BudKocka.cz logo

Trvalá ondulace na vlasy: Domácí postup

Krása Vlasy Postupy Lucie 27. prosince 2016
trvalá ondulace vlasy

Vlnité vlasy má od přírody málokterá žena, ale naštěstí můžete přírodě snadno pomoct. Vlasy si můžete natočit kulmou, natáčkami, copánky, cop nebo trvalou ondulaci. Právě trvalá ondulace je velmi oblíbená, protože dlouho vydrží a nemusíte se o své kudrlinky starat každý den.

Při trvalé ondulaci dochází k tomu, že vlasy změní svou strukturu a kopírují takový tvar, jaký mají natáčky. Jedná se o proces, který vlasy trošku zatěžuje, proto je nutné vyhnout se trvalé hlavně na odbarvované a zesvětlené vlasy nebo na zničené vlasy. Trvalá ondulace je vhodná jak na dlouhé, tak i krátké vlasy.

Trvalá u kadeřnice nebo doma?

Asi nejjednodušší je zajít si nechat udělat trvalou ke kadeřníkovi, ale ne každý má k nim důvěru kvůli předchozím špatným zkušenostem nebo chce jednoduše ušetřit. Cena za trvalou se pohybuje od 1 500 Kč (cena se odvíjí od oblasti a studia). Kadeřnice nebo kadeřník udělá trvalou celkem spolehlivě, i když se vždy najde někdo, kdo není s jejich prací spokojen.

Vědí, které přípravky mají použít, jak navinout prameny na natáčky, jak dlouho nechat působit ondulaci na vlasy atd. Ale domácí trvalá je rovněž celkem snadno proveditelná.

Domácí trvalou zvládnete celkem jednoduše, ale jsou k ní potřeba další ruce na natočení vlasů na natáčky. K tomu můžete využít kamarádku, maminku, dceru nebo drahou polovičku. Záleží na tom, jak je kdo schopný a komu věříte. I když je riskantní dělat trvalou doma, s trpělivostí a dodržením návodu se vám jistě podaří.

Postup na doma

Nejprve si přečtěte návod, který je vždy u každého přípravku přiložen a podle něj postupujte. Vyberte si přípravky na trvalou.

Jaké potřeby potřebujete?

vlasy natáčka trvalá

Mytí vlasů a jejich natáčení

Jak nanést trvalou ondulaci?

Nanesení fixačního přípravku a umytí

Na co si dávat pozor?

Kde koupíte potřeby?

Potřeby na trvalou pro domácí použití seženete v tomto e-shopu nebo v obchodech, kde se prodávají potřeby pro kadeřníky. Potřebujete přípravek (prodávají jej například Schwarzkopf, Palette, Herbala, Joanna atd.) a natáčky. Pokud budete nakupovat v potřebách pro kadeřníky, jednotlivé přípravky se zpravidla prodávají zvlášť, ne jako v balení v drogeriích, kde je vše v jednom. Z tohoto důvodu si vždy předem přečtěte, co v něm vše je a pro který typ vlasů je daný přípravek vhodný.

Podívejte se na návody na videu


Rovněž věnujte dostatek pozornosti výběru natáček, aby nebyly moc velké nebo malé, záleží na tom, jaké lokny a vlnky chcete mít. Natáčky nebo papiloty nesmějí být kovové, ale plastové. Opět je seženete v drogerii nebo v potřebách pro kadeřníky.

Správně provedená trvalá ondulace vytvoří krásné vlnky a vlny, pokud ale máte strach a nevěříte si, raději se svěřte do rukou kadeřníka.

Máte zkušenosti s domácí trvalou? Pochlubte se do diskuze.Názory k článku


Dobrý nevím si rady koupila jsem si trvalou mám v tom dvě trubičky a nevím co je co neni to tam vůbec psané koupila jsem si to po prve a chtěla bych to skusit návod tam sice je ale těm dvoum tubickam se neviznam může mi někdo poradit dekuji
Marketa, 5. října 2019

dobry den mam dotaz jake na tacky jeste mimo drevenych muzu pouzit.
julie, 1. prosince 2021

Markéta by si měla ještě přikoupit Pravidla českého pravopisu.

Anežka, 24. srpna 2023

to není odpověď na dotaz, za mne plastové s gumičkou
Miluš, 16. listopadu 2023

Napište, co si o tom myslíte