BudKocka.cz logo

Jak pečovat o nové tetování? Péče se nesmí podcenit!

Krása Postupy Lucie 6. července 2017
tetovani

Určitě vám tatér ve studiu řekl, jak byste se měla starat o tetování, ale v tom nadšení jste mohla ledacos zapomenout. My se podíváme na rady, které se obecně doporučují, pokud máte čerstvé tetování. Péče o nové tetování se nesmí podcenit, jinak riskujete plno komplikací (mokvání, zánět, infekce atd.), které byste určitě nechtěla.

Každý tatér má své rady a doporučení, jak se starat o nové tetování, proto mu důvěřujte. Za svou praxi jistě tetoval hodně lidí a určitě není v jeho zájmu, abyste si pak za ním chodila stěžovat nebo ho dokonce pomlouvala.

tetování a péče

Péče o nové tetování

1. Odstraňte ochrannou fólii nebo obvaz po několika hodinách, na tetování by kryt neměl být déle než 12 hodin. Pokud by fólie nešla snadno odstranit, trošku ji na chvíli navlhčete a poté odstraňte.

2. Tetování následně omyjte dětským mýdlem nebo antibakteriálním mýdlem a vlažnou vodou, osušte čistým ručníkem nebo jednorázovými papírovými utěrkami/ubrousky. Nezapomeňte si před mytím tetování umýt ruce.

3. Následně potřete tetování mastí Bepanthen Plus (cena je cca 150 Kč) nebo Calcium pantothenicum (cena cca 60 Kč), jedná se o krémy podporující hojení, které seženete v lékárně bez předpisu. Tatér vám může doporučit i jinou mast. Potírejte ho ráno a večer a případně i přes den. Vrstva masti by měla být tenká, aby tetování bylo jen jemně potřené.

Nové tetování se zahojí za 3 - 4 týdny. Musíte ale o něj pořádně pečovat, ať se nezkomplikuje hojení.

4. Každý den ráno a večer umyjte tetování vlažnou vodou a mýdlem, opatrně jej osušte čistým ručníkem nebo ubrousky.

5. Od druhého týdne jej stále mažte jednou z uvedených mastí nebo použijte vazelínu jednou až dvakrát denně či víckrát, pokud by bylo tetovaní suché. Až bude kůže dokonale zahojená, tak s tím přestaňte.

Na co si dávat pozor?

Po 3 - 4 týdnech bývá zvykem, že přijdete ukázat tatérovi zahojené tetování, které pak může ještě opravit, kdyby nevypadalo přesně podle plánu.

nové tetování a péče

Pokud dodržíte uvedené rady, nemělo by dojít k infekci nebo hnisání. Pokud by se stalo, že by se objevily komplikace s tetováním, nestyďte se a urychleně běžte za svým tatérem, ať nedojde ke znehodnocení tetování nebo se neobjeví nějaký problém s kůží.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte