BudKocka.cz logo

Sluneční brýle a trendy tohoto léta

Móda Doplňky Trendy Léto Markéta 28. května 2014
sluneční brýle

Nejteplejší období roku už se kvapem blíží a módní sluneční brýle skvěle doladí váš celkový outfit. Nejenže s tímto nezbytným letním doplňkem budete elegantní a šik, ale kromě módnosti mají i velmi významnou praktickou funkci – sluneční paprsky jsou rok od roku silnější a brýle vám poskytnou tolik důležitou ochranu očí před UV zářením, čímž také pomáhají proti mhouření očí, které vám může zanechat nepříjemné vrásky, udržet si dobrý zrak a kromě paprsků chrání i před prachem, pískem - pokud jste na dovolené u moře a dalšími znečišťujícími látkami.

Ale zpět k jejich módnímu využití – stejně jako u oblečení, obuvi a doplňků, i u brýlí přicházejí návrháři každou sezónu s novými modely. Co bude trendy letos?

Žhavé kočičí oči

Tento typ brýlí nosila třeba Marilyn Monroe a není divu – jsou dokonale ženské a sofistikované a navíc ideálním vintage doplňkem inspirovaným stále oblíbenými 50. lety. Kromě kočičího stylu je letos „in“ také motýlí brýle.

Aviatorky (pilotky) pro každého

Tyto brýle nevyjdou z módy asi nikdy, zřejmě proto, že jsou tak nadčasové, hodí se k jakémukoli typu obličeje a sportovnímu i elegantnímu stylu. Objevují se tak v kolekcích všech značek. Naprosto skvěle pak budou vypadat se zrcadlovými skly.

sluneční brýle

Legendární wayfarerky

Stejně jako pilotky je poprvé představil Ray-Ban Wayfarer, který je dodnes synonymem slunečních brýlí. Konkrétně wayfarerky pocházejí z 60. let a proslavily je mnohé hvězdy jako Audrey Hepburn, James Dean, Bob Dylan, J. F. Kennedy a další. Stále oblíbené jsou hlavně proto, že dělají mladší vzhled a také je letos zkuste nosit s dalším trendem této sezóny – zrcadlovými skly.

Hippie lennonky

Tento rovněž nestárnoucí typ brýlí dostal název po muzikantovi, který je nejvíce proslavil. Pokud se k vašemu obličeji hodí a ještě jste navíc milovnice éry Flower Power a etna, jsou přesně pro vás!
Jestli máte ráda kulatá skla, můžete zkusit i klasické brýle v hnědém odstínu zakrývající velkou část obličeje, které nosila Jacqueline Kennedy.

trendy sluneční brýle

Hipsterský a nerdovský styl

Svět módy dnes ovlivňují i sociální sítě, v tomto případě se jedná o výstřelek z komunity Instagramu. „Instagramové“ brýle jsou ovlivněny 70. lety a můžete v nich svět vidět třeba růžově, velice „in“ jsou zlatá tónovaná skla se sépiovým efektem, ale mohou mít i decentní dřevěné nebo želví obroučky. „Matematického“ vzhledu zas dosáhnete důrazem na trojúhelníkové, šestihranné a jiné geometrické tvary, neutrální barvy nebo klasické černobílé vzory.

Barvy a motivy

Ať už si vyberete jakýkoli typ brýlí, soustřeďte se i na jejich doplňky. Velkým hitem jsou letos zlaté obroučky a nejoblíbenější barvou roku modrá, což se projevuje i na brýlích – tyrkysových i vyloženě letních barvách oceánu, možno v kombinaci se světlými barvami jako bílá či růžová. Nic nezkazíte ani černou klasikou.
Pokud ráda experimentujete, zkuste veselá skla ve tvaru srdíček anebo výrazné plastové rámečky s bláznivými motivy.

Líbí se vám letošní trendy ve slunečních brýlích? Jaký typ nejraději nosíte?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte