BudKocka.cz logo

Co dělat, ať lak na nehty dlouho vydrží?

Krása Nehty Postupy Monika 14. září 2015
lakování nehtů

Máte pocit, že sotva si nalakujete nehty, potřebujete je opět přelakovat? Na výrazném laku jsou brzy vidět různé chyby, kterým se můžete vyhnout, pokud se budete o nehty a lak správně starat. Lak na nehty vydrží v dobrém stavu i necelý celý týden, když se budete řídit našimi radami.

Nalakujte si správně nehty

Odmastěte si nehty

Před samotným lakováním nezapomeňte nehty odmastit. I když to tak na první pohled nevypadá, nehty se strašně mastí, proto je nutné zbavit se mastnoty. Můžete na to použít speciální přípravky, líh, mýdlovou vodu, vodu s jarem nebo obyčejný odlakovač. Stačí pomocí tamponu nehty pořádně odmastit a chvíli počkat. Během tohoto procesu se zbavujete i špíny a prachu. Oblíbeným řešením je ruce nejprve umýt v mýdlové vodě nebo ve vodě s jarem a pak ještě odlakovat.

Použijte podkladový lak

Některé ženy považují podkladový lak za nutný, některé za zbytečnost. Záleží na preferencích každé ženy. Podkladový lak (podlak, base coat, basecoat) vyrovnává nehet, chrání před ztrátou přirozené barvy a pomáhá udržet lak delší dobu. Jedná se o takový základ v nehtovém stylingu. Nechejte ho vždy pořádně zaschnout.

Správná technika lakování

Dalším krokem je správné lakování nehtů. Lak naneste na střed nehtu a následně jej rozetřete štětečkem směrem dolů a nahoru. Nezapomeňte na boky. Pak nechte lak pořádně zaschnout (někdy lak schne velmi dlouho). Jakmile lak zaschne, můžete jej nalakovat i druhou vrstvou, to záleží na tom, jak je silný nebo jak ho ráda lakujete.

Nalakujte pořádně špičky

Při lakování nezapomeňte nalakovat pečlivě špičky nehtů. V tomto místě se lak začíná odlupovat jako první, proto byste to zrovna na tomto místě neměla odfláknout.

Přelakujte krycím lakem

V poslední fázi přelakujte dokonale zaschlý lak krycím lakem (nadlak, top coat, topcoat). Krycí lak dodá lesk, zpevní nehet a zafixuje styling. Nechte ho pořádně zaschnout.

Věnujte se i další péči

Ruce mějte minimum času ve vodě

Umývání nádobí, uklízení nebo i dlouhé koupele nejsou vůbec pro nehty a ruce šetrné. Voda změkčí kůži a působí i na lak. Snažte se co nejvíce zkrátit dobu, kdy máte ruce ve vodě. Na nádobí nejlépe použijte myčku nebo umývejte v rukavicích a místo dlouhých koupelí se raději krátce sprchujte. V opačném případě to poznáte negativně na výdrži laku.

Nehrajte si s prsty a nehty

Máte tendenci si neustále hrát s prsty, když jste nervózní? Zbavte se tohoto zlozvyku, neboť se kvůli tomu začnou dříve odlupovat a třepit nehty, což určitě nechcete. Najděte si jinou zábavu, jinak vám lak vydrží sotva dva dny.

Okusování by mělo být tabu

Občas se některé ženy nemohou zbavit nepříjemného zlozvyku a okusují si nebo chtějí si okusovat nehty, i když je mají nalakované. Nejenže tak ničí lak, ale dávají si do úst lak, který je pro zdraví celkem škodlivý. S takovou je úplně zbytečné si nehty lakovat, když si je chcete kousat.

Uvedený postup platí pro běžné laky, ty totiž dokáží vydržet i necelý týden. Laky horší kvality vydrží sotva pár dní. Existují i dlouhotrvající laky na nehty, které by měly vydržet i něco nad 7 dní. Po takové době ale poznáte na nehtech jejich růst a k tomu budete mít i oťukané špičky. Otázkou pak je, zda je takové lakování k něčemu.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte