BudKocka.cz logo

Otevřené nebo zavřené oči při líbání?

Vztahy Láska Rady Lucie 1. července 2013
líbání - zavřené oči

V každém filmu vidíme, jak líbající pár má oči vždy zavřené a líbání si tak skvěle vychutnává. Ale jak víme, filmy se dost liší od praxe a hlavně jsou to jen filmy. Někdo má rád oči zavřené, někdo jiný zase otevřené a nebo to střídá. Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, žádná z nich není špatná. Co máte raději vy?

Obecně je bráno, že pokud máte zavřené oči, polibek si lépe vychutnáte. Nebudete vnímat svět kolem vás, uvolníte se a budete se jen věnovat líbání. Ovšem oči mnoho lidí zavírá také kvůli tomu, že díky těsné blízkosti u partnera má rozostřené vidění, které není nejpříjemnější.

Pokud máte oči otevřené, také se nejedná o nic špatného. Líbání si vychutnáte, ale také chcete pozorovat partnera a mít přehled kolem vás. Oči nechávají častěji otevřené muži, asi chtějí více více pozorovat tvář a mimiku své drahé polovičky. Někdo také střídavě má oči otevřené a zavřené, podle situace a nálady.

Jaký názor na to mají ostatní?

Udělala jsem menší anketu a zeptala několika známých na to, zda mívají při líbání oči otevřené nebo zavřené.

Eliška, 18 let: vždy mám oči zavřené a také to očekávám i od kluka. Ale ne každý je má zavřené, což mě dost mrzí.

Již za chvíli oslavíme sv. Valentýna. Víte, kdy přesně se slaví a co můžete koupit?

David, 19 let: oči mívám zavřené. Myslím si, že to k líbání patří. Neuznávám, pokud je má slečna otevřené, mám pak pocit, že se jí to nelíbí. Zatím ale obě mé přítelkyně měly oči vždy zavřené.

Pavla, 20 let: mívám je zavřené, pokud kluk nemá, tak mi to vůbec nevadí, protože já si to užívám, když druhá strana ne, tak to je její problém.

Michal, 23 let: vždy záleží na situaci, jednou je mám otevřené, jednou zavřené, ani nevím vlastně, proč to tak dělám. Myslím, že je zbytečné řešit takovou drobnost.

Lucie, 24 let: oči mám zavřené, protože by bez toho líbání nebylo tak kouzelné. Při klasickém rychlém polibku je mám spíš otevřené, protože se jedná jen o malý okamžik.

Ivan, 28 let: při líbání mám oči většinou otevřené, protože nějak nedokážu je mít zavřené. Mám rád přehled, co se děje kolem mě, tak prostě nemůžu. Ale líbání si opravdu užívám.

A co vy, máte při líbání oči zavřené nebo ne?Názory k článku


když se líbám tak mam vždy oči zavřené, můj kluk ne a když sem se na to ptala tak mi řek že mně miluje a že je má otevřené aby si mne prohlížel a byl spokojenější.
katka, 6. března 2014

Pokud je má partnerka hodně krásná, mívám oči otevřené – prostě z ní při tom (obzvláště při tom) nedokážu odtrhnout oči.
Libor, 9. října 2016

Jak to, že když holka má oči zavřené, tak vidí, že kluk je má otevřené? :D A hlavně, tohle je podle mne individuální záležitost a je nesmysl se tím zaobírat ;)
Honza, 4. ledna 2018

Napište, co si o tom myslíte