BudKocka.cz logo

Jak vypadat vždy skvěle a stylově?

Krása Rady Monika 19. října 2016
žena se díva do zrcadla, jak jí to sluší

Máte strach, že nevypadáte dostatečně módně nebo tápete v tom, co byste měla udělat ještě lépe. Podívejte se na následující pravidla, která vám pomohou k tomu, ať jste in. Nemusíte si chodit kupovat módu za desetitisíce nebo chodit k těm nejlepším stylistům, svedete to sama.

Pořiďte si základní oblečení

Oblečení, které je v obchodech označeno jako basic, seženete za pár korun a navíc se dá skvěle kombinovat. Navíc téměř každá značka má své vlastní základní kousky, které určitě oceníte v mnoha situacích. Dají se různě kombinovat a vždy s nimi vytvoříte módní outfit.

Určitě oceníte trička, topy, halenky a košile pro všechny příležitosti. To jsou kousky, které byste měla mít a to nejlépe v několika barvách.

Vsaďte na černou

Samotná černá barva sice nesluší úplně všem, ale především záleží s čím ji zkombinujete. Pouze černý kabát, bunda, svetr nebo kardigan vypadá na světlé pleti luxusně, ale to podle barevné typologie řekne jen žena typu zima. Když k nim přidáte i vhodný doplněk, bude slušet naprosto každé ženě. Doplňky (šátek, šála, šperky, ozdoby do vlasů atd.) zvolte takové, které vám nejen sluší, ale také se v nich cítíte dobře.

Nepřehánějte to s líčením

Decentní líčení je určitě lepší, než abyste byla doslova zmalovaná. Líčení, které vypadá přirozeně, vám dodá šmrnc. Můžete zvolit i jeden výrazný prvek (např. rteňku), snažte se ale nedostat do fáze, kdy budete vypadat směšně, protože jste to s líčením přehnala.

žena se líčí

Pořiďte si kvalitní kabelku

Kabelka patří k neodmyslitelným doplňkům každé ženy. To ale neznamená, že každá si musí kupovat tento doplněk nějaké věhlasné značky. Kabelka by měla vypadat hezky, neměla by mít na sobě vady z opotřebení a také by se měla k vám hodit. Musíte se s ní dobře cítit a měla by k vám i barevně ladit.

Šátek udělá divy

Nejen v zimě a na podzim se hodí vzít si šátek, ale i v létě nebo jaře, když je chladný vzduch. Taktéž je nutné zmínit, že šátek se mnohdy hodí jako doplněk ke kostýmku, blůze nebo do společnosti sepnutý sponou. Vhodná barva a vzor dokáže dokonale oživit váš obličej.

Nezapomeňte na vlasy

Pěkně upravené vlasy by měly být samozřejmostí, ať už budete mít vlasy v culíku, francouzském copu, rozpuštěné nebo mít vytvořený drdol. Účesu byste měla věnovat dostatek pozornosti, nestačí jen vlasy sepnout a pak na ně kašlat. Nutné je o ně pořádně pečovat, dělat si zábaly a masky a používat kvalitní přípravky.

Úsměv, prosím!

Usmívejte se, neboť úsměv udělá hodně. Dodá vám sebevědomí, lepší náladu a budete se cítit skvěle. Navíc díky úsměvu budete vypadat lépe než při mračení se nebo neutrálním výrazu. Vyzkoušejte si to.

spokojená žena

Věřte si

K čemu vám bude skvělé oblečení a doplňky, hezky upravené vlasy, když si nebude věřit a vaše sebevědomí bude na bodu mrazu? Začněte si věřit, nedejte na řeči druhých a stůjte si za svým.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte