BudKocka.cz logo

Zbavte se konečně třepení nehtů!

Krása Nehty Postupy Eliška 19. května 2015
nehty

Mnoho z nás si zakládá na tom, aby naše nehty vypadaly pěkně, pevně a zdravě, ale někdy se nehty začnou třepit, což moc nepotěší. Nehty pak vypadají zničeně a neupraveně, pomůže jedině zkrácení. Jak ale předcházet tomu, aby se začaly třepit? Víte, co funguje proti třepení nehtů? Zjistěte, jak to můžete vyřešit a proč se třepí.

Nepříjemné třepení nehtů se může vyskytnout kdykoliv a to i u dětí nebo v těhotenství. Stačí jen být ve stresu, špatně se stravovat nebo často uklízet a problém je na světě. Roztřepené nehty nevypadají vůbec hezky a buď tento problém můžete skrýt tím, že si je ostříháte a nalakujete, nebo problém začnete řešit.

Příčiny třepení nehtů

Příčiny, kvůli kterým se třepí nehty, mohou být různé. U někoho se může rovnou jednat o kombinaci několika působících aspektů. Zjistěte, které příčiny jsou nejčastější:

Co dělat proti třepení

Podívejte se na rady, které vám pomohou bojovat proti třepení nehtů. Stačí je dodržovat a po pár týdnech poznáte, že máte nehty pevnější a že třepení, dvojení a lámání je pryč.

hezké nehty

Roztřepené nehty u dětí

Pokud mají s roztřepenými nehty problém i děti, tak jim chybí vitamíny a minerální látky. Ty můžete doplnit čerstvou zeleninou, ovocem, oříšky nebo vitamíny z lékárny. Raději se ale s tímto problém poraďte s pediatrem, pokud je to v brzkém věku.

Nehty se nemusejí třepit pouze na rukou, ale i na nohou. V obou případech je postup stejný. Většinou má na nehty vliv strava, která by měla být zdravá a zahrnovat všechny důležité složky. V případě problémů můžete používat osvědčený Biosil Plus a hlavně si s nehty pořád nehrajte - okusování, sahání nebo odlamování má na ně velmi neblahý vliv.

Máte nějaké rady a zkušenosti, které vám pomohly na třepení nehtů?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte