BudKocka.cz logo

Jak si správně nalíčit řasy řasenkou?

Krása Líčení Lucie 7. července 2018
líčení řas řasenkou

Každá žena by chtěla mít dlouhé a krásné řasy, ale ne všechny je mají. Pokud vám je příroda nenadělila, můžete si pomoct líčením. Stačí řasy vždy správně nalíčit a následně mohou vaše řasy dokonale oživit obličej. Líčení řas ale není zas tak snadné, jak na první pohled vypadá.

Asi říkáte, že aplikovat řasenku na řasy umí snad každá žena, ale nemusí to být vždy správné. Stačí se jen podívat kolem sebe, kdy zjistíte, že některé ženy mají řasy slepené nebo obtisknuté. A mají se líčit jen horní řasy nebo i spodní?

Vhodná řasenka je důležitá

Nejdůležitější na líčení je mít správnou řasenku. Nemusí se jednat o řasenku za vyšší stovky nebo tisíce korun, ale měla byste si dobře vybrat. Řasenka nesmí dráždit oči, neměla by se drolit, neměla by slepovat řasy a měl by vám vyhovovat kartáček i barva. Další důležitou věcí je, že by řasenka neměla být stará, protože již nezachovává své vlastnosti a může být nebezpečná pro oči.

Nebojte se kleštiček

Kleštičky na řasy dokáží řasy krásně natočit. Stačí je přiložit na horní řasy a cvaknout. Můžete to udělat i u konečků, abyste zatočení podtrhla. Kleštičky ovšem nejsou nutností, ale dokáží vykouzlit krásné řasy.
Pozor, nepoužívejte kleštičky na řasy, které jsou již nalíčené, protože by se slepily a polámaly.

nalíčené řasy

Řasy vždy pořádně odličte

Tak jako celý obličej, tak i řasy je nutné před líčením pořádně odlíčit, ať nejsou mastné. Pokud by bylo trošku mastné od očního krému, naneste na ně pudr. Řasy pak budou vypadat objemněji a mastnota se ztratí.

Znáte novinku Revamin Lash? Jedná se o přípravek pro delší a pevnější řasy.

Jak si nalíčit řasy řasenkou?

Při líčení začněte spodními řasami, které opatrně naličte. Jakmile zaschnou, naličte ty horní. Líčení spodních řas určitě není nutností, ale oko krásně zvýrazní.

Při líčení horních řas se dívejte dolů a kartáčkem jemně naličte horní řasy. Pokud líčíte řasy i další vrstvou, počkejte, až uschne ta první a pak naneste tu druhou. Někdy může někomu vyhovovat nanést rovnou dvě nebo tři vrstvy. To záleží na tom, jak se to bude líbit zrovna vám.

Vyzkoušejte sérum GigaLash na prodloužení a zpevnění řas.

Při líčení nezapomeňte na drobné řasy v koutku a na konci. Při líčení držte řasenku horizontálně, ať k nim máte konečkem štětečku řasenky dobrý přístup.

Dávejte si při líčení horních řas pozor, aby se neslepily. Pokud by se slepily, pročešte je kartáčkem, který je k tomu určený. Můžete na to použít třeba kartáček na obočí, který budete používat už jen na řasy.

Než řasenka zaschne, nemrkejte, ať se vám všude neobtiskne.

Odstraňte nedokonalosti

Občas se stane, že vám ujede ruka a maskara udělá neplechu, při mrknutí se obtiskne nebo se jen slepí řasy. Tento problém je velice snadno řešitelný. Stačí jen dané místo ubrouskem, vatovou tyčinkou nebo kartáčkem vyřešit (obtisknout, umýt nebo pročesat).

Nepoužívejte řasenku příliš dlouho

Řasenka by se neměla používat déle než 3 - 4 měsíce. Podívejte se na informace o trvanlivosti kosmetiky. Nejenže může rychle vyschnout, ale také se do ní mohou dostat bakterie, které jsou pro oči nebezpečné. Mohou je totiž podráždit oči, podpořit vznik zánětu spojivek nebo vznik ječného zrna.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte