naprosto přirozená, můžeme se proti ní trošku postavit. Postupem času se prsa mění, již nejsou tak pevná, ale postupně chabnou a jsou povislá. K tomu se připočítá těhotenství a kojení a už nejsou jako dřív. Ale netřeba zoufat, pořád můžete s nimi něco dělat.

Proč se mění tvar prsou?

Jedná se o zcela přírodní jev. Pevná prsa postupně mění tvar a stanou z nich méně pevná až povislá prsa. Mohou za to tyto aspekty:

Jak tomu zamezit?

Ochablá a povislá prsa má dříve nebo později většina žen (nejen po dětech). Ze začátku to můžete trošku ovlivnit, ale když už jsou prsa hodně povislá, už to zpravidla přirozeným způsobem nejde. V tom případě přichází v úvahu plastický chirurg a modelace prsou nebo se s tím smířit.

Pokud chcete, aby se gravitace projevila až později, věnujte jim náležitou péči. Noste správnou podprsenku, cvičte nebo vyzkoušejte krémy.

Dále čtěte: Jak pečovat o prsa a hrudník?

Správná podprsenka

Mnoho žen nosí nepadnoucí podprsenku, která prsa jednoduše nedrží a je to, jako kdybyste ji na sobě ani neměla. Padnoucí podprsenka sice působení gravitace a času nezastaví, ale může je zpomalit. Některé ženy si chválí nosit oblečenou podprsenku rovněž v noci během spánku.

Vhodná podprsenka s dobrým střihem dokáže zázraky a nikdo na vás nepozná, že máte povislá či svěšená prsa. Naopak, vytvoří sexy dekolt, který vám dodá sebevědomí.

Dále čtěte: Jaké jsou výhody chození bez podprsenky?

Cviky na zpevnění prsou

Velice nápomocné jsou cviky, při kterých posilujete právě oblast hrudníku. Posilujte nejen pomocí svého těla, ale vyzkoušejte i činky nebo posilování na strojích. Účinné jsou kliky, posilování s gumou, benchpress, peck-deck... Zkuste i plavání (prsa, kraul).

Dále čtěte: Na velikosti prsou vůbec nezáleží

Krémy a doplňky stravy

Pravidelně masírujte prsa, díky čemuž prsa prokrvíte a trošku i zpevníte. Nezapomínejte na masáže prsou v těhotenství, kdy je nutné prsa hydratovat, ať během něj kůže nepopraská.

Každý doplněk stravy funguje trošku jiným způsobem, proto se nemohou všechny hned odsoudit. Záleží na tom, co obsahují a efekt uvedených látek.

Vyzkoušejte nový doplněk stravy VIANUTRA Beauty Care, který pozitivně působí na pleť a kůži.

Plastická chirurgie

Jako jedna z možností se nabízí i chirurgický zákrok v podobě modelace prsou (mastopexe). Jedná se o výkon v celkové anestezii, při kterém se pozvednou a tvarují povislá prsa. Avšak ani v tomto případě není efekt trvalý, protože gravitaci se nedá zastavit. Někdy je možné vložit prsní implantát, což se projeví na ceně.

Zákrok ale s sebou nese všechny komplikace, proto je nutné zvážit, zda je opravdu důležitý. Mužům zpravidla vůbec nevadí povislá prsa a berou to jako přirozený jev.

Jak řešíte to, že již nemáte pevná prsa? Smířila jste s tím?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte