BudKocka.cz logo

Mastné vlasy? Zvolte správný šampon!

Krása Vlasy Článek 25. června 2013
vlasy

Vlasy jsou jednou ze součástí těla, které nás reprezentují a jsou nejčastěji vidět. To, jaký máme účes, může reprezentovat nejen naši náladu, ale i společenské postavení nebo jen nedbalost.

Vlasy jsou také problematikou, která některým lidem nedá doslova spát. Jak se o ně pravidelně starat a co s mastnými vlasy?

Genetika má na vlasy velký vliv

Většina vlastností, které naše vlasy mají, jsou dědičného původu. Tyto vlastnosti tedy nemůžeme nijak ovlivnit a musíme se s nimi naučit žít. Často se tak jedná o mastné a slabé vlasy, lámavost, barvu nebo i vypadávání. Tyto faktory neovlivníme, ale jejich působení lze ovlivnit.

šampon

Mezi nejčastější problémy s vlasy jistě patří jejich nadměrné maštění. Není to hned známka toho, že byste špatně prováděla hygienu nebo že byste vlasy zanedbávala. Problém je dán buď dědičně, nebo se objeví po změně životního stylu. Může to také být kombinací nevhodných potravin spolu se stresem a nedostatkem spánku.

Šampony jako rychlé řešení

Problém s mastnými vlasy není nic neobvyklého a řešení je snadné. Stačí používat kvalitní šampon. Šampon na mastné vlasy si lehce poradí s umaštěnými vlasy, dokáže značně redukovat tvorbu mazu a vlasy jsou pak ošetřeny po delší dobu, kterou šampon působí a vytváří ochranný filtr.

Samozřejmě, že mastnotu vlasů nelze řešit jenom šamponem. Ten působí jako ochranný prostředek a zároveň nadměrnou mastnotu odstraňuje. Při dlouhodobém používání se jeho účinky ještě zesílí, ale důležitá je i prevence.

Prevence nás zbaví mnohých problémů

Víte-li, že se vám vlasy mastí, buďte připraveni! Není nic jednoduššího než kvůli tomu přizpůsobit životní styl. Začněte stravou. Kvalitní strava bohatá na vitaminy, vlákninu a minerály jistě zmírní tvorbu mazu. Dále je vhodný dostatečný a kvalitní spánek, pravidelný denní režim a pravidelná hygiena. Vlasy byste měla pravidelně mýt speciálním šamponem, jak jsme si uvedli výše. Vhodný je například šampon z bylin nebo konkrétní šampon na problém s mastnými vlasy. Například timotei šampony jsou skvělou volbou. Nezapomínejme ale ani na dostatečný pitný režim!

Zdroj fotografie: Timotei.czNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte