BudKocka.cz logo

Jak se vyrovnat s rozchodem

Vztahy Rady Láska Markéta 11. dubna 2013
žena pláče

Rozchod. Slovo, které vyvolává negativní emoce a pocit smutku, i když ho jen slyšíme. Bohužel je bolestivý téměř vždy, i když byl vyústěním již dlouhodobě nefungujícího vztahu natož když přijde jako blesk z čistého nebe. Neznamená to ale konec života. Jak se co nejrychleji otřepat a jít dál?

Dejte průchod svým emocím

Pláč, slzy a smutek nejsou špatné, pokud se v nich nebudete utápět dlouho. Slzy tu nejhorší bolest vyplaví a pár dlouhých nocí čeká po rozchodu každého. Klidně i o rozchodu přemýšlejte, alespoň si přitom uvědomíte, že každý konec je začátkem něco nového a že kdyby váš vztah byl ideální a partner ten pravý, tak byste spolu už zůstali. Ale ani v těchto myšlenkách se nevrtejte zbytečně dlouho a nevybavujte si jen hezké věci.

Zaměstnejte se

Klidně můžete proležet i několik dní v posteli s čokoládou a filmy, ale pak se seberte a začněte dělat něco aktivnějšího. Ať už je to sport, výlet, posezení s přáteli, nakupování nebo třeba něco úplně nového – začít se učit nový cizí jazyk, přihlásit na kurz vaření nebo břišních tanců...fantazii se meze nekladou.

Rozmazlujte se

Rozchod rozhodně nemá vyvolat sebetrýznění, ale naopak. Spravte si náladu návštěvou wellness, kadeřnice, kosmetičky nebo obchodu s oblečením. Navíc se tak budete brzy zase cítit spokojená a přitažlivá.

Co po rozchodu nedělat

Rozchod bude mnohem méně bolestivý, pokud to oba ukončíte důstojně. I když budete mít chuť, zatněte zuby a nenadávejte mu, nevyhrožujte, nekřičte a neponižujte se před ním. Tyto negativní emoce raději svěřte deníčku nebo důvěryhodné kamarádce. Také není nejlepší jít ze vztahu do vztahu. Člověku sice zvedne sebevědomí, když někoho zajímavého potká krátce po rozchodu, ale raději to ze začátku udržujte na přátelské bázi dokud se nebudete cítit zcela osvobozeně od předchozího vztahu.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte