BudKocka.cz logo

Jak nepřibrat během Vánoc

Články Vánoce Rady Veronika 6. prosince 2012
vánoční mlsání

Známe to všichni - chceme přes Vánoce mlsat, dívat se na televizi a zároveň nepřibrat. Tyto tři věci ale nejdou moc k sobě dohromady. Ale i přesto existují tajné triky, díky kterým téměř nic nepřiberete. Nevěříte, že to tak lze? Podívejte se a následující rady dodržujte.

I když jsou Vánoce jen jednou za rok, tak nesmíte mlsat a sníst všechny dobroty, které najdete na svátečním stole. Vánoce jsou přece každý rok, takže se nemusíte přejídat, jako by měl přijít konec světa. I o Vánocích vůbec nemusíte přibrat a následně se trápit povánočním hubnutím.

Mlsejte omezeně

Každou hodinu snězte pouze dva kousky cukroví. Nejenže po nich vůbec nepřiberete, ale také si je více vychutnáte, protože budete vědět, že další cukroví sníte až za hodinu.
Pokud si vezmete vánočku nebo štolu, tak u nich snězte pouze jeden plátek za hodinu. Pravděpodobně se vám stejně nebudete chtít vánočka jíst celý den a zůstanete max. u dvou plátků za den.

Štědrovečerní večeře

Dalším útočníkem na štíhlou linii je klasická večeře, kterou si dopřáváme na Štědrý den. Výborný bramborový salát doplněný o smaženého kapra a rybí polévku. Rybí polévka vůbec není problém, zato smažený kapr i bramborový salát trošku jo. Můžete si sice připravit bramborový salát s jogurtem místo majonézy a kapra upéct v troubě místo osmažit ho, ale mohlo by vás mrzet, že nemáte na svátečním stole křupavého kapra s klasickým salátem. Jedinou možností je, že si sice připravíte klasický salát a kapra, ale vezmete si menší porci. Z menší porce prostě nepřiberete.

Nezapomínejte na procházky

Účinným bojovníkem proti přibírání je pohyb. Choďte pravidelně na procházky, zajděte do fitness centra nebo si zacvičte doma. Každý pohyb se počítá a je rozhodně prospěšnější něž sledování TV a neustále se opakujících filmů.

To bylo jen několik tipů, jak nepřibrat během Vánoc.

Máte nějaký tajný tip na to, abyste o svátcích nepřibrali?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte