BudKocka.cz logo

Středomořská dieta pro pevné zdraví

Zdraví Dieta Hubnutí Lucie 26. března 2013
Středomořská dieta

Všimla jste si, když jste jela na dovolenou ke Středozemnímu moři nebo do států jižní Evropy, že tam tamní obyvatelé jedí zdravě a lehce? Do stravy zařazují převážně olivový olej, olivy, víno, zeleninu a ovoce. Nenajdete tam tučné a těžké pokrmy, jako je naše oblíbené vepřo knedlo zelo nebo smažák. V oblasti se jí velmi zdravě a toto stravování se dá označit jako středomořská dieta.

Výhody středomořské diety

Na rozdíl od českého způsobu stravování je středomořská dieta založená na lehkém a zdravém stravování. Některé potraviny a způsoby přípravy jídla tam prostě nikdo nejí a nepřipravuje. Díky tomu je jejich způsob stravování mnohem lepší a zdravější. Ne nadarmo mají v těchto oblastem menší počet cévních onemocnění, infarktů, rakovin, cukrovky, nervových a dalších nemocí. S touto dietou budete mít dostatek vitamínů, minerálů a antioxidantů a silnou imunitu.

Příprava pokrmů by měla jednoduchá. Nebudete tak muset trávit hodiny přípravou jídla, ale důležité je se řídit heslem: v jednoduchosti je kráse.

Jak vypadá toto stravování v praxi?

Nemyslete si, že vás čeká velké omezování, tak jak to v případě jiných diet. Nejedná se o krátkodobou dietu, ale o dlouhodobé stravování, které si určitě zamilujete. Jídelníček i recepty jsou velmi jednoduché, tak vás to nijak nebude omezovat. Jíte pravidelně pětkrát denně a nesmíte zapomenout na dostatek na tekutin. Ke každé porci přidejte zeleninu a pokrm si vychutnejte. Nezapomeňte na dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

olivy a olivový olej

Co se smí jíst?

Omezeně můžete také

Co se nesmí jíst?

Středomořská dieta je vlastně zdravé stravování, které si určitě zamilujete. Stačí se podívat na jižní národy, jak jsou všichni štíhlí a zdraví. A to můžete být i vy!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte