BudKocka.cz logo

It's my life - proteinová dieta na hubnutí

Hubnutí Novinky Soňa 2. ledna 2024
hubnuti s proteinovými balíčky

Kdo by nechtěl rychle a snadno zhubnout? Nejlépe bez pohybu, dlouhého vaření a vytváření složitých jídelníčků? V tom by vám mohla pomoct česká proteinová dieta It's my life, která je založena na omezení sacharidů a navýšení bílkovin. Už jste o ní slyšeli? Podívejte se, jak funguje.

Co to vlastně je?

It's my life je proteinová dieta, která se skládá z instantních pokrmů a je založena na snížení sacharidů a navýšení bílkovin a tuků ve stravě, aby se tělo dostalo do ketózy. V ketóze tělo využívá jako energii svoje vlastní tuky místo glykogenu a k tomu chrání svaly.

Proteinová dieta je také známá jako keto dieta, bílkovinná, ketónová nebo ketogenní dieta. Je vhodná pro ženy a muže nad 18 let. Stačí jen dodržovat základní pravidla a budete rychle hubnout. Uvádí se, že během diety It's my life můžete zhubnout až 1,5 - 2 kg týdně.

dieta strava

V balíčku na týden najdete zajímavé pokrmy. Získáte je zde v shopu.

Abyste se dostali do ketózy potřebujete dodržovat vyváženou dietu, kde budete mít dostatek bílkovin, tuků, minerálních látek a vitamínů a omezený obsah sacharidů. To všechno obsahuje proteinová dieta It's my life. Než se ale vyčerpají v těle sacharidy, trvá to 2 - 4 dny. Poté budete hubnout bez jakékoliv fyzické aktivity - tělo bude spalovat tuky.

Během diety budete jíst instantní pokrmy It's my life, které velmi rychle připravíte. Čekají na vás proteinová jídla jako kaše, polévky (žampionová, dýňová, rajčatová, hrachová), hlavní jídla (ragú, rizoto, omelety, palačinky) a koktejly různých příchutí. Tato jídla obsahují řadu vitamínů a minerálů, které jsou pro naše tělo důležité.

Proč zrovna It's my life?

dieta protrinova strava

Balíček na dva týdny získáte zde.

Jak tato dieta funguje?

Dieta It's my life funguje na principu ketózy, abyste se do ní snadno dostali, dodržujete několik kroků neboli fází, ať nejlépe docílíte své nové váhy. Ze začátku diety budete jíst pouze instantní jídla It's my life a později zařadíte do jídelníčku proteinová i klasická jídla.

1. krok

V tomto kroku jíte pouze jídla It's my life. Za den sníte pět jídel v pravidelných intervalech a k tomu vypijete 2 - 3 litry neslazených tekutin. V této přísné fázi budete hubnout velice rychle.

2. krok

Také v tomto kroku sníte za den pět proteinových jídel It's my life, ale k nim můžete přidat 150 - 200 g neupravené bílé a zelené zeleniny, lžičku rostlinného tuku a arašídového másla.

3. krok

V dalším kroku přidáte ke čtyřem proteinovým jídlům i oběd, který se bude skládat z bílkoviny a zeleniny jako přílohy. Dále ještě smíte k potravinám z minulého kroku sníst i sušené maso.

4. krok

Další krok je specifický snížením počtu jídel It's my life, která mají být za den jen dvě. K tomu si dejte dopolední svačinu, bílkovinný oběd se zeleninovou přílohou a ovoce jako odpolední svačina.

5. krok

Tento krok zahrnuje pouze jedno jídlo It's my life. A například ke snídani si dejte celozrnné pečivo s bílkovinou (šunkou, sýrem), oběd s přílohou atd.

6. krok

Dále by měl následovat běžný jídelníček, který by měl být sestaven na míru. Opět je nutné pravidelné stravování a dostatečný pitný režim.

Klady a zápory diety It's my life

dieta proteinova strava

Balíček na tři týdny získáte zde v obchodě.

Jídla It's my life jsou bohatá na minerály a vitamíny, dále v nich najdete vlákninu, bílkoviny, antioxidanty, nenasycené mastné kyseliny a zdravé tuky. Nenajdete v nich špatná éčka, tavící soli, konzervanty nebo větší množství soli a sladidel.

Co byste neměli u diety It's my life jíst a pít?

Obecně některé potraviny nejsou moc vhodné, u jiných záleží zrovna na fázi, kterou dodržujete, ale vyhněte se sladkostem, cukru, medu, ovoci, slaným potravinám, sacharidům a z nápojů sladkým čajům, slazeným nápojům, limonádám a alkoholu.

Pro koho není dieta It's my life vhodná?

Tento dietní program není vhodný pro těhotné a kojící ženy, onkologické pacienty, pokud jste měli nebo máte anorexii a bulimii, užíváte antidepresiva, prodělali jste srdeční příhodu nebo ischemickou chorobu, máte jaterní nebo ledvinová selhání nebo problém s alkoholem. V případě jiné choroby, konzultujte tuto dietu se svým lékařem.

Jaké jsou s ní zkušenosti?

Recenze a zkušenosti uživatelů jsou většinou pozitivní. Chválí chuť jídel i úbytek na váze. Podívejte se na recenze a zkušenosti.

Navíc pokud máte také nějakou zkušenost, napište ji do diskuze.

recenze its my life

Foto: heureka.cz

Kde dietu můžete koupit?

Nejjednodušší je koupit si balíček v e-shopu za výhodné akční ceny.

Rovněž tam pořídíte výhodné balíčky na jeden týden, na dva týdny, na tři týdny nebo na měsíc. U balíčků získáte zdarma shaker pro přípravu jídel. Také tam koupíte proteinová jídla zvlášť podle toho, na co máte chuť.

Názory k článku


Aktuálně ji zkouším a moc mu chutnají koktejly. Myslím, že na moji linii má pozitivní vliv.
Eva, 12. července 2020

Napište, co si o tom myslíte