BudKocka.cz logo

Tašky a kabelky přes rameno se hodí do školy

Móda Doplňky Kabelky Trendy Šárka 2. září 2012
tašky kabelky

Většina dívek dospěje v určitém momentu do bodu, kdy je omrzí batoh a zatouží po něčem jiném. Nejčastěji po taškách přes rameno. Někdy dokonce i po kabelkách, ale k těm přechází z větší části, až když jsou o krapet starší. Mezi lidmi jsou tašky přes rameno velice oblíbené, protože jsou velmi praktické a módní.

Vyberte si z nabídky

Kožené tašky jsou ideální

Vhodnější pro nošení do školy jsou tašky a kabelky z umělé kůže. Jsou pevnější, ale jejich nevýhodou je, že jsou poměrně malé. Velikost ale není žádný problém. Na střední totiž časem zjistíte, že jediné co do školy opravdu musíte nosit, je tužka a kus papíru. Jejich největší výhoda je, že díky zpevněnému dnu, jsou věci přesně tam, kam jste je daly a díky kratšímu úchytu, se vám rameno tolik nepřetěžuje. Navíc se tolik nešpiní jako pytle z látky.


Pytle a vaky

Rozhodně nedoporučuji tzv. „pytle“. Mají sice větší objem, ale díky materiálu, z kterého jsou vyrobeny, se do školy absolutně nehodí. Věci se vám v tašce neustále převalují, ničí se tím a navíc jsou tašky neuvěřitelně těžké.


Kvůli dlouhému uchu si je totiž nemůže přidržovat pomocí rukou a celá váha „pytle“ se vám tedy přenáší na jedno rameno. To způsobuje křivá záda, a proto doporučuji ramena střídat. Dá se to řešit i pomocí tzv. „nošení křížem“, ale pro dívky s větším poprsím je tento způsobem leckdy nepohodlný.

Studentské tašky se používají již od 2. světové války. Jsou ale vhodné pro běžné nošení do školy? Já osobně jsem v prvním ročníku dávala přednost již kabelkám, ale mnoho mých spolužaček ještě dlouho zůstalo u tašek přes rameno. Možná proto, že se tam toho víc vejde a zabírají méně místa. Záleží ale na tom, jaký typ tašky do školy zvolíte.


Ať se rozhodnete, jak chcete, tak nejlepší cesta jakou můžete zvolit je, že to bude nejrůzněji střídat. Nezničíte si tak záda a vyhnete se každodennímu stereotypu.Foto: vivantis.czNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte