BudKocka.cz logo

Express Diet - 5denní proteinová dieta

Hubnutí Novinky Monika 8. června 2024
Express Diet - 5denní ketonová dieta

Novinka, která vám může pomoct zhubnout, se jmenuje Express diet - 5denní ketonová dieta. Tato proteinová dieta je založena na konzumaci speciálních jídel, která jsou připravena tak, aby nastal proces ketóza. Zjistěte více informací o tom, jak přesně funguje.

Při ketóze se rychle hubnou tuky, a přitom se chrání svaly. Express dieta se prodává v balení s porcemi na pět dní pro snadnější a rychlejší hubnutí.

Tato metoda byla vyvinuta v USA a jídla jsou vyrobena ve Finsku firmou Good Nature. Program je navržen tak, aby zahrnoval všechny základní živiny a cenné látky, díky tomu má takové účinky. Jídelníček je nutričně vyvážen, tak se nemusíte bát, že by vám něco chybělo.

Při dodržování tohoto jídelníčku nebudete mít hlad, protože se o to postará zmiňovaná ketóza, i když první den nebo ještě druhý den můžete mít hlad. Kvůli tomu všemu je proteinová dieta na 5 dní (Express Diet) velmi oblíbená a účinná.

Jaké má klady a zápory

5denní proteinová dieta je vlastně dieta v krabičce, protože přináší stravu na celých pět dnů (případně i více). Vy se nemusíte starat o to, co budete jíst, neboť v krabičce naleznete instantní jídla, která jednoduše připravíte. Jídla jsou nízkokalorická s vyšším obsahem bílkovin, aby se vám lépe hublo.

Příjem sacharidů je omezen, následně se začínají rychle spalovat tuky (danému procesu se říká ketóza). U tohoto procesu se nespalují svaly, dochází ke spalování tukových zásob. Svaly se běžně spalují u různých nezdravých diet, tady jsou však ochráněny.

kaše express diet

Z čeho se Express Diet skládá?

V balení najdete 20 instantních jídel, která obsahují větší množství bílkovin. Najdete tam polévky (např. rajčatová, žampionová, sýrová, kuřecí), kaše (jablečno-skořicová, vanilkovo-malinová), čokoládový koktejl a jahodové smoothie.

Jídla na den obsahují celkem pouze 850 kcal. Co se týče složení a obsahu živin je tato dávka dostačující. Tělo dostane všechny potřebné látky a díky ketóze nenastupuje hlad.

nová express diet

Získejte svůj balíček levně v tomto obchodě

Dávkování Express diety

5denní ketonová dieta má rychlé účinky, ale vyžaduje speciální dávkování. Můžete se rovnou rozhodnout mezi třemi způsoby, jak často budete jíst toto instantní jídlo a podle toho také hubnout.

Dlouhodobé dávkování

Dieta se skládá ze 4 fází, během kterých hubnete rychle a bez návratu ztracených kilogramů.

1. fáze - 3 týdny konzumujete 4 jídla každý den z Express Diet.
2. fáze - každý den jíte 3 jídla z Express diety a 1 jídlo z povolených potravin.
3. fáze - jíte dvě jídla Express diet a 2 jídla z povolených potravin. Tato fáze se dodržuje, dokud nebudete mít svou vysněnou váhu.
4. fáze - jíte jedno jídlo Express diet a tři normální jídla (spíše zdravá jídla s menším množstvím sacharidů a větším obsahem bílkovin).

Expresní dávkování

Díky tomuto způsobu dávkování můžete rychle hubnout. Každý den byste měli sníst 4 instantní jídla bílkovinné diety, které byste neměli doplňovat žádným jiným jídlem, aby se nepřerušila ketóza. Jídla z krabičky zajistí všechny potřebné živiny na celý den, k tomu přidejte i dostatečný pitný režim.

Tato potrava by se neměla konzumovat déle než 3 týdny. Následně přejděte postupně na normální zdravou stravu, zvyšte ale příjem bílkovin a snižte příjem sacharidů.

Pohodlné dávkování

U tohoto způsobu dávkování kombinujete 2 - 3 porce Express diety s 1 - 2 porcemi, které budou mít snížené množství sacharidů. Příjem kalorií na den by měl být menší než 1 500. Taktéž nezapomeňte dostatečně pít a stravu připravovat dietním způsobem vaření.

Jak se jídla připravují?

Příprava pokrmů je velmi jednoduchá. Pokrm (kaše, polévky) zalijete vroucí vodou, promícháte a necháte zhruba 3 - 5 minut odstát. Je možné je připravit i v mikrovlnce. Koktejly a smoothie smícháte s vodou a promícháte v šejkru. Jídla můžete jednoduše připravit i v práci, neboť nejsou náročná na přípravu.

polévky proteinová dieta

Dostatečně pijte

Každý den byste měli vypít 2 - 3 litry vody. Můžete pít i čaje, které nejsou oslazené nebo neochucenou minerální vodu. Taktéž si můžete dát nápoje se sladidly, které neobsahují kalorie.

Přechod na normální stravu

Poté, co skončíte s instantními jídly, začněte s postupným přechodem na normální stravu, díky tomu se neobjeví jojo efekt. Nejprve jezte více bílkovin (maso, ryby, mléčné výrobky, vejce, tofu, sója) a zeleniny, po několika dnech přidejte trošku sacharidů (těstoviny, rýže, chléb) a jejich množství postupně zvyšujte. Tímto postupným přechodem zabráníte opětovnému vrácení váhy, což by asi nikdo nechtěl.

Kdo by dietu neměl držet?

Tato ketonová dieta není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy, také po osoby po operacích, cukrovkáře, kardiaky, osoby s dnou, metabolickým onemocněním, rakovinou atd. Taktéž by se jí měly vyhnout osoby, které jsou alergické na soju, mléko, lepek atd.

Kolik stojí a kde ji koupíte?

Cena za jedno balení Express diet je velice nízká. Můžete si ji levně koupit zde v e-shopu. Nyní ji mají skladem.Proteinová neboli ketonová dieta je založena na tom, že konzumujete málo sacharidů a více bílkovin. Pocit hladu ale nenastává, protože při ketóze se uvolňují ketony, které hlad utlumí a navíc dodávají více energie. Pokud chcete zhubnout, můžete tento způsob vyzkoušet.

Máte s touto dietou zkušenosti? Napište své recenze do diskuze.Názory k článku


Je to celkem drahá sranda, ale za deset dnů mám dole už 4 kg, menší břicho a rozhodně chci ještě pokračovat. Potřebuju dát dolů takových 15 kg. A nemám při tom vůbec hlad.
Irena, 24. září 2015

Dobrý den, chci si zakoupit tuto stravu.Jsem 7 let po vyléčení rakoviny vaječníků, můžu být bez obav?
monča, 3. února 2016

Za týden dvě a půl kila dola! Super!!!
Justins, 18. dubna 2016

Opravdu to funguje?

rendy, 1. června 2016

Napište, co si o tom myslíte