BudKocka.cz logo

Jak na zplihlé vlasy? Víme, co pomůže!

Krása Vlasy Monika 29. ledna 2015
zplihlé vlasy

Vlasy jsou vizitkou každé ženy, ale ne každá se může chlubit krásnými vlasy od přírody. Některé ženy trápí lámavé vlasy, některé lupy a některé zplihlé vlasy. Takže je na čase s nimi něco udělat. Zbavte se zplihlých a jemných vlasů a konečně předveďte svou hřívu ostatním.

Existuje několik účinných triků, které fungují na jemné vlasy. Stačí je pouze dodržet a začít se věnovat lepší péči. Vlasy nebudou vypadat zplihle a dodají vám zcela jiný vzhled. Tak to vyzkoušejte.

1. Vlasy fénujte v předklonu

Výborným řešením, jak vlasům dodat objem, je fénovat je v předklonu. Před samotným fénováním naneste do vlasů pěnu na vlasy, pokud ale tužidlo nepoužíváte, tak tento krok vynechte. Následně je vyfénujte. Poté je nezapomeňte učesat, ať nevypadají příliš rozcuchaně.

2. Používejte kvalitní kartáče

Kvalitní kartáč vlasům rozhodně pomůže. Raději si kupte kvalitní dřevěný kartáč nebo hřeben, který má přírodní štětiny. Umělohmotné kartáče a hřebeny nejsou moc na jemné vlasy vhodné.

3. Na zplihlé vlasy zajímavý účes

Pouze rozpuštěné vlasy podtrhují jemné a často zplihlé vlasy. Učešte si zajímavý účes, díky kterému budou vlasy vypadat objemně. Hodí se drdoly, copy, culíky, trvalá ondulace apod. Můžete k vlasům přidat i spony a další ozdoby.

4. Nechat nebo nenechat si ofinu?

Dalším důležitým krokem je rozhodnout se, zda si necháte ofinu nebo ne. Pokud máte ofinu jemnou a často zplihlou, tak si ji raději nechte dlouhou. Většina žen, co má problémy se zplihlými vlasy, by neměla trvat na krátké ofině. Ofina se brzy mastí, což ve spojení se zplihlými a jemnými vlasy nevypadá dvakrát dobře.

5. Pomůže i suchý šampon

Na zplihlé vlasy pomůže suchý šampon. Vlasy rychle umyje a dodá jim objem. Tmavovlásky by se ale měly vyhnout světlým šampónům, ať nezanechají na vlasech bílý prášek. Pro ty jsou nejvhodnější suché šampony určené na tmavé vlasy. Blondýnky mohou sáhnout po světlém, protože jim světlý odstín vadit nebude.

6. Zvolte správné přípravky

Vybírejte si přípravky, které jsou určené pro váš typ vlasů. Vyzkoušejte i přípravky, které jsou přírodní, protože mnoho chemie, která je v běžných šampónech a přípravcích, může vlasům značně škodit. Nezapomínejte ani na zábaly a masky na vlasy podle tradičních receptů.

Znáte nápoj pro vlasy Hair Vitamins? Obsahuje významné látky pro krásné a zdravé vlasy.

7. Dejte vlasům relax

Snažíte si vždy všemožnými přípravky vylepšit kvalitu svých vlasů? Možná jim všechna ta tužidla, laky, kondicionéry, šampóny, vosky, gely atd. prostě škodí. Umyjte si vlasy pouze šamponem (případně naneste kondicionér) a nechte je si odpočinout. Opravdu všechny tyto přípravky jsou složeny z různých látek, které mohou vlasy naopak vysilovat. Také je nefénujte, protože i fén oslabuje vlasy.

Znáte posilující sérum na růst vlasů Blendea?

8. Zvolte správný střih

V některých případech je pro vlasy vysilující, pokud jsou dlouhé, jemné a ve špatném stavu. Přemýšlejte o tom, že si je necháte zkrátit, prostříhat nebo jděte úplně do jiného střihu, díky kterému vlasy budou vypadat mnohem lépe.

9. Před spaním si vlasy vysušte

Večer nestíháte a chodíte spát s vlhkou nebo dokonce mokrou hlavou? Umyjte si vlasy o něco dříve, ať vám stihnou uschnout. Pěkně si je rozčesejte a následně ulehněte. Budou vypadat mnohem lépe.

10. Zplihlé vlasy po ránu?

Tady nemusí být problém jen ve vlasech, ale i jinde. Můžete se v noci hodně potit nebo máte dlouho nevyprané povlečení na polštář. Objevte příčinu a tu se snažte řešit, ať je nemáte pokaždé po ránu bez objemu.

Máte ještě další radu na to, ať vlasy nemáte pořád tak moc zplihlé?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte