BudKocka.cz logo

Krásné vánoční trhy v Českém Krumlově

Vánoce Zima Volný čas Trhy Lucie 1. dubna 2022
Český Krumlov

Již na konci listopadu se Český Krumlov promění, oblékne se totiž do svátečního oblečku. Čeká ho blikající nazdobení, zahalení do bílého oblečku, pokud bude sněžit, a celý se provoní perníčky, cukrovím a lahodnými nápoji. Přesně tak, začíná advent a s ním i vánoční trhy.

Všude bude kouzelná atmosféra, kterou zažijete vždy jen jednou v roce. Přes pět týdnů si můžete užívat vánočních trhů včetně adventních víkendů, na kterých bude připraven zajímavý program, ze kterého si každý vybere a to nejen děti, ale i ostatní. Pojďme se podívat na více podrobností.

Zazpívejte si koledy, dejte si lahodný punč, podívejte se na krásnou výzdobu a podívejte se na akce, které se budou konat během celého trhu. V neposlední řadě vás dostane příjemná atmosféra.

Kdy začnou adventní trhy?

Začátek vánočních trhů v Českém Krumlově je naplánován na 25. 11. 2022 a skončí až v novém roce a to 1. 1. 2023. Jarmark bude zahájen až v sobotu. Na náměstí Svornosti se těšte na stánky, které budou obepínat celé náměstí, svítící vánoční strom a na zajímavý program, který si určitě nebudete chtít nechat ujít. Každý den bude otevřeno od 11 do 18 hodin a víkendu a svátcích již od 10 hodin.

Stánky, které budou po celou dobu trhů pěkně postaveny na náměstí kolem vysokého stromu, nabídnou mnoho vánočního sortimentu, mezi který patří vánoční dekorace, ozdoby na stromek, dárky, výrobky z keramiky, vlny či skla, pozornosti apod. Nebudou chybět ani gastronomické stánky, kde koupíte od bramboráků, klobás, trdelníků až po svařák nebo punč. Pro ty z vás, kteří nebudou chtít péct cukroví a perníčky, i ty tam najdete.

Podívejte se také na krásné trhy v Olomouci, které letos budou opravdu skvělé.

Program bude po celé vánoční trhy velmi bohatý. Připraveno je slavnostní zahájení, ohňostroj, vystoupení pěveckých sborů, Ježíškova pošta, Mikulášská nadílka, společné zpívání u stromu, pohádky, živý betlém, koncerty kapel, andělský průvod atd. Přesný program najdete na vývěsce, informačním centru nebo stránkách města.

Na vánoční program se můžete podívat i do městského divadla, DDM, synagogy, Ergon Schiel centra, hotelu Růže nebo do zámecké jízdárny. Najdete zde koncerty, divadlo, zpívání a další představení. Rovněž zde strávíte příjemně svůj sváteční čas a nadýcháte se příjemné atmosféry.

Kdy bude rozsvícení stromu?

✅ Na první adventní neděli se zajděte podívat na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Českém Krumlově, což je letos 27. listopadu. Celá tato velkolepá akce proběhne odpoledne společně se zahájením adventu, kulturní vložkou a poté bude následovat samotné rozsvícení. Krásně nazdobený strom rozsvítí na náměstí Svornosti starosta města, pravděpodobně se tak stane brzy po setmění.

Na tradičních trzích v Českém Krumlově potkáte Mikuláše s čertem a andělem, kteří přijdou se svou nadílkou nebo si na náměstí společně zazpíváte koledy a celou atmosféru doplní živý Betlém.

Navštívíte vánoční trhy v Praze? Naše hlavní město opět připravilo velice zajímavé akce.

Nezapomíná se ani na ukončení starého roku a vítání nového roku. Na tři krále bude zhasnutý stromek a ukončena celá tato adventní událost.

Pošlete svým blízkým vánoční přání a básně v SMS.

Navštívíte vánoční trhy v Českém Krumlově v roce 2022?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte