BudKocka.cz logo

Znáte nejčastější plastické operace?

Krása Plastické operace Eliška 6. října 2014
plastika

Ženy by chtěly být stále krásné a mladé, ale staří zastavit nejde. Na tu první část může pomoct plastická operace, která v současné době dokáže zvládnout téměř cokoliv a druhou část vyřešit zatím nelze, i když pomoct ano. Víte, které zákroky plastické chirurgie ženy nejčastěji vyhledávají? Podívejte na šest nejčastějších, které patří mezi ty nejžádanější i orientační cenou.

Zvětšení prsou

Velmi oblíbený zákrok je zvětšení prsou, který se také nazývá augmentace. Zákrok spočívá v tom, že se implantáty umístí pod sval nebo pod prsní žlázu v narkóze. Samotná operace trvá zhruba jednu hodinu a po 10 - 15 letech je doporučována výměna implantátu (ta ale není vždy nutná). Velikost implantátu je většinou stanovena chirurgem podle požadavku ženy, podle stavu kůže a podle typu postavy. Plastika prsou se doporučuje, pokud žena již neplánuje těhotenství nebo ho neplánuje v nejbližších letech.
Cena za zákrok je od 40 000 do 85 000 Kč podle toho, které se použijí silikony.

Operace očních víček

Očí a víček si hned každý všimne, každý se na ně zaměří. Věkem ale víčka ztrácejí svou elasticitu, někdy zabraňují i vidění a řešením bývá operace očních víček (blepharoplastika). Kůže může vytvořit převisy, které jsou velmi nepříjemné a to jak z estetického, tak i zdravotního hlediska. Při operaci, která se provádí v lokální anestezii, se odstraní nadbytek kůže a vyjmou se tukové váčky. Tato operace se většinou provádí kolem 40. a 50. roku života, záleží však na stavu očních víček.
Cena za zákrok je od 6 000 do 25 000 Kč.

Liposukce

Liposukce je zákrok, kterým se odsává tuk na určitém místě. Provádí se buď v lokální, nebo celkové anestezii, pokud se tuk odsává z více míst. Do dané oblasti se zavádí kanyla, pomocí které se odsává tuk. Nejčastěji se odsává tuk z boků, hýždí, madel lásky, stehen či břicha. Po daném zákroku je nutné dbát na to, aby žena nepřibírala. Tuk se již nebude ukládat v oblastech, kde se liposukce prováděla, ale v úplně jiných a někdy méně obvyklých. Pro provedení zákroku je potřeba, aby kůže ženy byla dostatečně pružná.
Cena za zákrok se pohybuje od 10 000 do 45 000 Kč podle velikosti oblasti.

Plastika břicha

Také plastika břicha (abdominoplastika) patří mezi velmi žádané zákroky často po těhotenství či zhubnutí. Při operaci se zpevňují rozestouplé břišní svaly, odstraní se nadbytečná kůže a v některých případech i tuková vrstva. Operace je prováděna v celkové anestezii, zpevní se břišní svaly sešitím a další úkony se dělají podle domluvy. V případě, že se na břiše nachází tuková vrstva, tak tu je nutné odstranit liposukcí. Po výkonu je potřeba vyhýbat se fyzické zátěži a někdy je vhodné chodit i na rehabilitaci.
Cena za zákrok je od 20 000 do 55 000 Kč.

Plastická operace nosu

Vzhled nosu významně ovlivňuje celý obličej. Pokud má někdo nos velký, malý nebo zakřivený, často chce mít nos dokonalý. Právě v tomto může plastická operace nosu (rhinoplastika) pomoct. Nos se operuje v celkové anestezii a operace je prováděna skrz nosní dírky, takže nejsou vidět jizvy. Po operaci je nutné nosit delší čas sádrovou dlahu a počítat s tím, že je omezené dýchání nosem nebo smrkání. Poté, co se nový nos usadí, dlaha se sundá a otoky zmiznou, dá obličeji úplně nový vzhled.
Cena za zákrok je od 15 000 do 40 000 Kč.

Operace obličeje a krku

Plastická operace obličeje a krku známá jako facelift, facelifting nebo rhytidectomy je zákrok, pomocí něhož se odstraňuje nadbytečná kůže na obličeji a krku. Dále se při něm vypne kůže, mohou být vyhlazeny vrásky a jizvy jsou v těsné linii uší, což se dá dobře u žen skrýt vlasy. Zákrok je proveden v celkové anestezii a jeho účinky vydrží několik let podle toho, v jakém stavu je pokožka.
Cena se pohybuje od 15 000 do 45 000 Kč.

Máte zkušenost s plastickou operací?Názory k článku


Face-lift vydrzi prumerne nejdele 10 let (sotva dele). Vydrzi vsak jenom nekolik let je-li vam mene nez 50, takze na uspesny face-lift je vhodnejsi pockat do zralejsiho veku (k sedesatce). V zivote mate vlastne jen dve moznosti (2x), potreti uz tvar zacne vypadat velmi neprirozene.

V pripade upravy poprsi, mensi je lepsi a vydrzi pekne mnohem dele nez vetsi, ktere svou vahou zacne brzy klesat. Pri konzultaci s chirurgem se poradte jaka velikost na vas bude vypadat nejprirozeneji. Pri tvarovani poprsi po velkem vahovem ubytku, ci pokrocilem veku, chirurg muze tvorit "nove poprsi" jen z toho co tam mate. Nejlepsi je vyhnout se implantatum. Nejenze jsou implantaty k rozpoznani, ale take si je mnoho zen nechava po nejake dobe odstranit. Chcete-li mit mladistvy vzhled, vyhnete se velkemu poprsi, ktere vas bude delat nejen starsi, ale take vizualne silnejsi postavy.
Magan, 8. února 2016

Napište, co si o tom myslíte