BudKocka.cz logo

Zdobení nehtů: Razítkování, třpytky a ombré

Krása Nehty Markéta 27. února 2020
zdobení nehtů třpytky

Dejte si na chvíli pauzu od klasické manikúry a francie. Letos se fandí experimentům a to se týká nejen oblečení, účesů apod., ale i nehtů. Chcete zazářit na každé party? Pak vyzkoušejte něco neobvyklého, určitě si vybere každá přesně podle svého vkusu.

Orazítkované nehty? Je to zábava!

Razítkování nehtů je jednoduché. Z destičky obrázků si vyberete ten, který chcete mít na nehtech a během několika málo chvilek si jej prostě natisknete. Destičky na sobě mají plno obrázků, takže vzhled svých nehtů můžete měnit každý týden nebo i denně.

Navíc pomocí razítka také dosáhnete těch nejjemnějších detailů, které by se vám při ručním zdobení nikdy nepovedly. Takže sama v pohodlí domova si můžete nehty ozdobit stejně nebo ještě lépe než v nehtovém studiu za zlomek času a peněz. Je to precizní a snadné.

Postup razítkování nehtů

K této úpravě budete potřebovat destičku s obrázky, razítko, stěrku, podkladový lak a lak, který se nanáší na obrázek (neměl by být řídký a světlý a opravdu kvalitní, existují i speciální laky na razítkování). Sety na razítkování seženete ve specializovaných obchodech a e-shopech nebo i u Vietnamců. Známou značkou je např. Konad, dobré recenze mají i destičky a razítka Essence.

Postup na razítkování

 1. Nalakujte si nehty podkladovým lakem podle svého výběru a před aplikací razítka nechte řádně uschnout, jinak by se mohl setřít nebo zdeformovat.
 2. Naneste razítkovací lak na vybraný obrázek na destičce a nechte 8-10 vteřin zaschnout.
 3. Uchopte stěrku nakloněnou v úhlu 45° a rychle odstraňte přebytečný lak, který zbyl na destičce.
 4. Pak ihned jemně přitiskněte razítko na vybraný obrázek. Ten se na razítko obtiskne.
 5. Přitiskněte razítko na nehet.
 6. Aby obrázky na nehtech vydržely déle a zabránila jste rozmazání a šmouhám, dejte nehty na 5 vteřin pod studenou vodu, osušte a rychle a jemně na ně naneste vrchní vrstvu laku.
zdobení nehtů razítka

Tipy a triky k razítkování

Na jeden nehet si můžete obtisknout více obrázků nebo jeden obrázek několikrát nebo mohou být v různé barvě. Jako podkladový lak může sloužit i perleťový či bezbarvý.

Jestli chcete obrázek ve více barvách, prostě použijte různé barvy laku na razítkování (např. pokud chcete třeba kytičku, naneste zelenou na lístky a růžovou na květ). Kombinujte barvičky a obrázky podle fantazie.

Třpytky vaše nehty rozzáří

Třpytivými nehty zazáříte na každé party. Můžete si pořídit třpytky v prášku, gelu nebo laku, udělat na nehtu linku ze třpytek, aplikovat je na celý nehet, nechat některé nehty bez třpytek, opět záleží jen na vás, co si zvolíte. Také toto zdobení je rychlé a jednoduché.

Postup na třpytky

 1. Naneste na nehty podkladový lak, průhledný nebo světle růžový na francouzskou manikúru.
 2. Položte ruku na kus papíru, aby vám třpytky neudělaly na stole nepořádek.
 3. Třpytky můžete nanést štětečkem, posypat nebo do nich nehet strčit. Nechte zaschnout.
 4. Zbylé třpytky na papíru smeťte zpátky do nádobky s třpytkami.

Ombré na nehtech vytvoří krásné stínování

Možná už jste slyšela o ombré v souvislosti s barvením vlasů, ale v současnosti je trendem i co se týče zdobení nehtů. Slovo ombré je francouzské a znamená to pozvolné přechody mezi barvami a barevnými odstíny. Tato technika je trochu náročnější, ale s trochou trpělivosti a šikovnosti se dá také udělat doma.

Budete k tomu potřebovat laky alespoň ve dvou barvách, bezbarvý lak, odlakovač, houbičku (stejnou jako používáte na nanášení make-upu, pokud takovou nemáte, tak poslouží i obyčejná kuchyňská) a vatové tyčinky.

Postup zdobení ombré

 1. Aplikujte bezbarvý lak a nechte zaschnout.
 2. Odstřihněte z houbičky kousek dostatečně velký, aby pokryl celý nehet. Barevné laky nanášejte přímo na tento kousek houbičky, v proužcích od nejsvětlejšího po nejtmavší. Můžete zkusit i více barev než dvě.
 3. Než lak na houbičce zaschne, obtiskněte barvy na nehet.
 4. Znovu opakujte proceduru, ať máte na nehtech dvě vrstvy.
 5. Nakonec znovu přelakujte bezbarvým lakem.
 6. Při nanášení laku houbičkou ho vám asi trochu zůstane i na kůžičce kolem nehtů. Tu pak vyčistěte pomocí odlakovače a vatových tyčinek.

Podívejte se na další tipy na zdobení nehtů.

Líbí se vám tyto způsoby zdobení nehtů?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte