BudKocka.cz logo

Netrapte se velikostí svých prsou

Krása Rady Plastické operace Monika 26. května 2013
žena má malá prsa v podprsence

Mnoho dívek a žen trápí velikost jejich prsou; buď prsa mají malá, příliš velká nebo nesouměrná. Pokud je vám méně než 20 let, tak se velikostí prsou vůbec nezatěžujte, protože prsa stále rostou, mohou vám tedy vyrůst a změnit tvar. Pokud se vám někdo posmívá ve škole, tak si z něj nic nedělejte a ignorujte ho. Ono ho to časem přejde. Prsa se mohou změnit po těhotenství a kojení. Mohou se vám zvětšit nebo i zmenšit. Stejně tak se stane, pokud přiberete nebo naopak zhubnete.

V dnešní době existuje také možnost plastické operace, prsa si můžete nechat zvětšit (augmentace), zmenšit nebo podstoupit modelaci. Operace je poměrně drahá a pro tělo náročná, protože se provádí v celkové anestezii a do těla se vkládá cizí předmět - silikonový implantát, odstraňuje se prsní tkáň nebo se prsa tvarují. Na prsou vám zůstane několik jizev, kterých se nikdy úplně nezbavíte. Záleží ale jen na vás, zda se rozhodnete operaci i se všemi riziky podstoupit.

Malá prsa nejsou vůbec problém

Pokud má žena malá prsa, chtěla by mít větší prsa, protože jsou prý hezčí a má strach, že si nenajde partnera. Opravdu si myslíte, že je správné, aby vás měl přítel rád jen kvůli velikosti prsou? Samozřejmě, že existují muži, kteří strašně na velikost prsou hledí, ale těch je spíše menšina. Zpravidla normálnímu chlapovi je ve výsledku jedno, jestli máte malá nebo velká prsa. Budou se mu líbit jakákoliv.

Malá prsa mají několik výhod, mezi které patří: bude vám sedět jakékoliv oblečení, snadno si koupíte podprsenku, nebudou vám překážet při sportu, nebudou vás z nich bolet záda, mohou se vám zvětšit po těhotenství, mužům se malá prsa líbí a modelky a celebrity mají často malá prsa a málokterá z nich si je nechá zvětšit.

Velká prsa někdy spíše škodí

Ženy, které mají velká prsa, často chtějí mít menší prsa. Mívají problém při sportování, nakupování podprsenek a oblečení a mohou je z nich bolet záda. Záleží ale vždy na tom, jestli je opravdu mají velká. Pokud jsou tak akorát velká, tak problémy zpravidla nebývají. Při opravdu velkých prsou se můžou objevit zmiňované nevýhody. Pokud vás velká prsa opravdu trápí, dají se zmenšit chirurgicky. V případě velkých problémů je možné prsa zmenšit i „na pojišťovnu”, pokud vámi vybrané zařízení má smlouvu s vaší pojišťovnou. Před přemýšlením o případné operaci se na sebe podívejte, pokud máte nadváhu či obezitu, zkuste nejprve zhubnout, i prsa se vám zmenší.

Nesouměrná prsa má každá žena

Víte, že všechny ženy mají jedno prso větší než druhé? Proto si nic nedělejte z toho, že máte jedno prso (zpravidla pravé) větší. Často tato souměrnost je sotva znatelná. Samozřejmě, že vy ji vidíte, když se na sebe kouknete do zrcadla, ale na ulici vás nikdo nebude přeměřovat. Pokud je tato nesouměrnost razantní, kupte si vhodnou podprsenku a do košíčku u menšího prsa dejte vycpávku nebo naopak odstraňte vycpávku u většího prsa. Teď nesouměrnost nepozná nikdo.

malá prsa

Pokud máte strach, že si může této nesouměrnosti všimnout muž, když budete nahá, tak se toho také nebojte. Když ležíte, prsa jsou rozpláclá, takže ani v tomto případě to nepozná a ani si toho nevšimne. Jen pro zajímavost, ani muži nemají varlata stejná a moc dobře o tom vědí.

Není důvod se kvůli tomu stresovat a mít strach, že si nikoho nenajdete. Muži si přece nevybírají podle velikosti prsou a ani vy si nevybíráte podle velikosti varlat či penisu.

Plastická operace vám může pomoct

Pokud se rozhodnete něco s velikostí nebo tvarem dělat, měla byste si to pořádně rozmyslet. Určitě se nenechte operovat, pokud si to přítel přeje nebo pokud se to přítelovi líbilo. Můžete se kdykoliv rozejít a vy byste šla pod nůž úplně zbytečně. Navíc normální chlap vám bude operaci spíše rozmlouvat, než aby vás do ní tlačil. Pokud ano, tak má víc rád vaše prsa než vás samotnou.

V případě, že vás prsa velmi trápí a jste si jistá, že by vám operace pomohla na psychiku, tak zajděte na konzultaci. Plastický chirurg s vámi probere všechny možnosti a vy se můžete pak rozhodnout, zda-li opravdu chcete podstoupit zvětšení, zmenšení nebo modelaci prsou. Nezapomeňte, že se jedná o operaci v celkové narkóze se všemi riziky, které se při klasických operacích objevují.

Líbí se mužům silikonová prsa?

Osmnáctiletý kluk bude ze silikonů paf, zatímco třicetiletý muž bude považovat silikony za nehezké a navíc se mu nebude líbit dotýkat se jich. Schválně se zeptejte v okolí na názory mužů na silikony, možná vás to překvapí. Krásky v médiích možná se silikony vypadají pěkně, jejich polovička ale může mít jiný názor a také ony to dělají zpravidla kvůli tomu, aby se o nich mluvilo, jak jsou cool a měly více zakázek.

Buďte svá a přirozená. Není lepší mít na těle menší nedokonalost než mít prsa zničená kvůli zpackané operaci nebo být dokonce mrtvá? Občas se stane, že někdo operaci nepřežije nebo má trvalé následky. A nepovedené operace jsou velmi časté a nevyhýbají se ani celebritám.Názory k článku


Bože to je článek... Vy určitě zcela jistě víte osobo, že 30ti-letému muži se nebudou líbit silikonová prsa a nebude se jich chtít dotýkat. Na to jste přišla kde? I umělá prsa mohou vypadat zcela přirozeně, co se týče velikosti a tvaru. Měla byste se více informovat, když už chcete publikovat. Nechápu, jak tady mladým slečnám můžete tak nechutně vnucovat Vaše subjektivní názory. Totálně vymývat mozek. Je tady tolik nesmyslů, že je mi z toho zle. Děvčata, nenechte se zmást nějakou paní, co se Vás tady snaží vzdělávat na komerčním webu. Jděte si za svým a klidně si nechte zvětšit prsa, když na to máte koule,je to totiž super pocit, cítit se jako žena....
Jana, 9. října 2013

Narazil jsem na tento článek jen tak, moje partnerka si chce nechat zvětšit prsa a nenechá si to vůbec rozmluvit, mě se líbí, tak nechápu proč je chce mít větší. Jsme spolu 3 roky, nikdy jsem si na její malá prsa nestěžoval, ale ona si nemůže pomoct. Co jsem se bavil s chlapama v hospodě a v práci, tak nikomu se nelíbí. Dva jsou neštastní, že ta jejich si je nechala udělat ještě před nima.
Takže to je názor chlapa, Jano.

PS: I ten chirurg vydělává na plastice, komerce je totiž všude.
Lukáš - 33 let, 22. října 2013

Malá prsa jsou moc hezká
Mufik, 14. prosince 2013

Jsem raději, když je žena usměvavá, má něco v hlavě - a ne silikon v prsou.

Dámy, ruku na srdce: Upřednostnily byste muže, který si připíná na s*x plastový pe*is nebo toho s přirozeným...

:)

mickac, 9. března 2014

Napište, co si o tom myslíte