BudKocka.cz logo

Krásné vánoční trhy v Českém Krumlově

Vánoce Zima Volný čas Trhy Lucie 23. listopadu 2014
Český Krumlov

Na začátku prosince se můžete těšit na to, jak se Český Krumlov promění. Oblékne se totiž do svátečního oblečku. Čeká ho blikající nazdobení, zahalení do bílého oblečku, pokud bude sněžit, a celý se provoní perníčky, cukrovím a lahodnými nápoji. Přesně tak, začíná advent a s ním i vánoční trhy.

b

Všude bude kouzelná atmosféra, kterou zažijete vždy jen jednou v roce. Přes pět týdnů si můžete užívat vánočních trhů včetně adventních víkendů, na kterých bude připraven zajímavý program, ze kterého si každý vybere a to nejen děti, ale i ostatní. Pojďme se podívat na více podrobností.

Kdy začnou adventní trhy?

Začátek vánočních trhů v Českém Krumlově je naplánován na 29.11.2019 a skončí až v novém roce a to 6.1.2020. Jarmark bude zahájen až v sobotu 30. listopadu. Na náměstí Svornosti se můžete těšit na stánky, které budou obepínat celé náměstí, svítící vánoční strom a na zajímavý program, který si určitě nebudete chtít nechat ujít. Každý den bude otevřeno od 11 do 18 hodin a víkendu a svátcích již od 10 hodin.

b

Stánky, které budou po celou dobu trhů pěkně postaveny na náměstí kolem vysokého stromu, nabídnou mnoho vánočního sortimentu, mezi který patří vánoční dekorace, ozdoby na stromek, dárky, výrobky z keramiky, vlny či skla, pozornosti apod. Nebudou chybět ani gastronomické stánky, kde si budete moct koupit od bramboráků, klobás, trdelníků až po svařák nebo punč. Pro ty z vás, kteří nebudou chtít péct cukroví a perníčky, i ty tam najdete.

Program bude po celé vánoční trhy velmi bohatý. Připraveno je slavnostní zahájení, ohňostroj, vystoupení pěveckých sborů, Ježíškova pošta, Mikulášská nadílka, společné zpívání u stromu, pohádky, živý betlém, koncerty kapel, andělský průvod atd. Přesný program najdete na vývěsce, informačním centru nebo stránkách města.

Na vánoční program se můžete podívat i do městského divadla, DDM, synagogy, Ergon Schiel centra, hotelu Růže nebo do zámecké jízdárny. Najdete tam koncerty, divadlo, zpívání a další představení. I tam můžete strávit svůj sváteční čas a nadýchat se příjemné atmosféry.

Rozsvícení stromu

✅ Na první adventní neděli se zajděte podívat na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Českém Krumlově, což je letos 1. prosince. Celá tato velkolepá akce proběhne odpoledne společně se zahájením adventu, kulturní vložkou a poté bude následovat samotné rozsvícení. Krásně nazdobený strom rozsvítí na náměstí Svornosti starosta města, pravděpodobně se tak stane brzy po setmění.

Prodej na trzích

Pokud byste měli zájem prodávat na trzích, bylo vyhlášeno výběrové řízení. Více informací zjistíte u Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově, které tuto akci pořádá. Tak jako vždy počet míst je omezen, proto věnujte vyplnění přihlášky dostatek pozornosti, aby se štěstí usmálo právě na vás.

Navštívíte vánoční trhy v Českém Krumlově v roce 2019?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte