BudKocka.cz logo

Znáte výhody chození bez podprsenky?

Móda Prádlo Podprsenky Monika 9. října 2014
žena je bez podprsenky

Mnohé ženy si určitě nedokáží představit, že by někam šly bez podprsenky, hodně žen podprsenku vůbec nenosí a rozhodně jim nechybí. Chodit bez podprsenky má mnoho výhod, podívejte se, které to jsou. Možná se vám některé z nich zalíbí a občas podprsenku odložíte.

Jestli chodit s nebo bez podprsenky tak trošku záleží na velikosti poprsí, protože žena s menšími vnadami si rozdílu moc nevšimne, ale pokud máte čtyřky a více, už by vám absence prádlo mohla vadit.

Mnohé ženy nosí podprsenku špatné velikosti a pak se diví, že je trápí různé problémy. Není lepší nenosit žádnou podprsenku než takovou, která bude příliš volná s těsnými košíčky apod.? Vyzkoušejte to.

Jaké jsou výhody chození bez podprsenky?

Nižší riziko rakoviny prsou

Již delší dobu se spekuluje o tom, že podprsenka a hlavně kostice mají vliv na vzniku rakoviny prsou. Kostice se často zařezá do kůže, tlačí v podpaží či dráždí pokožku, což může mít nepříjemný vliv. Také některé ženy nosí podprsenku v podstatě nonstop a neustále utlačují své vnady v prádle. Někteří vědci prováděli pokusy, ze kterých jim vždy vyšlo, že ženy bez podprsenek mají nižší riziko vzniku této nemoci.

Nižší hladina melatoninu

Hormon melatonin je zodpovědný za klidný a dlouhý spánek. Ovšem nošení podprsenky produkci tohoto hormonu snižuje. Tohle přesně zjistili v Japonsku. Raději odložte podprsenku, ať se pořádně vyspíte. A pokud si nedokážete představit spánek bez podprsenky, zvolte ji bez kostic nebo si oblékněte krátký top.

Bez kožních problémů

V létě jste se určitě setkala s pocením. Často jsou podprsenky vyrobeny z neprodyšných materiálů, obsahují různé vycpávky a v horkém počasí se prostě zapaří. Z toho pak mohou vzniknout různé vyrážky nebo i plíseň. A ani častější sprcha nepomůže, protože při teplotách nad 30°C je horko, vy budete hned všude zpocená a kolotoč se opakuje. Vyzkoušejte unikátní podprsenku z prodyšného materiálu.

Už žádné hrbení se

Ženy, které si neumí vybrat správnou velikost, při nošení podprsenek trpí. Bolí je záda a ramena, přitom je to všechno problém správné velikosti. Pokud budete mít volný obvod, budete mít tendenci si ramínka utáhnout, aby podprsenka nějak držela. To vás budou bolet ramena a budete mít k tomu i kulatá záda. Zvolte raději menší obvod, ať vám ramena nedrží prsa a záda máte rovná. Nebo řešením je neoblékat si podprsenku, nic vás pak nebude táhnout a omezovat.

Konec bolestem hlavy

Stejně jako u předchozího bodu, budete-li mít špatnou velikost podprsenky, může vás bolet i hlava. Zařezaná ramínka, úzká ramínka a kulatá záda mají vliv na krční páteř a její ztuhnutí. Takže vás bude bolet jak krční páteř, tak i hlava. To se bez podprsenky nestane a u dobré velikosti také ne.

Nemusíte řešit módu

Zrovna potřebujete tmavou podprsenku pod tmavou halenku, pak zase červenou pod červenou a z tamtoho topu vykukují ramínka. Kdybyste podprsenku nenosila, nemusíte vůbec tento problém řešit. Nebudete si muset kupovat podprsenky různých barev, se silikonovými ramínky nebo bez ramínek, budete to mít vyřešené.

Klamání mužů

Tak jak by se nelíbilo ženám, aby muži nosili boxerky nebo slipy s push-up výplní, tak ani jim se to nelíbí na ženách. Jedná se totiž o podvod. Muž si myslí, že máte větší prsa, vy se svléknete a on je pak podveden. Přitom, kdyby věděl hned od začátku, že máte menší prsa, vůbec by se nezlobil. Muži nechtějí vycpaný dekolt, ale raději, byť malý, přírodní dekolt.

Nosíte podprsenku nebo si bez ní nedokážete představit den?Názory k článku


Strašně nenávidím podprsenky, chtěla bych chodit bez, ale nemůžu vydržet ty pohledy lidí!!! Je to strašná nesvoboda, přitom mám normální dvojky, v zimě to jde, ale v létě trpím, závidím ženským, které mají lidi na háku
Sjerinka, 22. července 2016

Napište, co si o tom myslíte