BudKocka.cz logo

Jak ozdobit nehty? Pero, razítka nebo třpytky?

Krása Nehty Módní tipy Martina 12. září 2012
gelové nehty

Klasické a nudné francouzské manikúře už dávno odzvonilo. Nezůstaňte pozadu a naučte se co nejlépe a snadno ozdobit své nehty. Na scéně jsou praktické pomůcky, zajímavé tvary a výrazné barvy. A co víc, zvládne to skutečně každý!

Netradiční laky, které z vás udělají královnu

S novými zdobícími laky jakoby se roztrhl pytel. V posledním roce byly na trh uvedeny zajímavé laky, po nichž okamžitě vzrostla poptávka. Ať už mluvíme o laku praskacím, magnetickém nebo termolaku měnícím barvy podle teploty prostředí, staly se oblíbenou součástí nehtové výbavy žen každého věku. A proč? Odpověď je zcela jasná – jejich aplikace je opravdu jednoduchá a rychlá, lak působí velice originálně a nikdy nenudí.

Praskací lak se nanáší na podkladový lak úplně stejným způsobem jako lak klasický. Po pár vteřinách se však „roztrhá“, vytvoří originální tvary a nechá prokouknout podkladový lak. Vybrat si můžete z klasických barev, například modré, černé či bílé, které lze kombinovat s jakoukoliv barvou podkladového laku dle vašich přání.
Doporučujeme praskací neboli krakelovací lak Crack Me Up od Miss Sporty, který pořídíte okolo 40 Kč ve všech drogeriích.

I magnetický lak se stal v tomto roce revoluční novinkou. Své nehty si s ním můžete ozdobit velice rychle a snadno. Magnetický lak obsahuje kovové pigmenty, díky kterým je tvárný. Po klasickém nanesení vaší oblíbené barvy magnetického laku vložíte nehty pod upravený magnet, necháte jen minutku působit a pak už se jen můžete těšit z originálního reliéfu na vašich nehtech.
Naším tipem je magnetický lak Nail Art Magnetics od značky Essence za 39 Kč.

Razítkování je zábava

Vytvořte si na přírodních i gelových nehtech krásné obrázky. Nebojte se, zvládne to opravdu každá z vás a to díky výborné pomůcce. Pokud jste je ještě nevyzkoušela, rozhodně neotálejte. Razítka na nehty jsou totiž skvělou cestou k dokonalé manikúře. Jejich použití je skutečně snadné a zároveň také zábavné. Pro maximální efekt doporučujeme používat speciální laky pro razítkování, které jsou hustější. Razítkovací sada většinou obsahuje tiskátko, stěrku a destičku s nejrůznějšími obrazci.
Našim tipem jsou kvalitní sady od značky Konad, jejichž cena se pohybuje okolo 120-200 Kč.

Nevíte jak na to? Tady je jednoduchý návod:
1. Nehty nalakujte podkladovým lakem, můžete použít jak barevný, tak průhledný, a nechejte dobře zaschnout.
2. Do vybraného obrázku na destičce kápněte speciální lak, setřete přiloženou stěrkou a přetiskněte na tiskátko kolébavým pohybem (pouze na jednu stranu, aby se tvar neobtiskl zpět na destičku).
3. Stejným pohybem přetiskněte motiv na nehty. Zafixujte svrchním lakem.

Blyštivý efekt

Chcete opravdu zazářit? Ozdobte své gelové nehty pomocí blýskavých třpytek v nejrůznějších barvách. Možností máte opravdu nespočet. Třpytky se do nehtů aplikují různým způsobem - mezi vrstvy UV gelů, do jednofázového gelu apod. Na nehtech lze tvořit zajímavé obrazce, chce to jen trochu zručnosti. Pokud si nehtovou modeláž neděláte sama, poproste o třpytivé zdobení profesionálku v nehtovém studiu. Třpytky na nehty jsou velice oblíbeným zdobením na nehtech, které si žádá spousta zákaznic, proto svou manikérku určitě nepřekvapíte. Toto zdobení je vhodné pro slavnostnější příležitosti i každodenní nošení. Pro decentnější efekt doporučujeme například kamínky od známé firmy Swarovski.

Vlastní tvorba se zdobícím perem

Jste zručná a šikovná? Ráda tvoříte? Pak se rozhodně vybavte zásobou zdobících laků s tenkými štětečky a zdobícím perem, díky kterému si budete moci na svých nehtech vykouzlit všelijaké obrazce. A co je na tom nejlepší? Vždy budou originální! Za pouhých 55 Kč pořídíte zdobící pero Nail Art Pen od značky Essence.

Jednoduché nálepky

Pro jednoduché zdobení přírodních nehtů doporučujeme nálepky, ty lze použít k jakémukoliv laku, dávejte však pozor, ať zbytečně nepřekombinujete. Jako decentní zvýraznění klasické francouzské manikúry nebo perleťového jednobarevného laku jej použijte pouze na pár nehtů na ruce. Nálepky přetřete širší vrstvou svrchního laku. K dostání jsou v jakékoliv drogerii v obrovském množství tvarů a motivů. Jejich nevýhodou však je to, že se dají použít pouze jednou.Názory k článku


Zapoměli jste na svítící lak, který je můj nejoblíbenější :)
xGirlx, 6. října 2012

Napište, co si o tom myslíte