BudKocka.cz logo

Jak se efektivně starat o prsa a hrudník?

Krása Postupy Monika 23. ledna 2017
prsa péče

Ač se nám to líbí nebo ne, první pohledy mužů směřují na hrudník nebo do výstřihu, když máte oblečení, které ho odhaluje. A právě hrudník si zaslouží tu nejlepší péči, ať můžeme mužům nabídnout ten nejlepší pohled. Zjistěte, jak pečovat o prsa a o celý hrudník, ať vypadá skvěle.

Podívejte se na rady, které vám pomohou mít hrudník a prsa v co nejlepším stavu.

Pravidelně posilujte prsní svalstvo

I když jsou prsa tvořena převážně tukem, pravidelně posilujte hrudník a brzy uvidíte divy. Posilování má velmi pozitivní vliv. Věnujte se posilování s činkou, dělejte kliky, veslujte, plavejte nebo jinak posilujte tuto oblast. To vše má skvělý účinek na prsa, který i vy oceníte.

S posilováním začněte co nejdříve, protože na povislá prsa už posilování moc vliv nemá. Už je příliš pozdě, abyste s tím mohla něco dělat. V takovém případě vám na zpevnění pomůže jedině plastika.

Noste vhodnou podprsenku

Správná velikost a vhodný tvar podprsenky dokáže prsa pořádně podepřít a nebude na ně tolik působit gravitace, jak u u podprsenky s příliš volným obvodem nebo pokud nenosíte vůbec podprsenku. Pokud si nevíte rady se správnou velikostí, podívejte se sem nebo se zajděte do specializovaného obchodu.

péče o prsa

Cvičte s kvalitní sportovní podprsenkou

Pokud cvičíte, běháte nebo máte obecně nějaký rychlejší pohyb, nezapomeňte na sportovní podprsenku. Sportovní podprsenka prsa skvěle podepře a při pohybu udrží na svém místě. Opět se ale musí jednat o kvalitní podprsenku, která bude ve vyhovující velikosti.

Doplňte do těla kolagen

Kolagen se přestává postupem času tvořit a pro mladistvý vzhled je nutné jej doplnit. Znáte vyhledávaný Skinny Collagen?

Vsaďte na masáže

Jemná masáž prsou a hrudníku pokožku prokrví, a pokud použijete zpevňující krém, můžete ji i trošku při pravidelné aplikaci zpevnit. Dále se nabízí krém s kolagenem nebo kyselinou hyaluronovou, které pomáhají udržet pokožku mladší. Záleží vždy na přípravku a na jeho použití.

Kvalitní spánek je nutností

Také spánek je velice důležitý, protože dostatečně dlouhý spánek (alespoň 6 hodin) dodává energii a odpočinek, během kterého se regeneruje organismus (včetně pokožky). Pozor si ale dejte, ať nespíte na břiše, tato spánková poloha působí na prsa nejhůř. Nejvhodnější je spát na zádech.

Nehrbte se

Hrbení a špatné držení těla umocňuje gravitaci prsou a také celkový vzhled nepůsobí dobře. Zatímco žena, která chodí vzpřímeně, vypadá mnohem lépe než ta, co se hrbí nebo má kulatá záda. Mějte na paměti i tento malý poznatek.

Máte nějakou radu, jak můžete pečovat o hrudník a prsa?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte