BudKocka.cz logo

Jak upravit obočí podle tvaru obličeje?

Krása Rady Úprava Monika 11. dubna 2014
obočí

Obočí dodává obličeji ten správný vzhled. Ještě před pár lety se nosilo tenké obočí, ale tato doba je naštěstí již za námi. Teď je trendy hustší obočí, které působí přirozeným dojmem. Ale nesmíme zapomenout zmínit, že ne takové obočí, o které se léta nestaráte. I o toto obočí je nutné pečovat, ať vypadá hezky a také nezapomenout na správný tvar.

Silnější obočí nosí v posledních letech mnohé herečky a modelky. Na některých módních přehlídkách si můžete všimnout modelek, které mají opravdu husté obočí. Kromě správné hustoty je ale nutné mít i správný tvar, což není zrovna nejjednodušší. Měl by kopírovat tvar nadočnicového oblouku a oka a hodit k danému tvaru obličeje.

Každá žena má jiný tvar obličeje a od toho se odvíjí i tvar obočí. Obecně je doporučováno vycházet z tvaru, který vám narostl a ten jen zušlechťovat. Podívejme se na rady, které by vám mohly pomoct při trhání obočí podle typu obličeje.

Kulatý obličej

Klasický kulatý obličej se snaží ženy co nejvíce protáhnout a to nejen vhodným střihem u vlasů, ale i tvarem obočí. Jejich obličej působí velmi jemně a to často chtějí změnit. Obočí by mělo být klenutější, aby se obličej protáhl a nepůsobil tak moc kulatě.

Hranatý (čtvercový) obličej

Pro tento tvar obličeje s výrazným čelem a tvrdšími rysy se hodí, aby obočí bylo spíše jemné a široké. Menší vrchol obočí by měl být v druhé třetině obočí. Vyvarujte se příliš zakulacenému nebo stoupajícímu obočí.

Polodlouhý (protáhlý) obličej

Protáhlý obličej je typický tím, že je štíhlý a dlouhý. Správný účes ho pomůže trošku roztáhnout, ale ještě větší vliv na toto optické roztáhnutí má tvar obočí. Tento tvar by měl být spíše rovnější bez znatelného oblouku. Lepší je silnější než tenčí.

Srdcový obličej

Obličej je od širokého čela postupně zakončen špičatější bradou. K tomu tvaru obličeje se hodí obočí, které bude mít mírný oblouk a bude středně tlustý. Důležité je, aby se zmenšilo výrazné čelo.

Oválný obličej

Na oválný typ obličeje se nejlépe hodí drobný oblouk. Obočí by nemělo být hodně klenuté, ale jen mírně. Obecně ale právě tento typ obličeje nemá problém s jakýmkoliv tvarem.

Oči dál od sebe

Pokud máte oči dál od sebe, prodlužte si trošku obočí k nosu. Ale nepřehánějte to s délkou, stačí opravdu kousek, aby se oči opticky přiblížily.

Oči blízko sebe

Pokud máte naopak oči blízko u sebe, vytrhejte si trošku obočí od kořene nosu. Díky tomu budou oči vypadat, že jste trošku dál.

O tom, jak upravit obočí se dozvíte v tomto článku.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte