BudKocka.cz logo

Vysoké podpatky jsou oblíbené řadu let

Móda Boty Rady Šárka 22. dubna 2013
boty

Před rokem vypukla opět mánie vysokých podpatků a to plné v parádě. Kam se hrabou dřívější 8 centimetrové podpatky (které byly ve své době něco) na dnešní výplody módních návrhářů. Jako by se s nimi roztrhl pytel. Vidíte je všude. Regály v obuvích jsou plné 10 – 15 centimetrových kramflíčků, které si ženy kupují jako šílené. Někdy se objeví i vyšší, ale to už je opravdu extrém. Většina žen to vnímá tak, že čím vyšší, tím lepší. Ale je to opravdu tak?

Podpatky jsou nepochybně skvělá věc. Ženám a dívkám, které mají něco okolo 160 cm, přidají pár centimetrů navíc a uberou ještě pár kil. Ale všeho s mírou. Pokud vás z nich bolí nohy, raději je sundejte nebo kupujte takové, které jsou o něco nižší. To, že je nosí vaše kamarádka, neznamená, že vy je můžete nosit taky. Zaděláváte si ve své budoucnosti na pěkný problém. Klasickým příkladem je slavná Victoria Beckham, které se bortí celé klenba a má od lékařů zakázáno své střevíčky nosit.

Naučte se v nich chodit

Pokud chcete nosit boty vysoké jak Mount Everest, musíte umět v nich chodit a musíte se na to cítit. Nemá smysl nosit příliš vysoké podpatky, když to neumíte. Přijdete akorát k úrazu. Vezměte si příklad ze slovenské moderátorky Tiny (Martina Csillagová), která si při moderování jednoho dílu Hlasu Československa vymknula na vysokých střevíčkách kotník.

boty na vysokém podpatku

Foto: deichmann.com

Musíte se také rozhodnout, jestli v nich chcete prochodit celý den nebo vám stačí, když v nich dojdete do práce (nebo školy) a zase zpátky domů.

Pokud chcete být ještě vyšší...

Pokud chcete být vysoká a přitom si nezničit nohu, je tu jednoduché řešení. Boty s platformou. Jsou sice vysoké, ale díky platformě není noha zkroucena pod tak vysokým úhlem a noha se tolik neničí. Takové boty jsou vhodné jak na ples, tak i na každodenní nošení.

Ideální jsou k nim džínové legíny, které zeštíhlí nohy.

Vybírejte dobře

Dle mé zkušenosti a i podle doporučení odborníků je nejlepší vybrat si zlatý střed. Tedy podpatky, které mají něco okolo 4 - 7 cm. Nemusíte chodit zrovna na jehlách, abyste vypadala hezky. Mám klasické černé páskovky na trochu širším 7 centimetrovém podpatku a nemůžu si stěžovat. Ale, jak už jsem řekla, v tomhle si musí každá z nás udělat názor sama.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte