BudKocka.cz logo

Objevte módní trendy na jaro a léto 2024

Móda Trendy Módní tipy Markéta 3. února 2017
móda 2024

Po nepříliš výrazné zimě se pomalu blíží jaro a s ním opět čas na změnu šatníku. Letošní sezóna bude veselá a pestrá. Květiny, pastelové i výrazné barvy, černobílá klasika, romantické krajky, nové styly a spousta dalších zajímavých prvků. Provedeme vás současnými trendy, které vám rozzáří letošní rok 2024. Podívejte se na módu na jaro a léto, která nás letos čeká.

Jaké barvy v roce 2024 pofrčí?

Metalické odstíny vás na jaře ozdobí

Jako i v minulých letech si vyberou milovnice romantiky i ženy, které raději extravaganci. Metalické odlesky se objevily už loni v zimě a stále budou módní. Zářící může být vše, od vašeho oděvu, po doplňky nebo šperky. Pokud si netroufáte přímo na „futuristické” oblečení, nebojte se alespoň třpytivého náhrdelníku, barevné nebo lesklé kabelky.

Módní pastelové barvy

Pokud dáváte přednost něčemu méně nápadnému, ale přesto elegantnímu a vždy slušivému, vsaďte na oblíbené pastelové barvy. V současnosti jsou to nebesky modrá, světle růžová, meruňková nebo mátová.

Neonové a reflexní odstíny

Jaro a léto jsou obdobím plným barev, letos to bude hlavně nebesky modrá, korálově červená nebo kanárkově žlutá. Tyto výrazné barvy jsou vhodné i k vašim doplňkům jako třeba batohy či kabelky.

jarní a letní móda

Černobílá klasika

Mix černé a bílé je nesmrtelný a nikdy jím nic nezkazíte, ať už má podobu puntíků, pruhů, květů nebo kostek. Tento módní trend si vás určitě podmaní.

Vzory budou nápadité

Květiny jsou významným prvkem letošní módy

Jaký jiný prvek se k jaru více hodí než květy? Můžete je mít na halence, sukni, šatech, ale třeba i na kalhotách.

Kostky jsou stále in

Objevily se už loni na podzim a stále se i v jarní módě drží. Nemusí být jen v tradičních skotských barvách, ale jakýchkoli variacích, které vás napadnou.

Asymetrické vzory

Nepravidelné linie pomáhají elegantně zamaskovat problémové partie a zároveň zvýraznit části těla, se kterými jste spokojená. Stále však budete módně oblečená.

Zvířata

Inspirace orientem a exotikou se opět projevila ve zvířecích vzorech, letos jsou to obzvlášť hadi, sloni nebo ptáčci. Tyto trendy se objeví v jarní i letní módě.

Něžné krajky

Které romantické duši by se nelíbily půvabné krajky? Mohou být tradičně bílé, černé či v módních pastelových barvách zmíněných výše. Ale dají se kombinovat i s koženými kalhotami nebo jiným „drsnějším” a trendy outfitem.

jarní a letní móda - trendy

Řasené a plisované sukně

Udělají z vás princeznu při každé příležitosti. K řaseným sukním se hodí třeba svetr, body, úzká trička, ale i volnější košile. Z obuvi jak elegantní podpatky a baleríny, tak i těžké motorkářské boty nebo prostě tenisky. Plisované sukně vypadají nejlépe v délce nad kolena a s upjatějším topem. Jedná se o trend na jaro a léto 2024.

Další jarní a letní trendy

Nezapomeňte na masivní a výrazné šperky, originální vzory, veselé nápisy, široké kalhoty, kabelky do ruky nebo odhalená ramena. Nikdy nic nezkazíte zajímavou koženou bundičkou, kardiganem či sakem, které využijete hlavně v chladnějších jarních dnech.

Jak vidíte, letos v roce 2024 si opět vyberou milovnice všech možných stylů a módy.

Už vybíráte nový šatník na jaro a léto? Jaké jsou vaše další tipy na letošní sezónu? Líbí se vám tato móda?

Foto: hm.com

Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte