BudKocka.cz logo

Suchý šampon pomůže jako nouzovka, pokud nemáte čas nebo jste bez vody

Krása Vlasy Rady Lucie 25. července 2013
suchý šampon

Někdy je nutné umýt rychle vlasy a nejsou zrovna nejlepší podmínky pro mytí hlavy vodou. Jste-li například někde v horách, pod stanem, na chatě nebo jen nemáte fén a čas. Jako nouzovku můžete použít suchý šampon. Některé ženy tímto šamponem myjí vlasy velmi často, mnoho žen naopak tento šampon z různých důvodů nedoporučuje. Možná záleží na značce a způsobu aplikace. Suchý šampon ve skutečnosti není šampon, ale jedná se o prášek, který na sebe váže maz a nečistoty. Podívejme se tedy na článek a menší recenzi.

Jak se šampon na vlasy používá?

Záleží na tom, jakou značku máte. V některých případech si suchý šampon do vlasů po protřepání nastříkejte asi z 20 cm a v jiných zase naneste prášek, vlasy pak promněte i k pokožce. Poté ale musíte ručníkem šampon z vlasů pořádně vydrbat a vyčesat. Pokud si ho vydrbete málo, zůstane vám ve vlasech takový jemný nádech, což nemusí vypadat dobře. Celkem těžké to mají tmavovlásky při použití šamponu Amica. Existují ale suché šampony pro tmavé vlasy, u kterých se toho bílého nádechu nemusíte obávat, je tam nádech jiné barvy.

Výhody a nevýhody

Jaké značky můžete koupit?

Existuje mnoho zajímavých značek a výrobků, které můžete vyzkoušet. Mezi nejzajímavější patří: Amica, Pssssst! (Freeman), Loreal Paris, Syoss, Batiste Hair, Schwarzkopf Proffesional, Toni&Guy, Catwalk Session Series (Tigi), Caviar Anti-aging (Alterna),...

Zkušenosti se šamponem Amica

Tento malý suchý šampon (prášek s rýžovým škrobem), koupíte v každé větší drogerii za cenu kolem 40 Kč. Do vlasů se nanáší přiměřené množství a pak se musí ručníkem vydrbat. Pokud máte tmavé vlasy, tak vám tak při nedokonalém vydrbání zůstane bílý povlak, který může vypadat zajímavě. Záleží na vašich vlasech a představách o dalším účesu. Určitě se hodí pro někoho s melírem nebo pro blondýnky mnohem více. Co vás ale určitě nepotěší je zvláštní vůně (pro někoho dost nepříjemná), která se pak z blízké vzdálenosti z vašich vlasů line. Odmaštěné vlasy vydrží zpravidla několik hodin (6 - 12).

Na klasické umývání vlasů vodou a šamponem suchý šampon prostě nemá, jedná se o pomocníka v nouzi, kterého opravdu můžete ocenit v různých situacích. Vždy záleží na tom, jakou si vyberete značku a jak šampon použijete. Pokud vám nebude vyhovovat, vyzkoušejte jinou značku. Je ale možné, že vám nebude vůbec vyhovovat.

Máte zkušenosti se suchým šamponem? Podělte se o ně v diskuzi.Názory k článku


Používám Amicu a jsem s ní velmi spokojená. Podle reklamy Syoos suchý šampon aspoň mým vlasům vůbec nepomohl, právě naopak. Měla jsem pocit mastnějších a hlavně splihlejších vlasů. Po Amice mám poci, že mám bohatější a hlavnš lehčí vlasy.
termal, 25. března 2014

Suchý sampon amica je jen co jsem mela jeho nízká cena 30 kč.take male cestovní balení.hodi se spis pro blondýnky na kterych nejde videt bili prasek
Jarus, 15. ledna 2016

Napište, co si o tom myslíte