BudKocka.cz logo

Kabelky do ruky - trend letošního roku

Móda Doplňky Kabelky Markéta 3. dubna 2014
kabelky

Jaká bude letos móda, co se týče oblečení a obuvi už asi víte. Ale máte přehled v doplňcích? Zejména svou kabelku byste neměla podcenit, protože kromě toho, že doladí váš celkový outfit, je to také doplněk, který potřebujete nejčastěji, ať už jdete do práce, města nebo do společnosti. Důležitá je samozřejmě i praktičnost, obzvlášť pokud s sebou nosíte hodně věcí. Ale zkuste se inspirovat rovněž letošními trendy. Víte, jaké to jsou? Letos to budou kabelky do ruky.

Strukturované kabelky do ruky

Tento typ bude jednoznačně hitem roku 2024. Jedná se o pevné dámské kabelky s plochým širším spodkem, zpevněnými stranami a krátkýma ušima. Jsou ideální přesně do ruky nebo zavěšené na předloktí. Jinak je výběr velmi široký – mohou být malé, větší, elegantní i sportovní.

Nákupní kabelky (tote bags)

Na nákup jedině s igelitkou? To není moc trendy. I velká taška může být stylová a praktická, když potřebujete přenést více věcí. Tzv. tote bag se dvěma kratšíma ušima se také nosí v ruce a vyrábí v různých materiálech, nápaditých barvách i vzorech.

Trendy psaníčka

Psaníčka jsou nesmrtelnou klasikou na každou společenskou událost, kam se velké rozměry nehodí a kam samozřejmě nechodíte s nákupem. Jakožto večerního doplňku na party se u nich nemusíte bát extravagance – ať už bude v letos velmi módních metalických barvách nebo ozdobená třpytivými kamínky a flitry.
Psaníčka jsou velmi ženská a zároveň se hodí jak k šatům či kostýmku, tak i na běžné nošení k džínám a tričku.

kabelky do ruky

„Doktorské” tašky

Poznáte je podle specifického hranatého tvaru. Jsou ideální třeba do práce – praktické a zároveň elegantní. Byly trendy už před dvěma lety a letos se opět vrátily.

Znáte organizér do kabelky? Schováte do něj důležité věci a na nic nezapomenete při častém střídání kabelek.

Jaké barvy a vzory?

A s jakými barvami a vzory uděláte tuto sezónu parádu? Jsou úzce propojeny s tím, co už znáte z letošních trendů oblečení. Tedy květinové i exotické motivy, modrá, pastelové barvy, metalické blyštění a řada dalších, záleží jen na vašem vkusu (a outfitu, ke kterému jste kabelku zvolila). Oblíbené jsou velké, lesklé i černé.

Květinové vzory

Na jaře nesmrtelná klasika, ať už v pestrobarevném potisku nebo jako jedna výraznější ozdoba vytvářející efektní monochromatický vzhled.

Už jste si pořídila dámskou ledvinku? Vrací se opět do módy.

Pastelové barvy

Blankytně modrá, pistáciová, meruňková, růžová nebo mátově zelená - to jsou všechno romantické odstíny, kterými nic nezkazíte a nezáleží, jestli si v nich vyberete tašku větších rozměrů nebo malou vyloženě dámskou strukturovanou kabelku. Co říkáte na gumové kabelky?

kabelky

Metalické odlesky

Zejména ve zlaté a stříbrné jsou rozhodně jedním z největších „must-have” letošní sezóny. Ideální jsou zvláště na večírky (již zmiňované psaníčko). V kombinaci například s metalicky lesknoucími se botami nebo nějakým dalším doplňkem budete prostě nepřehlédnutelná.

Podívejte se na kabelky do ruky Dara bags.

Barevné kostky

Pokud už máte ve své výbavě neutrální kabelku, nezapomeňte ani na veselé barevné motivy jako protiklad. Neomezujte se žádnými pravidly, stačí, aby se hodila ke zbytku vašeho outfitu.

„Doktorské aktovky” s potiskem

Tyto elegantní kabelky s nápaditými motivy se objevily už před dvěma lety a také loni na podzim a letos s nimi taktéž nic nezkazíte. Zajímavý potisk je výborný způsob, jak dodat této jinak neutrální praktické tašce pořádný šmrnc.

Jaký druh kabelky vás letos nejvíce zaujal a jaké nejraději nosíte?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte