BudKocka.cz logo

Jak zhubnout 10 kg? Zbavte se rychle kilogramů a buďte štíhlá!

Hubnutí Rady Veronika 9. února 2014
jak zhubnout

Určitě i vy přemýšlíte o tom, jak můžete rychle zhubnout, ať máte svou vysněnou váhu. A nejlépe hned a bez práce. Ale hubnutí tak jednoduché není, protože zdravým způsobem to jde celkem pomalu. Pomocí nezdravých a jednostranných diet můžete zhubnout 10 kg za měsíc, ale otázkou je, na jak dlouho vám vaše váha vydrží. 10 kilo za měsíc je trošku nereálné, ale za dva, tři měsíce je můžete zhubnout i zdravě. Pár měsíců uteče jako voda a vy si budete moct koupit o číslo menší oblečení. Sice vás to bude stát trošku omezování, ale kdo by nechtěl rychle zhubnout?

Vyzkoušet nějakou dietu není moc dobrý nápad

Určitě jste už slyšela o různých dietách, díky kterým můžete za 10 nebo 14 dní zhubnout 5, 10 nebo 15 kg. Představa je to sice moc krásná, ale často se jedná o diety, při kterých nesníte moc jídla, jíte pořád to stejné a navíc se můžete cítit vysílená. Nebo dokonce dva týdny hladovíte či sníte jedno jablko za den. Zhubnete hodně kilogramů, ale protože jste je zhubla nezdravým způsobem, opět se vám vrátí. Tomuto se říká jo-jo efekt a navíc přiberete i bonus. Tento způsob hubnutí není moc šťastný, proto se raději ohlédněte po něčem jiném, co vám opravdu pomůže. Nezapomeňte ani na to, že byste měla přidat i nějaký pohyb, při kterém se spalují tuky.

jóga

Začněte raději zdravě hubnout

Mnohem lepší je začít hubnout zdravě, hubnutí je sice pomalejší, ale trvalejší a hlavně se nebudete muset trápit hlady. Zdravým hubnutím můžete shodit každý týden 0,5 - 1,5 kg, záleží na vašem pohybu a jídelníčku. Takže za dva, tři měsíce můžete zhubnout 10 kilo, což není vůbec špatné. Ale chce to píli, omezování se a silnou vůli, abyste nepodlehla chutím, lenosti a blbým řečem známých.

Zaměřte na správné stravování

Nejprve zhodnoťte, co jste jedla doposud. Byly to pamlsky, chipsy, tradiční česká kuchyně a k tomu limonády? Nebo jste naopak vůbec nic nejedla a ve výsledku jste hladověla? Oba dva přístupy jsou špatné. Je tedy nutné je změnit, jinak nemáte šanci, abyste něco zhubla. Tedy je důležité se stravovat zdravě a pravidelně, jen tak můžete zhubnout.

Nejprve se naučte, co smíte a co nesmíte jíst. Určitě, pokud chcete zhubnout, neměla byste jíst tučné uzeniny a maso, pochutiny, pamlsky, hotovky, pokrmy ze sáčků, polotovary a sladké pečivo. Taktéž byste měla se vyhnout smažení, nejvhodnější je pečení, vaření a dušení. Mnohem vhodnější je libové maso, ryby, polotučné mléčné výrobky, ovoce a zelenina, panenské oleje, semínka, ořechy, celozrnné výrobky, celozrnné pečivo, atd.

Taktéž je nutné jíst pravidelně tak co 3 hodiny. Den začněte snídaní, její vynechávání nepomůže k hubnutí, jak si mylně mnozí myslí. Zapomeňte na hladovky nebo na poslední jídlo v pět hodin, na hubnutí to bude mít spíše negativní vliv, který se projeví ve zpomaleném metabolismu a horším hubnutím. Jídlo večer si dejte tak 3 hodiny před spaním, ale určitě by to nemělo být vepřo-knedlo-zelo, ale přiměřená porce bílkovin, sacharidů a tuků.

Věnujte se pravidelnému pohybu

Ano, všichni moc dobře vědí, že pohyb je opravdu velmi důležitý a to nejen při hubnutí, ale i obecně. V dnešní době se ale mnoho lidí od pohybu se vzdaluje. Sedavý způsob života, válení se u televize, sledování Facebooku a internetu a k tomu nedostatek času je to nejhorší pro postavu a zdraví, ale je tak pohodlný. Nikdy není pozdě na změnu, tak se i vy do ní pusťte. Stačí si každý den najít 40 minut a uvidíte zázraky jen díky chůzi. Jeden den v týdnu si klidně dejte pauzu.

Přesně tak, každý den stačí 40 minut na to, abyste mohla udělat něco se svou váhou. Nemusíte vůbec chodit do posilovny, ale stačí jít jen ven. Svižná chůze po dobu alespoň 40 minut každý den se opravdu brzy projeví. Ze začátku sice budete chodit pomaluji, než se dostanete do správné kondice, ale časem půjdete opravdu rychle. Můžete rovněž běhat, běhání se ale nehodí pro ty z vás, které mají velkou nadváhu nebo obezitu, zbytečně byste si zatížila klouby.

běh a hubnutí a žena

Před chůzí se vždy doma pořádně protáhněte a poté se vydejte na cestu. Nechoďte ale tak pomalu, jako při nakupování nebo procházce s kamarádkou. Měla byste přidat, ať se spalují tuky. Poté zvyšte i čas na jednu hodinu. Každodenní chůze po dobu dvou měsíců je na hubnutí velmi účinná. A pokud si říkáte, že nemáte přes den vůbec čas na cvičení, tak se vzdejte zbytečného chatování a pročítání diskuzí na internetu nebo sledování seriálu v televizi.

Jakmile se budete blížit k vysněné váze, začněte i posilovat, ať si vytvarujete tělo a jste hezky štíhlá.

Pomocí těchto rad opravdu můžete zhubnout 10 kg za dva nebo tři měsíce, ale nesmíte se vzdávat a musíte vytrvat. Půjdete do toho? Vyzkoušíte to? Nebo máte tip, jak zhubnout rychle bez trápení?Názory k článku


Měřím 160 cm a vážím 55kg, chtěla bych zhubnout 5 kg, ale problém je v tom že nejím zeleninu ani ovoce, takže nevím jak mám jíst zdravě.
DOTAZ, 2. října 2014

Ahoj, měřím 168 cm a mám 65 kg a chtěla bych zhunout takových 10 kilo tak se zkusím řídit vaší radou. 10 kg za tři měsíce, to se mi zdá pěkně rychlé ale taky mám problém se zeleninou

Viky, 11. prosince 2014

Ahoj, chodím pořád do školy měřím 165 cm a mám 73 kg budu se řídit vaší radou zkusím to chci zhubnout za měsíc 10 kg a potom až dokud nebudu mít 60 kg ale problém je, že jsem líná
Kája, 5. ledna 2015

Ahoj mám 64 kg a asi 155 cm a je mi 15 let moc moc bych si přála zhubnout ano jsem jemné oplacana a mala a hrozne mi to vadí holky ve škole se mi smějí a ja se něčím vůbec dobře sebevedomi a chuť to nevzdal mi ale dodalo to ze i když vim jak vypadam jdou i mnohem vice tlusti lide alspon pro zacatek ale pak jsem skusila behstat podle vasi rady a opravfu zhubla jsem ale skoro ztuha choť výhru nervy a hlavně to nevzdar cvičili jsem a běhala ze začátku asi 45 minut zrychlene chuze obden tělo si zvuk je ale první týden to bude nejtěžší ve druhém uz lepší ale pořád těžké ale když to nevzdar dokážete to věřte chto cas ovoce zelenozeleninu a spánek a hl as vně pohyb asi po 3 týdnech běhu us sy přidáte a ubehnete určetě více než na začátku a
za další týden víc uvidíte jak mile nepodlejnepodlehnete a začněte behat a nevzdateto na svou výměnnou postavu dosáhnete katkazdkazdy má jiné tělo a tak se nemůžete hand do šílených vah ale na takovou ve které se budete sas ma sobě líbit samo sebi u je to stejně i pro muze ale hlavní je v držet a za 1-2 měsíce urvizurčitě zhubnete chce to začít pomalu a pod le svehk tempa potom ppřidávat As kombinovat se cvičením aby b šlo bříško a spodní a horní partie ts k abys se cítily ddobře a samo sebi u neprecpavat a pokusíte na co nejdelší domů omezit slapfk ed apple jak už pad li to neznamená te uz si iii nikdy nemůžete dát jen ti omezit na typ k dlouho jak je potřeba
DoSt, 11. února 2015

Ahoj měřím asi 164cm a vážím 90kg. A skusím zhubnout podle toho jak radíte. Nejsem líná jen se mi nic nechce. Ale teď se budu snažit.
mišmelin, 2. srpna 2015

Napište, co si o tom myslíte