BudKocka.cz logo

Ferrissova dieta s vyšším příjmem bílkovin

Zdraví Hubnutí Dieta Markéta 3. dubna 2013
salát

Podle tvůrce tohoto dietního plánu, Tima Ferrisse, jde o nízkosacharidovou a vysokoproteinovou dietu, ale toto označení není tak úplně přesné, protože jsou v ní zahrnuty i sacharidy (obsažené v luštěninách). To je ale jen detail, jinak je tento způsob hubnutí v poslední době velmi oblíbený. Není však vhodný pro každého.

Kdo je Tim Ferriss?

Timothy Ferriss (nar. 1977) je americký spisovatel, podnikatel, kouč, sportovec a tanečník. Roku 2007 vydal svůj první bestseller – Čtyřhodinový pracovní týden. Na něj předloni navázal knihou Čtyřhodinové tělo, kde se mj. dozvíte, jak zhubnout 9 kg za měsíc, jak předejít nabírání tuku o svátcích, jak nabrat za necelý měsíc přes 15 kg svalstva, jak se zlepšit v běhu a posilování a další zajímavosti.

Povolené a zakázané potraviny při dietě

Ferriss doporučuje jíst hlavně bílkoviny (proteiny) - vaječné bílky, kuřecí prsa nebo stehna, ryby, vepřové nebo hovězí – nejlépe bio (tedy od zvířat z volných výběhů), luštěniny (čočku, fazole, sójové boby) a zeleninu (hlavně listovou). Na dochucení raději používat koření a bylinky než dresingy.

Naopak se vyhýbejte pečivu, sladkostem, ovoci, mléku a mléčným výrobkům, sladkým nápojům, alkoholu (povoleny jsou jen 2 sklenice kvalitního červeného vína denně), bramborám, rýži, těstovinám, smaženým jídlům a potravinám slazeným aspartamem.

Podívejte se 5denní Express dietu.

Princip diety Tima Ferrisse

Ferrisova dieta spočívá v tom, že šest dní jíte jen povolené potraviny, zatímco sedmý den máte “volno” a můžete sníst cokoli, co chcete.

Základem je snídaně, kterou byste si měli dát nejpozději do hodiny od probuzení a měla by být bohatá na všechny povolené suroviny.

Vyzkoušejte proteinovou dietu It's my life.

Rizika této diety

Jelikož je tato dieta docela přísná (jíte převážně bílkoviny), nemusí být vhodná pro každého. Pokud se nebudete cítit dobře, raději dietu ukončete. Také se doporučuje brát k ní doplňky stravy s draslíkem, vápníkem a hořčíkem.

Co říkáte na tuto dietu?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte