BudKocka.cz logo

Jak se nalíčit k vodě, ať líčení vydrží?

Krása Líčení Pleť Markéta 4. července 2014
žena u vody

Máme tady počasí, kdy pro spoustu z nás bude nejlepším programem vyrazit na bazén, k rybníku či moři. Ale přemýšlela jste už o letním líčení? Horké dny a pobyt ve vodě vyžadují náročnější make-up. Pokud se jej nechcete vzdát ani u vody, poradíme vám, jak na to.

Kosmetika jedině voděodolná

Pokud se chystáte k vodě, vybírejte pouze kosmetiku označenou jako „waterproof“. Make-upy, stíny a tvářenky by měly být na silikonové bázi, řasenky by měly obsahovat lycru, která jim dodává trvanlivost a pružnost a dále hledejte výrobky s obsahem hydrofobních vosků, tuků a polymerů.

Jak vybrat správný make-up?

Podklad musí být opravdu kvalitní, odolný proti vodě a otírání. Pokud máte problémovější pleť, zvolte tužší make-up, s dobrou pletí stačí i voděodolný tónovací krém. Jelikož se u vody budete určitě také slunit, pořiďte si rovnou make-up s SPF faktorem a popř. vitamíny A nebo E chránící proti UV záření. Nezapomeňte však ani na sluneční krém – nanáší se pod make-up.

Jak make-up nanést?

Aplikujte houbičkou nebo prsty, jemně vklepejte po celém obličeji, tónovací stačí rovnoměrně rozetřít. Nedostatky pleti skryjte pomocí vatové tyčinky další vrstvičkou. Při vodním líčení dále uplatníte krémovou tvářenku (smí se použít i na rty a přetřít balzámem), multifunkční tyčinku na tváře a voděodolný rozjasňovač rozetřený do ztracena v okolí očí, především koutků a spánků.

Jak na řasy?

Vodní líčení řas je nejsložitější. I spousta řasenek, o kterých výrobci tvrdí, že jsou 100 % waterproof, se začínají při vysokých teplotách drolit, nechávají stopy v okolí očí a slepují řasy k sobě. Proto investujte do opravdu kvalitní a ověřené voděodolné řasenky. Ty pak ale půjdou obtížně odstranit, až přijdete domů. Nejlepší je tedy řasy k vodě vůbec nelíčit a vystačit si s hezkými stíny a linkou kolem očí, popřípadě nechat řasy natočit. Pro dlouhodobý efekt zkuste tzv. „trvalou na řasy“ - jedná se o krátkou proceduru u kosmetičky, natočené řasy by měly vydržet až tři týdny.

Přípravek GigaLash je určen na dlouhé a pevné řasy, které u vody nemusíte vůbec líčit.

Vyhrajte si s očními stíny

Voděodolné stíny mohou být práškové (pro větší lesk naneste navlhčeným pěnovým aplikátorem) i krémové v kelímku či tyčince. U nich dávejte pozor, aby při mrkání netvořily na víčku záhyby.
Dokonalé barvičky k vodě jsou hlavně pastelové, např. světle růžová, modrá, světle zelená, fialková nebo meruňková. Pokud kombinujete několik odstínů, ty světlejší naneste k vnitřnímu koutku oka, tmavší na střed a k vnějšímu koutku a celkově i těsně k řasám. U krémových stačí jedna barva, hůře se roztírají.

Co dále na oči?

Samozřejmě opět voděodolné linky a tužky. Vhodné jsou kajalové tužky nebo tekuté oční linky, které dobře drží, ty už ale vyžadují více zručnosti. Při špatné aplikaci se hůře odstraňují a tím byste si zbytečně podráždila citlivé oční okolí.

A na závěr něco na rty

Pokud máte nalíčené oči, nemusíte to se rty přehánět. Jak už jsme uvedli výše, stačí krémová tvářenka nebo konturka tělové barvy, které přetřeme balzámem (měl by být mastnější, lépe odolá chlorované i slané vodě, popř. být hydratační a s UV faktorem). K létu se dále hodí spíše lesk (se třpytkami budou na slunci obzvlášť efektní), ale pokud potřebujete zvýraznit úzké rty, zvolte rtěnky s obsahem syntetických vosků, které rty zvláčňují, dodávají jim lesk a jsou tzv. neslíbatelné.

Je to nutné?

Tyto rady jsou spíše určeny těm, které vyžadují make-up a líčení v každé situaci. Samozřejmě to není nutnost. I waterproof výrobky mají nevýhody – sice odolají vodě a vysokým teplotám, ale o to hůře se pak odstraňují po příchodu domů, čímž si můžete pleť a hlavně oči zbytečně podráždit a navíc je potřeba investovat do opravdu kvalitních (a tím pádem většinou dražších) výrobků. Takže pobyt u vody si určitě užijete i bez líčení a odpadnou vám starosti.

Líčíte se k vodě nebo se nelíčíte, protože je to opravdu zbytečné?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte