BudKocka.cz logo

Svatební hry, které vás nebudou nudit

Svatba Zábava Monika 7. září 2015
svatba

Svatba je velkým okamžikem pro novomanžele a někdy by jejich velký den chtěli hosté zpestřit i něčím zábavným a originálním. Tím mohou být hry a souteže, které se konají na svatební hostině. Samozřejmě ne všem se líbí, někteří tyto svatební hry považují za trapné, pitomé a zesměšňující. Z tohoto důvodu by se hosté měli zeptat, ať nedojde na svatbě k nepříjemnému zklamání a následnému zkažení celé svatby.

Pro svatebčany slouží tyto originální hry hlavně k tomu, aby se pobavili a naopak novomanželé ukázali, jak moc si ze sebe dokáží udělat legraci. Jedná se tak o zajímavý program, díky němuž mohou všechny hosty zabavit, lépe se poznat nebo vyplnit prostor bez zábavy. Tipy na hry najdete na internetu nebo od známých. Nejlepší hry na svatbě jsou takové, které zabaví co nejvíce svatebčanů.

Připravte se dopředu

Není nic horšího, než abyste na poslední chvíli vymýšleli, kterou hru si můžete zahrát. Vše by měl někdo předem vymyslet, nejlépe by se mělo domluvit několik svatebčanů, které zábavné a společenské hry se mohou hrát a jak je zorganizují. Také nezapomeňte na odměny, což může být tanec s novomanželkou nebo novomanželem, pamlsek, mince nebo drink.

Zeptejte se předem

Určitě se nesetkáte s úspěchem, pokud připravíte svatební hry pro někoho, kdo o ně nestojí. Zjistěte si dopředu náznakem nebo se rovnou zeptejte, zda se na hostině zúčastní her. Ne všichni jsou hraví a pro některé páry mohou být tyto hry nepříjemné, trapné a dokonce jim mohou zkazit celý velký den, což asi nikdo nechce. Některé společenské hry jsou totiž opravdu nemístné.

Zahrajte si tyto svatební hry!

Házení kyticí

Nevěsta hází svou kyticí směrem zády ke skupince žen. Ta, která kytici chytí, se do roka vdá. Ženy moc rády květiny chytají a doufají, že se jim svatba do roka následně vyplní.

podvazek nevěsta

Sundání podvazku

Nevěsta má na noze podvazek, který musí její drahý sundat pouze ústy, ruce má totiž vzadu svázané. Na rozdíl od žen, které se na chytání kytice těší, muži chytání podvazku rádi nemají. Nechtějí jít do roka do chomoutu podle tradice.

Poznávání nevěsty ženichem

Ženich by měl svou nevěstu dokonale znát a také poznat i poslepu. Ženich je odveden stranou a jsou mu zavázány oči. Mezitím se nevěsta a další ženy (případně i nějaký muž pro větší srandu) připraví do jedné řady a nachystají danou část těla (ruku, nohu, hrudník, zadek, hlavu, uši atd.), aby ji ženich našel. Hosté mohou napovídat (i křivě) a povzbuzovat.

Poznávání ženicha nevěstou

Stejně tak i nevěsta by měla poznat svého ženicha se zavázanýma očima, které jí zavážou v ústraní. Během toho se nachystají muži (případně i žena), aby nevěsta mohla najít svého vyvoleného. Mohou to být stejné partie jako v předchozím případě.

Zabavte se již před velkým dnem a užijte si rozlučku se svobodou.

Tanec s balonkem

Každému tanečníkovi se ke kotníku přiváže nafouknutý balónek a jde společně se svou partnerkou tančit s dalšími páry. Ženy se při tanci snaží podpatkem propíchnout balónky ostatním. Ten pár, kterému byl propíchnut balónek, letí z kola ven. Zvítězí ten pár, který má balónek nepropíchnutý.

Tanec s kloboukem

Při tanci má vždy jeden tanečník z páru klobouk, který se předává dalším. Ten pár, který má klobouk na hlavě, když je najednou vypnuta hudba, letí z kola ven. Pokračuje se, dokud nezůstane jeden vítězný pár.

Dívka s miminem

Na svatební hostinu dorazí mladá žena, která bude mít potrhané oblečení a bude vypadat chudě s miminem v náručí. Začne obviňovat ženicha, že má s ním dítě a že ji podvedl. Pro dítě začne vybírat peníze, ať se má za co najíst. Nakonec peníze dá ženichovi a i s dítětem uteče.

Mezi další zajímavé svatební hry patří: kočár, tombola, boty, pohádka, kvíz, zápalky, dražba, číšník atd. Dá se toho vymyslet opravdu hodně, stačí jen trošku představivosti a nápadu.Názory k článku


Neeee. To ne. Zadne hry.
Jirka, 13. září 2015

Napište, co si o tom myslíte