BudKocka.cz logo

Express Diet - 5denní proteinová dieta

Hubnutí Novinky Monika 21. září 2015
Express Diet - 5denní ketonová dieta

Novinka, která vám může pomoct zhubnout, se jmenuje Express diet - 5denní ketonová dieta. Tato proteinová dieta je založena na tom, že se konzumují vyvážená jídla, která jsou připraveny tak, aby nastal proces ketóza. Při něm se hubnou rychle a snadno tuky a ochrání se svaly. Express dieta se prodává v balení s porcemi na pět dní, díky čemuž můžete velmi rychle zhubnout. Zjistěte více informací o tom, jak přesně funguje.

Tato metoda byla vyvinuta v USA a jídla jsou vyrobena ve Finsku firmou Good Nature. Program je navržen tak, aby zahrnoval všechny základní živiny a cenné látky, díky tomu má takové účinky. Jídelníček je nutričně vyvážen, tak se nemusíte bát, že by vám něco chybělo. Navíc při dodržování tohoto jídelníčku nebudete mít hlad, protože se o to postará zmiňovaná ketóza, i když první den nebo ještě druhý den můžete mít hlad. Díky tomu všemu je proteinová dieta na 5 dní (Express Diet) velmi oblíbená a účinná.

Klady a zápory

5denní proteinová dieta je vlastně dieta v krabičce, protože přináší stravu na celých pět dnů (případně i více). Vy se nemusíte starat o to, co budete jíst, neboť v krabičce naleznete instantní jídla, která jednoduše připravíte. Jídla jsou nízkokalorická s vyšším obsahem bílkovin, aby se vám lépe hublo.

Příjem sacharidů je omezen, díky čemuž se začínají spalovat tuky (danému procesu se říká ketóza). U tohoto procesu se nespalují svaly, dochází ke spalování tukových zásob. Svaly se běžně spalují u různých nezdravých diet, tady jsou však ochráněny.

kaše express diet

Z čeho se Express Diet skládá?

V balení najdete 20 instantních jídel, která obsahují větší množství bílkovin. Najdete tam polévky (např. rajčatová, žampionová, sýrová, kuřecí), kaše (jablečno-skořicová, vanilkovo-malinová), čokoládový koktejl a jahodové smoothie.

Jídla na den obsahují celkem 850 kcal, což díky složení a obsahu živin je naprosto dostačující. Tělo dostane všechny potřebné látky a díky ketóze nenastupuje hlad.

nová express diet

Dávkování Express diety

5denní ketonová dieta má rychlé účinky, ale vyžaduje speciální dávkování. Můžete rovnou rozhodnout mezi třemi způsoby, jak často budete jíst to instantní jídlo a podle toho také hubnout.

Dlouhodobé dávkování

Dieta se skládá ze 4 fází, během kterých hubnete rychle a bez návratu ztracených kilogramů.

1. fáze - 3 týdny konzumujete 4 jídla každý den z Express Diet.
2. fáze - každý den jíte 3 jídla z Express diety a 1 jídlo z povolených potravin.
3. fáze - jíte dvě jídla Express diet a 2 jídla z povolených potravin. Tato fáze se dodržuje, dokud nebudete mít svou vysněnou váhu.
4. fáze - jíte jedno jídlo Express diet a tři normální jídla (spíše zdravá jídla s menším množstvím sacharidů a více bílkovin).

Expresní dávkování

Díky tomuto způsobu dávkování můžete rychle hubnout. Každý den byste měli sníst 4 instantní jídla bílkovinné diety, které byste neměli doplňovat žádným jiným jídlem, aby se nepřerušila ketóza. Jídla z krabičky zajistí všechny potřebné živiny na celý den, k tomu přidejte i dostatečný pitný režim. Tato potrava by se neměla konzumovat déle než 3 týdny. Následně přejděte postupně na normální zdravou stravu, zvyšte ale příjem bílkovin a snižte příjem sacharidů.

Pohodlné dávkování

U tohoto způsobu dávkování kombinujete 2 - 3 porce Express diety s 1 - 2 porcemi, které budou mít snížené množství sacharidů. Příjem kalorií na den by měl být menší než 1500. Taktéž nezapomeňte dostatečně pít a stravu připravovat dietním způsobem vaření.

Jak se jídla připravují?

Příprava pokrmů je velmi jednoduchá. Pokrm (kaše, polévky) se zalije vroucí vodou, promíchá se a nechá se 3 - 5 minut odstát. Je možné je připravit i v mikrovlnce. Koktejly a smoothie se smíchají s vodou a promíchají se v šejkru. Jídla se mohou jednoduše připravit i v práci, neboť nejsou náročná na přípravu.

polévky proteinová dieta

Dostatečně pijte

Každý den byste měli vypít 2 - 3 litry vody. Můžete pít i čaje, které nejsou oslazené nebo neochucenou minerální vodu. Taktéž si můžete dát nápoje se sladidly, které neobsahují kalorie.

Přechod na normální stravu

Poté, co skončíte s instantními jídly, začněte s postupným přechodem na normální stravu, díky tomu se neobjeví jojo efekt. Nejprve jezte více bílkovin (maso, ryby, mléčné výrobky, vejce, tofu, sója) a zeleniny, po několika dnech přidejte trošku sacharidů (těstoviny, rýže, chléb) a jejich množství postupně zvyšujte. Tímto postupným přechodem zabráníte opětovnému vrácení váhy, což by asi nikdo nechtěl.

Kdo by dietu neměl držet?

Tato ketonová dieta není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy, také po osoby po operacích, cukrovkáře, kardiaky, osoby s dnou, metabolickým onemocněním, rakovinou atd. Taktéž by se jí měly vyhnout osoby, které jsou alergické na soju, mléko, lepek atd.

Kolik stojí a kde ji koupíte?

Cena za jedno balení Express diet je velice nízká. Můžete si ji levně koupit zde v e-shopu.

Proteinová neboli ketonová dieta je založena na tom, že konzumujete málo sacharidů a více bílkovin. Pocit hladu ale nenastává, protože při ketóze se uvolňují ketony, které hlad utlumí a navíc dodávají více energie. Pokud chcete zhubnout, můžete tento způsob vyzkoušet.

Máte s touto dietou zkušenosti? Napište své recenze do diskuze.Názory k článku


Je to celkem drahá sranda, ale za deset dnů mám dole už 4 kg, menší břicho a rozhodně chci ještě pokračovat. Potřebuju dát dolů takových 15 kg. A nemám při tom vůbec hlad.
Irena, 24. září 2015

Dobrý den, chci si zakoupit tuto stravu.Jsem 7 let po vyléčení rakoviny vaječníků, můžu být bez obav?
monča, 3. února 2016

Za týden dvě a půl kila dola! Super!!!
Justins, 18. dubna 2016

Opravdu to funguje?

rendy, 1. června 2016

Napište, co si o tom myslíte