BudKocka.cz logo

Boty na léto - žabky nebo páskové boty?

Móda Boty Trendy Módní tipy Léto Šárka 5. srpna 2012
Boty na léto

Před pár dny nám začalo podle kalendáře léto a i když to tak ze začátku nevypadalo, předpověď meteorologů se vyplnila a parné dny jsou tu.
Jaké boty si pro takovéto slunečné počasí vybrat? Nepařte se v balerínách! To jsou boty vhodné spíše na jaro a podzim. Jestliže chcete letní boty, máte dvě možnosti — žabky nebo páskové boty. Které jsou lepší? Záleží na tom, kam je chcete nosit. Nemusíte se bát, že žádné neseženete. Obchody jimi doslova přetékají.

Páskové boty

Na různé procházky a courání po městě jsou lepší páskové boty. Noha vám v nich lépe drží a při větších vzdálenostech vás z nich nebolí tolik nohy. Než v nich ale začnete podnikat dlouhé túry, platí u nich stejné pravidlo jako u všech ostatních bot — „musí se prošlápnout”. Při vybírání si dejte pozor, jestli vám v nich noha dobře sedí a hlavně jestli vás pásky nedřou. I když bota dobře sedí a vše je v pořádku, může se vám stát, že vás pásky prvních pár nošení stejně dřít budou. Proto doporučuji v nich chodit doma v silonkách. Vypadá to sice zvláštně, ale vyhnete se tak nepříjemným puchýřkům na prstech a kotnících.

A jak si vybrat správnou výšku? Záleží na postavě a na tom, k čemu si je vezmete. Vysoké se hodí spíše k sukním, nízké ke kraťasům. Samozřejmě je můžete nosit i opačně, ale u kombinace vysokých s šortkami si dejte pozor. Pokud nemáte opravdu dlouhé nohy a jste spíše menšího vzrůstu, boty vám doslova ”useknou nohy” a opticky vás zmenší a přidají vám na váze.

Žabky

Žabky se rozhodně nehodí pro dlouhé procházky po městě. Noha vám v nich příliš kloktá a pásek mezi prsty vás tak či tak začne za chvíli tlačit. Hodí se spíše na pláž nebo na koupaliště, jako rychlé a pohodlné přezutí. Jediné na co byste si měly při výběru dávat pozor je, abyste si nevybrala žabky, které jsou pro vaši nohu příliš úzké. Žabky z Deichmannu působí sice hezky a elegantně, ale jsou většinou tak úzké, že vám při chůzi noha sjíždí a ve finále to má stejný efekt jako byste šla bosa.

Vykašlete se na ozdobné kamínky a kytky. Raději sáhněte po žabkách ze sportu. I tam se dají sehnat velmi hezké kousky. Musíte jen pořádně hledat. Navíc vás z nich pak nebolí tolik nohy. Výhodou takových žabek totiž je, že jsou dostatečně široké a pásek, který odděluje palec od ostatních prstů na noze je vyroben z takového materiálu, který vám začne vadit až po velmi dlouhé době.

Vbočené palce jsou celkem bolestivé. Víte, co na ně pomáhá?

Pokud nechcete žabky ze sportu a toužíte po nějakých značkových, doporučuji žabky značky Crocs. I když působí poněkud mohutně, vypadají na noze poměrně hezky a jsou hlavně pohodlné. Opravdu se nezaměřujte pouze na estetický vzhled a věnujte svou pozornost i praktičnosti bot.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte