BudKocka.cz logo

Jak vypadat štíhlejší? Podívejte se!

Móda Rady Módní tipy Eliška 10. června 2013
módní oblečení - jak vypadat štíhleji

Často se snažíme vypadat o něco štíhlejší, než doopravdy jsme. Hubnutí se moc nedaří a tak jedinou šancí je využít známých i méně známých triků, které vás mohou na poslední chvíli zachránit. Vyberte si správné oblečení, vhodné barvy a zajímavě se naličte a uvidíte, že hned budete vypadat hned štíhleji. Dále je důležité se narovnat, když budete vyšší, budete i štíhlejší.

Správný účes je důležitý

Vlasy mají také vliv na to, jak celkově daná osoba působí. Uhlazené až ulízané vlasy gelem obličej rozšiřují, zatímco vyfoukané vlasy nebo culík s volnými prameny obličej zúží. Pěkně vypadají drdoly a vysoké culíky. Nejlepší je vyzkoušet před někým dva, tři účesy i s oblečením, aby to dotyčný zhodnotil.

A co obličej?

Opálenější obličej vypadá štíhleji, ale opalování a solárium není nejzdravější. Takže je nutné se slunci příliš dlouho nevystavovat nebo je ještě možné použít samoopalovací sprej nebo krém. Také nezapomeňte na tvářenku, která zjemňuje obličej.

Stahovací prádlo se zeštíhlujícím účinkem

Správně vybrané stahovací prádlo udělá zázraky. Zeštíhlí vaše problematické partie a můžete si vybrat z mnoha druhů, jako jsou podprsenky, kalhotky, body, legíny a další kousky. Prodává se v tělové, bílé i černé barvě. Pod šaty nebo kostýmek je toto prádlo ideální. Nekupujte si ale špatnou velikost, jen správně zvolená velikost je dokonale funkční.

Dbejte na výběr oblečení

Odhoďte huňaté a příliš volné oblečení. Vypadáte s ním tlustěji. Nikdo neříká, že si máte kupovat upnuté oblečení, to by bylo spíš na škodu, ale důležité je poznat správnou míru. Trošku volnější ano, ale ne hodně volné, které se hodí akorát pro dámu důchodového věku. Také nejsou vhodné vycpávky na ramenou, kulatý výstřih a nabírané rukávy. Výstřih si vyberte nejlépe do áčka nebo hodně hluboký, prodlouží vás. Bundy jsou vhodné pod zadek a kabáty by měly být dlouhé nad kolena.

Vyzkoušejte i formující džínové legíny. Dokáží na postavě zázraky.

Vysoké podpatky jsou nutností

Také nezapomeňte na vysoké podpatky, které vám prodlouží nohy a tím se i opticky postava zeštíhlí. Pokud nemáte ráda zrovna osmicentimetrové podpatky, tak pořiďte aspoň třícentimetrové. Vhodné jsou také platformy, které vám také přidají pár centimetrů k výšce. Uvidíte, že také pomohou. Barvu raději zvolte černou než nějakou křiklavou červenou. Nejsou vhodné baleríny a sandále.

Máte nějaký další tip, který vám pomáhá na to, ať vypadáte štíhlejší?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte