BudKocka.cz logo

Tradiční vánoční trhy ve Vídni 2020

Vánoce Trhy Eliška 1. června 2020
vánoční vídeň

V hlavním městě Rakouska se konají vždy nádherné tradiční vánoční trhy, které byste určitě měli navštívit. Vánoční Vídeň je charakteristická nádherným osvětlením, vůní punče a příjemnou atmosférou. Vydejte se je navštívit autem, autobusem nebo vlakem. Můžete také vsadit na zájezdy na trhy, které seženete za pár korun.

Kvůli koronaviru se trhy zatím nekonají. Možná se budou konat v prosinci.

Vídeňské vánoční trhy každý rok navštíví tisíce turistů z celého světa, řadí se totiž mezi nejkrásnější trhy Evropy. Největší trhy na Rathausplatz se konají od 13. 11. do 26. 12. 2020. Slavnostní zahájení a rozsvícení stromu je naplánováno na 14. listopadu. Další trhy naleznete na náměstích Maria-Theresien-Platz, Karlsplatz, Riesenradplatz a Stephansplatz, u zámků Belveder a Schönbrunn, na Alserstrasse, Am Hof, Freyung atd. Z tak bohaté nabídky si každý vybere předvánoční trhy, které s radostí navštíví.

Kde a kdy se trhy konají?

✅ Ve Vídni najdeme rovnou několik trhů. Ty největší a nejznámější se konají před vídeňskou radnicí Rathausplatz od 13. listopadu do 26. prosince. Hned u radnice je postaven velký strom, který je krásně ozdoben a nasvícen. Na Štědrý den je u všech trhů otevírací doba vždy kratší.

Christkindlmarkt - datum konání: 13. 11. - 26. 12. 2020, otevírací doba: 10:00 - 21:30 (NE - ČT), 10:00 - 22:00 (PÁ, SO, svátky),
stránky: https://www.wienerweihnachtstraum.at/christkindlmarkt-und-eistraum/
Schönbrunn - datum konání: 21. 11. - 26. 12. 2020, otevírací doba: 10:00 - 21:00, 10:00 - 16:00 (24.12.), 10:00 - 18:00 (25., 26.12.),
stránky: https://www.weihnachtsmarkt.co.at/
Belveder - datum konání: 20. 11. - 26. 12. 2020, otevírací doba: 11:00 - 21:00, 10:00 - 21:00 (SO, NE, svátky),
stránky: https://www.weihnachtsmarkt.at/schloss-belvedere/der-markt/uebersicht/
Maria-Theresien-Platz - datum konání: 18. 11. - 26. 12. 2020, otevírací doba: 11:00 - 21:00 (NE - ČT), 11:00 - 21:30 (PÁ, SO),
stránky: https://www.weihnachtsmarkt.at/maria-theresien-platz/der-markt/uebersicht/

Co si tam můžete pořídit?

✅ Na těch největších trzích najdete kolem 150 stánků, ve kterých koupíte velice zajímavý vánoční sortiment, pokrmy, občerstvení atd. Prodává se tam na dvacet druhů punče, svařák, čaj, pečené kaštany, jablka v županu, grilované klobásy, špecle, těstoviny, langoše, pečené brambory, bramborové placky, vafle, lívance, koblihy atd. Většinou stojí občerstvení 2 - 10 euro. Dále si můžete koupit cukroví, perníčky, preclíky, uzeniny, sýry, suvenýry, ozdoby, keramiku, kosmetiku, šperky atd.

Jak tam jet?

✅ Pokud se tam chcete podívat, můžete jet autem, autobusem nebo vlakem. Jestliže se vám tam takhle nechce jet, můžete využít autobusové zájezdy do Vídně, které pořádají cestovní kanceláře po celém Česku. Jejich nabídka je bohatá, stačí si pouze vybrat.

Každý zájezd je něčím specifický, vždy ale s vámi pojede průvodce, se kterým si projdete část Vídně s výkladem, adventní trhy a pak následuje volný program nebo návštěva památek. Večer se poté odjíždí zpět domů. Tak vypadá většinou schéma pro jednodenní zájezdy. Výhodou je, že na mnoho zájezdů je sleva nebo akce, což se vyplatí koupit.

Parkování ve Vídni

Pokud se vydáte na vánoční trhy autem, tak nejhorší problém pak nastává s parkováním, které je ve Vídni velmi problematické. Nejlepší je zaparkovat na okraji Vídně a následně se do centra dopravit metrem. V centru je plno dopravních omezení a o víkendech je tam velice silný provoz. Můžete zaparkovat například na parkovištích Park & Ride. Den parkování zde vyjde na 3 či 4 eura. Více informací najdete na parkandride.at. Parkovací místa poskytují i další firmy, v tom vám může pomoct například Google.

Nejlepší je jet na vánoční trhy do Vídně přes týden, protože o víkendu je zde nejvíce lidí a to nejen turistů, ale i Rakušanů, pro které je každoroční povinnost navštívit jarmark před radnicí. Počítejte proto s mnoha návštěvníky a někdy se sotva znatelnou rychlostí pohybu na trzích.

Další zajímavostí je, že se oblíbený punč nalévá do keramických hrnků, za které zaplatíte menší zálohu a po vrácení ji dostanete zpět. Pokud jej nevrátíte, můžete si hrneček nechat na památku.

Pošlete rodině i blízkým vánoční SMS přáníčka.

Chystáte se letos do Vídně na vánoční trhy?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte