BudKocka.cz logo

Jak vrátit do vztahu jiskru a vášeň?

Vztahy Láska Markéta 4. srpna 2015
šťastný pár

Mnoha párům začne po nějaké době společného soužití chybět ve vztahu romantika a vášeň, kterou zažívaly na začátku (a netrápí to jen ženy, i muži po takových chvílích touží!). Zároveň si však spousta lidí neuvědomuje, že pokud chtějí více romantiky a lásky, musí být sami aktivní a nečekat, že přijde jen tak. Proč tedy nepodniknout kroky k tomu, aby byl váš vztah naplněnější a intimnější, už teď? Přinášíme vám pár tipů které tomu pomohou.

Buďte upřímná

Pokud chcete trávit více času společně, nebo třeba jednou za týden vyrazit na rande jako „zamlada”, prostě to řekněte. Nehrajte hry a nenechávejte partnera, aby musel sám uhodnout, po čem toužíte. Nebo ještě lépe: prostě zarezervujte místo v oblíbené restauraci a svůj protějšek tam pozvěte - bude to romantické, akční a možná zcela nečekané.

Denně partnera chvalte

Je těžké zažívat s druhým romantické chvilky, když se pořád jen zaměřujete na věci, které dělá špatně. Budete si mnohem blíž, když vyzdvihnete to, co dělá dobře. Denní ocenění (ale mělo by být samozřejmě vzájemné!) je klíčovou součástí zdravého spokojeného vztahu. Můžete pochválit jeho postavu, oči, péči o děti, inteligenci, vtip, odvahu, jak líbá, jak vaří...cokoli!

Malá gesta udělají velký dojem

Exotická dovolená nebo luxusní večeře jsou jistě romantické, ale jsou to právě malá gesta, která naplňují vztah a vzájemně vás spojují. Ať už je to uvaření kávy po ránu nebo teplý čaj, když přijde domů z práce, i tyto drobnosti ukazují, jak vám na druhém záleží.

zába a pár

Vyrazte sami na výlet

Nemáte čas ani peníze na luxusní dovolenou? Vůbec nevadí. Pokud už máte děti, sežeňte hlídání a zarezervujte si na večer dobrou restauraci a noc útulný hotel. Přes den vyrazte na výlet do okolí a večer si pořádně užijte jako čerstvě zamilovaní plní vášně.

Jak oslavíte Valentýna? Víte, kdy se slaví a co koupit?

Pečujte o svůj vzhled

V dlouhodobých vztazích není neobvyklé časem nahradit sexy spodní prádlo za tepláky a pravidelné chození do fitness centra za koukání na televizi. Někdy ale zjistíte, že se začínáte cítit méně sebevědomá a atraktivní. Zkuste svůj vzhled sem tam oživit - ať už jen výraznou rtěnkou nebo novým účesem. Bude to inspirativní, sexy a romantické jak pro vás, tak pro vašeho partnera.

Dejte přednost flirtování před výčitkami

Samozřejmě vás už může neskutečně vytáčet, když partner nechává kapat vodu na podlahu v koupelně, nebo zapomíná zhasínat, ale rozčilovat se kvůli malým věcem váš vztah jen ochladí. Raději udělejte něco vášnivého, jak za starých časů.

Vyvolejte dávné vzrušení

Vzpomeňte si na věci, které vám na začátku způsobovaly motýlky v břiše a najděte způsob, jak jiskru vrátit do vztahu zpět, ať už to byl spontánní sex na kuchyňské lince před odchodem do práce nebo prostě dlouhé líbání a mazlení před milováním.

Zaměřujte se na přítomnost

Vše, co vás rozptyluje od přítomných chvilek, ať už je to včerejší hádka s kolegy či strach ze zítřejší pracovní schůzky, se může promítnout také do vztahu. Pokud jste často ve stresu a přenášíte to i na partnera, zkuste jógu, meditaci, nebo si prostě udělejte čas relaxace pro sebe. Nejlepší způsob, jak vrátit do vztahu jiskru a romantiku, je prostě být se svým protějškem - tady a teď.

Nezapomeňte však, že všechno výše uvedené musí být vzájemné! Vztah je jako loďka, kde musí pádlovat dva, jinak se zastaví na místě nebo převrhne. Snažíte se být akční, romantická, vášnivá, přitažlivá a dáváte partnerovi najevo na lásku, ale on o vás ani o sebe nepečuje, nikdy vám nezalichotí či dokonce jen kritizuje, nemá vlastní nápady, nebo se vymlouvá ze společných chvil a aktivit? Pak je asi třeba popřemýšlet, jestli je to ten pravý, který za to stojí.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte