BudKocka.cz logo

Jak snadno posílit sníženou imunitu?

Zdraví Rady Eliška 8. října 2016
posílení imunity

Opět tady máme podzim s ním je spojené i období plné nachlazení a viróz. Navíc po Vánocích přijde chřipková sezóna, což rovněž není zrovna příjemné. Víte, jak můžete jednoduše s virózami bojovat? Je potřeba posílit sníženou imunitu, dokud je čas.

Často vás trápí nachlazení, rýma, různé záněty nebo chřipka? Tak potom byste měla něco dělat se svou imunitou. Nemusíte hned běžet předem pro léky, stačí se jen zaměřit na to, abyste posílila imunitu.

Podívejte se na několik rad, které vám jistě pomohou.

Sportujte

Sport a obecně pohyb našemu tělu prospívá a posiluje rovněž imunitní systém. Najděte si cvičení, která vás budou bavit, více choďte pěšky a také se snažte co nejvíce hýbat. Vydejte se několikrát týdně na procházky, zajděte si zacvičit a uvidíte, že uděláte pro sebe opravdu hodně.

Vsaďte na stravu

Pravidelné stravování v přiměřených porcích je pro tělo velmi důležité. Pro organismus není dobré, pokud budete hladovět nebo se přejídat. Stanovte si, kdy budete jíst a to se snažte dodržovat. Samozřejmostí by měla být i pestrá strava, která by měla zahrnovat všechny složky potravy.

Nezapomínejte na živiny

Součástí pestré stravy je i dostatek vitamínů, minerálních látek a dalších živin. Některé potraviny jsou pro tělo obzvláště přínosné v podzimní a zimním období, proto byste na ně rozhodně neměla zapomínat. Jedná se například o česnek, cibuli, kysané zelí, ryby, ovoce, zeleninu, hlívu ústričnou, kysané mléčné výrobky, ořechy, semena, oleje za studena lisované atd.

Dostatečně pijte

Dostatek tekutin je velice důležitý, protože tekutiny pomáhají vyloučit z těla škodlivé látky. Nejlepší je voda, bylinkové a ovocné čaje. Absolutně nevhodné jsou sladké nápoje a perlivé nápojem, těm byste se raději měla vyhnout.

Nezapomeňte na spánek

Během spánku dochází k celkové regeneraci organismu. Spánek proto nepodceňujte, spěte 6 - 8 hodin v temné místnosti a nezapomeňte na spánkovou hygienu. Uvidíte, že budete mít mnohem více energie po kvalitním dlouhém spánku než spánku trvajícím pouze pár hodin.

Otužujte se

Otužování pomáhá posilovat imunitu. Pomáhá se sprchovat střídavě teplou a studenou vodou, případně jen vlažnou. Můžete jít i do kryosauny, snažte se to nepřehánět s oblékáním a to nejen venku, ale i doma.

Vyzkoušejte Venira Imunity Drink. Obsahuje komplex látek, které napomáhají na posílení obranyschopnosti.

Zapomeňte na přetopené místnosti

I když je v zimě teplo příjemné, nezapomeňte, že přetopené místnosti mohou spíše naší obranyschopnosti uškodit. Teplota v pokoji by měla být do 22°C, v noci do 18°C. To ale záleží vždy na každém. Také často větrejte, ať máte dostatek čerstvého vzduchu.

Končetiny v teple

Pokud je vám často zima na nohy nebo dokonce trpíte na studené končetiny, rozhodně si je vždy pořádně oblékněte. Obecně ruce a nohy jsou na to dost háklivé, protože je na okrajích zpomalen krevní oběh a snadno mohou prochladnout. Někdy pomůže si trošku zacvičit, ať je zahřejete.

Vyhněte se stresu

Stres je velkým nepřítelem našeho organismu a má negativní vliv i na imunitu. Snažte se mu co nejvíce vyhnout. Dívejte se na problémy s nadhledem, neprožívejte je a uvědomte si, že vám nestojí za to se stresovat kvůli zbytečnostem.

Odpočívejte

Relaxace je taktéž velmi důležitá. Někdy člověk musí prostě vypnout a užívat si. Můžete jít ven, bavit se s přáteli, podívat se na film nebo jen odpočívat. Relax pozitivně působí nejen na mozek, ale i na imunitu.

Máte nějaké další rady, jak je možné posílit imunitu?Názory k článku


Přes zimu se tělo musí šetřit. Dopřát si spánek, vitamíny... A posilovat imunitu jak to jen jde, ideálně celoročně. Já sázím na saunu, Preventan na imunitu a kam to jen jde, dávám cibuli nebo česnek :D
Věra, 8. března 2017

Bylo mi jako hlavní alergen zjištěno, česnek a různé druhy koření. Česnek silný alergen, když je všude doporučován. Jak z toho ven?
Projevuje se to velkými bolestmi celého těla. Samozřejmě nepomůžou ani silná analgetika.
S pozdravem Marie

Marie, 30. dubna 2017

Napište, co si o tom myslíte